Kasulikud nõuanded

Kosmeetikatooted pigmendilaikude pleegitamiseks: mida kindlasti teada?

Lai valik näohooldustooteid
07.08.2020
naine kasutab spf-ga näokreemi pigmenteerunud naha vastu

Pigmendilaigud, kas siis näol või teistel kehaosadel, ei avalda kellelegi muljet. Kuigi neid põhjustab tavaliselt liigne päikesevalgus, võivad pigmendilaigud tekkida ka teistel põhjustel. Naha pigmentatsioon algab häiritud melaniini tootmisest, mida võivad mõjutada vananemisprotsessid, mitmesugused protseduurid või isegi meie emotsionaalne seisund. Kõigest hoolimata on pigmendilaikudega võimalik edukalt hüvasti jätta – peate vaid valima spetsiaalsed tooted ning just sellest sel korral juttu teemegi.

naine kasutab vannitoas pärast dušši näomaske ja kreeme

Kõige efektiivsemad tooted pigmendilaikude pleegitamiseks

Pigmendilaikude pleegitamiseks tuleb valida sobivad tooted – kreemid, seerumid ja geelid. Ideaalis tuleks kasutada seerumeid koos kreemiga, kuna nii tungivad tooted sügavamale naha kihtidesse melaniini molekule lagundama. Siiski tuleb silmas pidada mitmeid olulisi aspekte:

  • Teie nahatüüp. Nagu iga teise ​​kosmeetikatoote puhul, tuleb ka pigmendilaikude vastu võitlemiseks valida tooteid vastavalt oma nahatüübile – ärge unustage seda arvesse võtta. Lisaks võitlevad küpse naha jaoks mõeldud tooted ka vananemise vastu, nii saate ühest tootest topelt kasu.


  • Toote koostis. Toote tõhususe määravad eelkõige selle koostisosad, eelistada tasub võimalikult looduslikku koostist. Kõige populaarsemate koostisosade hulka kuuluvad C- ja D-vitamiin, kojic-hape, peptiidid, lagritsaekstraktid ja mitmesugused antioksüdandid. kindlasti tasub eelistada tooteid, mis on edukalt osalenud kliinilistes uuringutes.
  • UV-kaitse. Tavaliselt soovitatakse pleegitajate puhul kasutada eraldi ka SPF-filtriga kreeme, kuid kui tooted juba SPF-iga rikastatud, pole eraldi päikesekaitse peale kandmine vajalik.

Tüdruk katab oma nägu päikese käes, ultraviolettkiirguse käes

Pange tähele, et pleegitajate suurema efektiivsuse saavutamiseks tuleks kaks korda nädalas kasutada ka näokoorijaid või sügavpuhastavaid maske. Need aitavad hävitada surnud naharakke, stimuleerida nende ainevahetust ja epidermise uuenemist. Kui need iluprotseduurid on teie jaoks igapäevased, ei muutu teie ilurutiin märkimisväärselt.


Mis aitab vältida pigmendilaikude tekkimist?

Eespool käsitletud meetmete regulaarsel ja korrektsel kasutamisel peaksid pigmendilaigud kaduma või vähemalt märkimisväärselt vähenema. Kuid isegi siis ei tohiks te valvsust kaotada – pigmendilaikude vältimiseks tuleks järgida järgmisi näpunäiteid:

  • Jätkake samade protseduuridega ka pärast laikude kadumist. Paljud tootjad soovitavad tooteid jätkuvalt kasutada ka pärast pigmendilaikude kadumist, kuna see vähendab märkimisväärselt uute pigmendilaikude tekkimise riski. Samuti tuleks meeles pidada naha regulaarset puhastamist.

tüdruk kasutab vannitoas pigmendilaikude vastu näomaske

  • Piira päikese käes viibimist. Parim on päevitada vaid lühikest aega ning teha seda varahommikul või pärastlõunal, kui päikesekiired pole nii intensiivsed kui keskpäeval.
  • Pakkuge nahale piisavat kaitset. Isegi kui te ei kavatse päevitada, ärge unustada näole SPF-filtrit sisaldavat kreemi kanda. See kehtib aastaringselt, sõltumata sellest, kui sageli päike ennast ilmutab. Muidugi on soojal aastaajal vajalik suurem kaitsefilter – lisaks on vajalikud kvaliteetsed päikeseprillid.