Kasulikud nõuanded

Kas lapsevankri soetamisel oleks mõistlik kokku hoida?

Vaata kõiki vankrite ja jalutuskärude pakkumisi
28.01.2020
väike poiss lapsevankris

Lühike vastus pealkirjas esitatud küsimusele on: ei, lapsevankri soetamine ei ole kindlasti see koht, kus hakata sente lugema. Samas ei tähenda vankriost ilmtingimata seda, et lapse liikumisvahendi kvaliteedi määrab ainult hind ehk mida kallim vanker, seda parem. Rahalist kokkuhoidu annab vankri ja käru muretsemisel eeskätt pere vajadustega sobiva mudeli valimine, komplekti eelistamine üksiktootele ja vahel ka korraga mitme keskmise või madalama hinnaklassiga sõiduvahendi soetamine ühe väga kalli asemel. Kuna vanker on beebi tulekuks valmistumisel üks suuremaid väljaminekuid, ei ole kuigi otstarbekas osta vanker ainuüksi hinnasildi põhjal, samas ei ole ka põhjendatud liigne kokkuhoid ja võimalikult odava mudeli otsimine. Kõige parema tulemuse annab võimaluste, soovide ja vajaduste kombineerimine.

Kolm ühes komplekt

Paljud tootjad pakuvad 3in1 komplekte, kus ühele raamile saab kinnitada turvahälli, vankrikorvi ja käru isteosa. Tavaliselt on sellisel komplektil kohe kaasas adapterid turvahällile.


Kui vaadata kolme üksiktoote hinda eraldi, siis on selge, et ükshaaval läheks mainitud varustus rohkem maksma. Samas tuleb endale aru anda, et sünnist kuni teise või kolmanda eluaasta lõpuni kasutatavad raam ja rattad peavad olema väga vastupidavad. Nende ekspluatatsioon on oluliselt suurem, kui klassikalisel vankril või jalutuskärul. Miinuseks võib osutuda ka see, et valitud komplekt osutub mingil põhjusel ebamugavaks või ületab lapse kaal jalutuskärule seatud kaalupiirangut. Need on asjaolud, mida ei oska keegi prognoosida, ent kui nii läheb ja vankrit ja/või käru ei saa kasutada, on raha maha visatud.

Üks vanker maale, teine linna

Aktiivse elustiiliga perele ei piisa ainult ühest vankrist. Imiku sõidutamiseks ja magamiseks mõeldud liikumisvahend võib olla tuntud tootja väga heade kvaliteedinäitajatega mudel, aga kui jalgsi liikumist on iga ilmaga palju nii maal kui linnas, ei pea ka kõige parem vanker sellele vastu. Ökonoomsem on osta kaks keskmise või odavama hinnaklassiga vankrit - üks linnasõitudeks ja teine maal tiirutamiseks. Ideaalis võiks kahele lisada veel kolmandagi - väikeste 360 kraadi pöörlevate, kerge raami ja turvahälli adapteritega varustatud kergkäru, mis käib ühe käeliigutusega kokku ja mis võtab vähe ruumi. Looduses liikumiseks ja pikkadeks jalutuskäikudeks see käru ei sobi, kuid autos kaasa võtmiseks või poes liikumiseks on ideaalne. 


Nimi maksab

Ehtsast nahast välisviimistlusega või tuntud brändi logodega lapsevankrid on küll eksklusiivsed ja stiilsed ning hoopis teisest hinnaklassist võrreldes enamlevinud vankritega, mille eest sõiduauto hinda ei küsita. Sageli ongi luksusmoebrändi nime kandvate vankrite ainsaks trumbiks nimi, muid olulisi eeliseid ei tarvitse neil olla. Tulevase ema ja isa jaoks on see mõttekoht, kas maksta puhtalt kaubamärgi eest või mitte.

Kui vankrit kasutab mitu last

Keskmisest kallima vankri eest ollakse nõus maksma siis, kui on plaanis saada mitu last. See on majanduslikult mõistlik otsus ja üldjuhul kestavad hästi hoitud vankrid veel teise ja kolmanda lapsegagi. Samas peab arvestama võimalusega, et kui väike õde või vend tuleb arvatust varem, siis on vaja korraga kärutada mitut last - beebit ja mudilast. Või siis sünnivad hoopiski mitmikud. Kui aga vanusevahe on üle viie aasta tekib oht, et esimese lapsega kasutuses olnud vankri mudelit enam ei toodeta ja kaubandusest ei leia sellele enam tarvikuid või asendusosi.

Kõik need oletused ei ole aga ettekäändeks teha oma tänastes ootustes ja soovides korrektuure ning osta põhjendamatult odav vanker. Sest kui omal ei lähegi enam vankrit tarvis, siis korralikule ja heaperemehelikult hoitud mudelile leiab järelturult alati uue omaniku.

Kuidas hindate seda postitust?