Kasulikud nõuanded

Kodulõhnastajad: milline aroom valida?

Vaata kõiki kodulõhnastajate pakkumisi
13.12.2019
lõhnapulgad purgis

Kodu üldist atmosfääri ei mõjuta üksnes interjöör, värvid või mööbel, vaid olulisel kohal on ka meeldiv lõhn. Erinevad aroomid äratavad teatud emotsioone ja aitavad luua soovitud keskkonna – selleks on mugav kasutada spetsiaalseid kodulõhnastajaid. Kui otsustate nendega oma interjööri rikastada, satute tõelisesse lõhnade labürinti: ekslemise vältimiseks soovitame Teil lähtuda ruumist, mida mõnusa aroomiga täita soovite.

Esik

Esik on esimene ruum, mis meid koju jõudes tervitab, luues koheselt ka vastava meeleolu. Seetõttu on esikusse soovitatav valida kerged, mitte väga intensiivsed ja omapärased aroomid – tegelikult ei viibi me esikus ka eriti kaua aega. Esikusse sobivad suurepäraselt lillelised lõhnastajad: sõltuvalt Teie isiklikest eelistustest võite endale valida rooside, orhideede või teiste õite hurmava aroomi.


Köök     

Kööki sobivad eriliselt hästi isuäratavad lõhnad, muuhulgas on soovitatav valida vanilli ja kaneeli hõrgutava aroomi. Kööki sobivad loomulikult ka tsitruselised, mis lisavad ruumile värskust ja aitavad peita toiduvalmistamisel tekkivaid aroome – sellesse lõhnaperekonda kuuluvad sidrunid, apelsinid ja bergamott.


Kabinet     

Ruumis, kus tööd teeme, peame olema värsked ja produktiivsed ja sellele aitavad kaasa jõulised, erksad ja värsked aroomid. Piparmündilõhn suurendab keha toonust ja hoiab meeled erksana: üha enam täheldatakse, et piparmündiaroom muudab erksaks ja aitab peletada väsimust. Mõni universaalne tsitrusvili on samuti otstarbekas valik – töö on tõhus, kui toas on tunda greibi, mandariini, sidruni või apelsini lõhna.


Elutuba     

Sellesse tuppa on võimalik valida väga erinevaid aroome – kõik sõltub sellest, millist meeleolu kavatsete luua. Rõõmsa ja elava atmosfääri saavutamiseks on ideaalsed tsitrusviljade aroomid, puidu ja vanilli kooslus lisavad hubasust ja muudavad õhustiku sensuaalseks ning lavendli lõhn aitab lõõgastuda ja muudab olemise õdusaks.