Kasulikud nõuanded

Kõige olulisemad kodumasinad suvehooajal

Vaata kõiki pakkumisi
28.06.2019
õhuventilaator

Tõenäoliselt nõustud, et sooja hooaja saabumine mõjutab veidi Sinu igapäevast rutiini - kui termomeetri näidud jõuavad ebatavalistesse kõrgustesse, otsime võimalusi hoida kodus jahedamat temperatuuri ja puhtamat õhku. Selle juures on abiks mõned kodumasinad: kui arvad, et Sinu kodu õhk peaks olema värskem või jahedam, peaksid nendega tutvuma!

Kliimaseadmed / soojuspumbad

Põhimõtteliselt täidavad nii kliimaseadmed kui ka soojuspumbad samu funktsioone, seega võib neid nimetada sama nimega. Varem olid ainult soojuspumbad ruumide jahutamiseks või soojendamiseks, kuid tänapäeval on sellised võimalused ka igal kliimaseadmel. See tähendab, et kliimaseadme paigaldamisel saad mugavalt reguleerida toatemperatuuri nii talvel kui suvel. Konditsioneeri (või soojuspumba) saad paigaldada ka siis, kui kodu on juba valmis ning esimesel võimalusel nautida jahedamat õhku. 


Ventilaatorid

Lihtsamat ja odavamat lahendust pakuvad ventilaatorid - kuigi need ei muuda toatemperatuuri jahedamaks, tekitab kerge õhk meeldiva värskenduse ja võimaldab taluda kõige kuumemaid päevi. Seda seadet kasutatakse ainult soojal hooajal, kuid sellel on palju eeliseid. Ventilaatorit on võimalik igal ajal erinevasse tuppa paigutada. Saad selle hõlpsasti kaasa võtta ega pea suuri investeeringuid tegema - see on kõige lihtsam viis ennast värskendada!


Õhupuhastid

Suvel hoiame aknaid palju sagedamini avatuna ning ruumidesse satub rohkem mustust ja tolmu - see tähendab, et isegi kui kodune õhk on jahe, ei pruugi see olla värskendav. Selleks kasutatakse sageli õhupuhastajaid, mis võitlevad tõhusalt kõikide õhus levivate bakteritega, kõrvaldavad allergeenid ja tagavad seega ka allergikute jaoks meeldiva keskkonna. Pane tähele, et mõned õhupuhastid täidavad ka niisutaja funktsiooni - sellist seadet saad kasutada ka talvehooajal, kui ruumide niiskustase langeb kõige rohkem.