Kasulikud nõuanded

Kendama: palju enamat kui lihtsalt mäng

Vaata kõiki Kendama pakkumisi
20.11.2019
punase palliga kendama

Jaapani traditsioonid on jõudmas ka meie riiki: kuulus Kendama, mida mõned peavad mänguks ja teised põnevaks žongleerimise spordialaks, kogub populaarsust nii laste kui ka täiskasvanute seas. Kui arvad, et see on “jo-jo” lihtsam versioon, siis eksid - sellel mängul on palju rohkem potentsiaali!

Kendama reeglid ja ajalugu

Kendama jõudis Jaapanisse juba 18. sajandil, kui mäng oli populaarne eriti täiskasvanute seas ja tegemist oli armatuurlaua mänguga. Kuid seoses mänguasja kuju muutmisega 20.sajandi esimesel poolel avastati selle seos oskuste arendamisega - täpselt sellist Kendama versiooni esitletakse meile ka tänapäeval.

See mäng koosneb kahest osast: puust koonuselise otsaga kepist, mille külgedel ja ülaservas on kolm tassitaolist süvendit (KEN), ja nööriga (DAMA) kepi külge kinnitatud pall. Mängu eesmärk on pall visata nii, et see kukub ühte süvendisse või püütakse terava otsaga kinni. See on aga alles selle mängu esimene versioon: võid proovida ka palli ühest tassist teise veeretada või muid trikke.

On lihtne näha, et pallide disain on erinev, kuid tasub märkida, et need võivad olla ka erineva suuruse, raskuse ja muude tehniliste parameetritega. Need aspektid määravad mängu keerukuse ja trikkide tõhususe - paadunud mängijad proovivad koguda võimalikult suure Kendama kollektsiooni. Jaapanis (ja järk-järgult ka teistes riikides) toimuvad riiklikud turniirid, kus tugevad mängukogukonnad jagavad kogemusi ja õpivad uusi trikke. On ainult aja küsimus, enne kui Kendama ka meie riigis sellisele tasemele jõuab!

Mängu eelised 

Kuigi alguses võib see tunduda lihtsalt järjekordne tavaline harjutus, on Kendamal mitmeid eeliseid. Seda tõestab ka see, et Jaapanis võivad selle mängu tulemused midagi muuta isegi tööd otsides - kui töötaja saab kiidelda Kendama muljetavaldavate saavutustega, peetakse teda püsivaks, kannatlikuks ja sihikindlaks.

Pikka aega Kendamaga mängides ei puhka mitte ainult arvuti- või telefoniekraanidest, vaid paraneb ka keskendumisvõime ja koordinatsioon. Öeldakse, et see mäng arendab motoorseid oskusi ja võimaldab paremat meele-liikumise sünkroniseerimist. Muidugi arendab see ka kannatlikkust: alles pärast pikka treeningut suudad näidata muljetavaldavaid trikke. Kõigi nende omaduste tõttu sobib Kendama nii lastele kui täiskasvanutele - Sa isegi ei märka, kui kaasahaaravaks see piiranguteta mäng muutub!

Kui soovid oma vaba aega rikastada (või pakkuda seda oma lastele), saad nüüd rikkalikust kollektsioonist endale sobiva mängu valida, mis sobib nii algajatele kui ka professionaalidele. Kendama on hea hinnaga saadaval Kaup24.ee e-poes - siit leiad alati ahvatlevaid pakkumisi!

Kuidas hindate seda postitust?