Kasulikud nõuanded

Kas jopet tasub osta brändi järgi?

04.11.2022
mees ja naine punaste talvejopedega

Korralik talvejope on külmematel kuudel väga oluline, kui elate kohas, kus on tuuline ja külm. Jope peaks olema praktiline, kuid ka stiiline, et te seda meelsasti kannaksite. Kõigepealt otsige välja sobivad materjalid, mis külmadel ilmadel teid soojana hoiaksid, samuti võiks jope olla vee- ja tuulekindel. Kui olete kindlaks teinud täpselt, milline teie uus jope olema peaks, milliste omaduste ja funktsioonidega, siis peaks olema juba lihtne hakata brändide järgi valima. Nii võite avastada, et kõrgmoe brändid ja kallimad joped ei vasta sugugi teie seatud nõuetele. Tihtipeale on ka hea brändi joped materjalidest, mis tegelikult ei hoia teid terve külma ja kõleda talve soojas. Seetõttu ei tasu esimese asjana tähelepanu pöörata brändile, vaid järgmistele tähtsatele omadustele.

mees sooja sinise talvejopega

Õige materjal

Väismaterjal

Vaadake, et jope välismaterjal oleks veekindel. Talvel on see omadus väga oluline - te ei taha, et jope lume ja vihmaga kahjustada saaks ning teie märjaks saaksite - mille tulemusena hakkab teil ka külm. Materjalid, mis tunduvad vihmamantliga sarnasena, kaitsevad vee eest suurema tõenäosusega.


Täitematerjal

Valige õige täitematerjal. Talvejopele on tavaliselt kahte tüüpi täitematerjale: udusuled ja sünteetiline kangas. Valige materjal, mis talvel kõige paremini sooja hoiab.

  • Udusuled on klassikaline täitematerjal ja sobib suurepäraselt talvel sooja saamiseks. Peamine miinus on aga see, et see ei pea niiskuse käes hästi vastu. Kui puutute palju sademete ja niiskusega kokku, ei pruugi udusuled olla teie jaoks parim valik. Kuivas, külmas kliimas on sulejupe aga ideaalne valik.
  • Sünteetilised kiud kipuvad niiskuse käes paremini vastu pidama. Ehkki see on mahukam ja raskem kui suled, on sünteetiline materjal sama soe ja keskmiselt madalama hinnaga. Kuid sünteetilised kiud ei kesta nii kaua kui muud materjalid. Nad kipuvad aja jooksul kiiremini kuluma.

mees pruuni talvejopega naine valge talvejopega

Lisafunktsioonid

Kapuuts

Kehasoojusel on mitmeid teid, kuidas jope alt välja pääseda, näiteks varrukast ja krae vahelt. Kuigi on hea, et õhk liiguks ja keha saaks vabalt hingata, siis jope eesmärk on ikkagi keha soojas hoida. Üheks heaks variandiks on osta jope, millel on kapuuts. Kapuuts hoiab hästi soojust kinni ning ei lase sellel krae vahelt ära minna. Samuti aitab kapuuts ka tuulega ja lume-, vihmasaju korral. 

Taskud

Ükskõik, kas otsite vabaks ajaks või talispordiks talvejopet, on taskud olemasolu kohustuslikud. Need on väga praktilised ja aitavad teil enda asju korrastatult hoida. Sisemised taskud sobivad suurepäraselt ka esmatarbekaupade, näiteks rahakottide ja telefonide hoidmiseks. Viimasel ajal on üsna levinud minimalistlikud joped, millel ei ole taskuid. Nendega peab lisaks kaasas kandma kotte või hoidma asju käes. Taskutega jope puhul seda probleemi pole, lisaks on telefon kogu aeg soojas ning ei pea muretsema, et külm selle eluiga lühendaks.


Lukud

Uurige ka jope lukke. Kui tahate olla kindel, et olete külma eest kaitstud, siis peaks jopelukk olema kvaliteetne, samuti veekindel ning võiks ulatuda jope äärest kuni kurguni, et kõik oleks ilusti soojas ja tuul läbi ei tõmbaks. 

Suurus

Suurust valides valige jope, mis on ümber ja ei jäta liiga palju ruumi õhu liikumiseks, muidu läheb kõik soojus jope ja keha vahelt minema ning olete külmas! 

helepruun jope valge sildiga

Jope puhul ei ole esmatähtis bränd. Oluline on jope või parka materjal ja lisafunktsioonid, et sul talvel võimalikult soe oleks. Tihtipeale võivad just uhked brändi joped olla materjalist, mis ei hoia sooja kinni või lasevad vett läbi. Ärge laske enda liiga soodsatest või kõrgetest hindadest mõjutada. Leia meie e-poest kõik vajalik talveks - meil on lisaks jopedele ka lai valik kvaliteetseid talvesaapaid nii lastele, meestele, kui naistele. Endale talveriideid valides tutvu lähemalt erinevate hinnaklasside ja brändidega, et endale kõige õigem leida! 

Klientidele meeldib see postitus

5/5
7 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?