Kasulikud nõuanded

Kas välimööblit tohib talveks õue jätta?

Vaata kõiki pakkumisi
14.01.2019
aiamööbel

Terrassi- või aiamööbel on kõige sagedasem valik sooja ilma ajal, kuid külmade ilmade tulekul hakkavad paljud mõtlema, kas välimööbel peab vastu talvistele tingimustele. Leida ühtset vastust on pea võimatu. Kas välimööbel tohib seista õues ka kõige madalamatel temperatuuridel või tasuks mööbel viia soojemasse kohta? Esmalt peate pöörama tähelepanu mööbli viimistlusele.

Puidust välimööbel

Täispuit aiamööbel nagu lamamistoolid, lauad, toolid, ripptoolid ja muu mööbel ei talu suuri temperatuuri muutusi ning pakasega võivad pisut deformeeruda. Seetõttu oleks kõige parem paigutada välimööbel talveks kütmata ruumi. Kui te alles plaanite välimööblit osta, siis eelistage kergesti transporditavaid mudeleid: selleks sobib ideaalselt kokkupandav välimööbel.

Kellel puudub võimalus transportida välimööblit teise kohta, on oluline puidust mööblit õigeaegselt immutada. Selleks sobib imehästi kevade aastaaeg. Kui ilm on piisavalt kuiv, saate immutamist teha ka sügisel. Muul juhul tasub hankida spetsiaalsed sirmid välimööbli jaoks.


Välimööbel rotangist

Antud juhul on oluline pöörata tähelepanu sellele, kas rotangist mööbel on valmistatud sünteetilisest või looduslikust materjalist. Sünteetiline välimööbel rotangist on valmistatud sel viisil, et see taluks meie riigi karmi kliimat. Looduslikke materjale tuleb rohkem kaitsta ning talvel hoida siseruumides.

Igal juhul on oluline teada, et punutud aiamööbel kogub endasse paremini mustust, seega  kui jätate mööbli välja, peate kulutama palju rohkem aega selle puhastamisele ja hooldamisele. Hea uudis on aga see, et rotangist valmistatud aialaudu või mistahes muud mööblit on kerge  puhastada. Isegi, kui tegelete puhastamisega tihti, ei võta see lõppkokkuvõttes palju aega.

Punutud toolid ja muu rotangist valmistatud mööbel on üsna kõva, mistõttu pannakse sellele tavaliselt pehmed padjad. Kui otsustate jätta mööbli välja, siis leidke kindlasti koht pehmenduseks!


Plastikust terrassimööbel

Ärge leppige sellega, et välimööblit tuleb tingimata hoida siseruumides talvisel ajal. Selliseid  protseduure saab vältida, kui välimööbel on tehtud plastmassist. Sellistele toodetele ei mõju mitte mingisugune pakane. Vaatamata temperatuuride langusele võib mööbel seista aastaringselt sama koha peal. Soovitatav on katta mööblit kilega, sest niiviisi on tagatud maksimaalne kaitse.

Neile, kes plaanivad värskendada väliõue, meeldib kindlasti asjaolu, et selle välimööbel on soodne. Kui soovite vältida suuri investeeringuid ja talvel lisamuresid, siis on see üks parimaid valikuid.