Kasulikud nõuanded

Jõulukingitused kokakunsti armastajatele

Vaata kõiki väikese köögitehnika pakkumisi
03.11.2022
köögitavikud jõuludeks

Lähedastele kinke valides tasub mõelda nende hobidele või lemmiktegevustele. Kui kingisaaja veedab köögis palju aega, on võimalus valida paljude ideede hulgast, mis muudavad toiduvalmistamise ühelt poolt lõbusamaks ning teisalt lihtsamaks. Mida siis kokandushuvilisele kingipakki valida?

Kingitused mugavamaks toiduvalmistamiseks

köögitarvikud kinkekotis

Isegi kokkamise nautijad unistavad mõnikord, et teatud tööd sujuks tõhusamalt või mugavamalt. Kui arvad, et ka sinu sõber unistab mõnest köögi abimehest, siis vali talle mõni alltoodud köögitarvik.

Munakeetja – täiusliku muna keetmiseks

Munade keetmisel on nende soovitud kõvadust peaaegu võimatu saavutada. Kuid mitte spetsiaalse munakeetja abil. Seda kasutades toimub keetmine järk-järgult, muutes soovitud tekstuuri saavutamise palju lihtsamaks.


Elektriline viilutaja kiiremaks tööks

Pole saladus, et mis tahes roa valmistamisel võtab just toiduainete hakkimine kõige enam aega. Kuid nüüdsest saab selle töö usaldada elektrilistele viilutajatele, kes teevad kogu töö meie eest ära. Piisab soovitud jämeduse valimisest ja seadme sisselülitamisest – mugavamat protsessi on võimatu ette kujutada!


Köögikaal retseptide täiuslikuks teostamiseks

Kuigi kodukokad kipuvad toodete kogust sageli silmaga mõõtma, nõuavad teatud retseptid siiski täpsust. Sellisel juhul tasub appi võtta köögikaal, mis tagab toiduainete kiire ja väga täpse kaalumise. Kena ja stiilne kaal võib vabalt olla ka interjööri osa.


Silikoonkindad ohutumaks tööks

Köögis toimetades tuleb sageli tõsta kuumi nõusid. Ohutuks tööks on abiks pajakindad. Traditsiooniliste pajakinnaste asemel vali aga hoopis praktilised silikoonkindad – need ei libise ning see muudab töö kuumade anumatega mugavamaks ja kindlamaks.


toit võetakse pajakinnaste abil ahjust välja

Multifunktsionaalne pott kiiremaks toidu valmistamiseks

Mõnikord pole isegi piisava soovi korral alati piisavalt aega ühe või teise roa valmimist oodata. Kui ka sinu sõber seisab selle probleemiga silmitsi, tasub veenduda, et ta saaks siiski kiiresti valminud sooja ja maitsvat toitu nautida. Multifunktsionaalsed potid just seda võimaldavad: lisades toitu ja valides sobiva programmi, saab samal ajal tegeleda mistahes muude ülesannetega. Multikeetja reguleerib temperatuuri ja teeb kõik muud vajalikud toimingud.


Elektrilised veiniavajad pudelite tõhusamaks avamiseks

Isegi piisavalt kvaliteetse veiniavaja abil ei ole pudeli avamise protsess alati piisavalt sujuv. Elektrilise veiniavajaga on lood teised – seade teeb töö ühe nupule vajutusega. Siiani pole elektrilised avajad eriti laialdaselt kasutuses, mistõttu peaks see peaks sinu veinisõbrast lähedast äärmiselt meeldivalt üllatama.

elektriline veiniavaja jõuludeks


Kingitused tervislikuma toidu valmistamiseks

maitseainete ja vürtside komplektnõud ja köögiaksessuaarid kingituseks

Tervislik eluviis ja toitumine on väga aktuaalsed teemad, mistõttu otsustavad paljud teha muudatusi ka oma köögis. Kui ka sinu sõbrad püüavad oma toite tervislikumaks muuta, siis armatavad nad kindlasti üht järgmisest valikust.

Kuumaõhufritüürid krõbeda rasvavaba kooriku jaoks

Röstitud välimus ja pehme sisemus kõlab nagu ideaalse roa retsept, kuid on raske ette kujutada, kuidas sellist maitseelamust tervislikul moel nautida. Kinkides sõbrale kuumaõhufritüüri saab ta selle ülesandega mängeldes hakkama. Kuumaõhufritüürid töötavad kuuma õhu abil ning õli vajadus on vaid äärmiselt minimaalne.


Vaakumpakendaja toidu säilitamiseks

Korraga suures koguses toitu valmistades on ka vaakumpakendaja kasulik kingitus. Pakkides toidu vaakumisse, on võimalik pikendada roogade säilivusaega. Lisaks ei muutu vaakumisse pakitud toidu maitse ega lõhn. Vaakumpakendaja on ideaalne ka puu- ja juurviljade pakendamiseks. Tegemist on seadmega, mis kindlasti riiulile tolmu koguma ei jää.

Caso VC 10 on üks parimaid näiteid vaakumpakendajast. See mudel on valmistatud roostevabast terasest, mis tagab vastupidavuse ja lihtsa hoolduse. Selle abil saab vaakumpakendada toiduaineid kuni 30 cm pikkustes kottides. Vaakumtöötlust saab teha kuiv- või märgrežiimis ning marinaadirežiim võimaldab liha ja kala kiiresti marineerida. Selle seadme abil jääb toit kauem värskeks ja maitsvaks.