Kasulikud nõuanded

Kardinad, rulood või ribakardinad: millised valida?

Vaata kõiki kardinate pakkumisi
04.06.2020
sinised kardinad ja hall diivan elutoas

Kardinad aitavad koheselt luua hubasema ning samal ajal privaatsema koduse keskkonna – kõige populaarsemad aknakatted on kardinad, rulood ja ribakardinad. Uusi aknakaunistusi valima asudes tuleb aga esmalt otsus langetada, milliseid neist eelistada. Igal tüübil on omad plussid ja miinused – nendega tutvumine muudab lõpliku otsuse langetamise oluliselt lihtsamaks.

Stiil

Ehkki põhimõtteliselt võivad nii rulood, ribakardinad kui kardinad pakkuda väga laia stiililist valikut, on just kaunist kangast kardinad kõige silmatorkavaks interjööri detailiks. Kardinad toovad tuppa hubasust ja sooja atmosfääri.


Nende hulgast võib leida väga luksuslikke ning põnevaid lahendusi ning need muutuvad kindlasti kogu kodu kauniks pärliks. Ruloode ja ribakardinate kasutamine sobib eelkõige modernsema stiiliga kodudesse – kuigi ka ribakardinad ja ruloosid on väga laias valikus, ei avalda need ruumi terviku moodustamisel enamasti nii märkimisväärset mõju.

pruunid rulood elutoasvalged voldikkardinad kodukontorissinised kardinad elutoas

Hooldamine

Selles osas on suur eelis just ruloodel ja ribakardinatel. Kangast kardinate pesemine nõuab palju rohkem vaeva, kuid ilma pesemiseta te hakkama ei saa – kardinad koguvad meeletult tolmu, mistõttu on regulaarne pesemine täiesti kohustuslik. Sagedane pesu võib aga põhjustada kanga värvi tuhmumist, mistõttu on ruloode ja ribakardinate kasutusiga enamasti tunduvalt pikem. Neile kogunenud tolmu saate hõlpsalt eemaldada lihtsa pehme lapiga. Neid ei ole tarvis ka kuigi sagedasti tolmust puhastada, kuna need koguvad palju vähem tolmu. Just sel põhjusel sobivad rulood ja ribakardinad suurepäraselt allergikutele. Pange tähele, et plisseeritud ruloodel on veel üks eelis – vajadusel võite kangaid madalatel temperatuuridel õrnalt pesta.


Ruum

Igale toale sobivad erinevas stiilis lahendused ning kõik oleneb ruumi iseloomust. Rulood sobivad kõige paremini väikestesse ruumidesse – need aknakatted nõuavad kõigist võimalikest lahendustest kõige vähem ruumi. Tulenevalt asjaolust, et rulood on enamasti palju vähem märgatavad, valitakse need tavaliselt kontoritesse või õpperuumidesse – need ei tõmba liigselt tähelepanu.

tumedad rulood kõrgetel akendelvalged voldikkardinad heleda diivani taga

beezid rulood akna eespäevarulood klassikalises leutoas

Teise koha võiks selles kategoorias anda ribakardinatele: tavaliselt vajavad need veidi enam ruumi. Ribakardinate suurimaks erinevuseks on see, et seda tüüpi kardinatega on võimalik katta ka ainult teatud osa aknast, näiteks liigutada need akna keskele. Tänu taolisele funktsioonile on ribakardinaid võimalik kohandada mittestandardset tüüpi akendele ning need on väga populaarsed ka lastetubades, tööruumides või isegi vannitubades.

klassikalised pruunid ribakardinadvalged ribakardinad kontoris

heledad rulood elutoaspruunid rulood elutoas

Tavalised kardinad vajavad pisut rohkem ruumi. Kindlasti ei sobi need kööki (köögis on rohkem niiskust ning kardinatele koguneb rasva ja mustust) ega vannituppa. Kui otsite aga võluvat lahendust elutoa või magamistoa hubaseks kaunistamiseks, on just kangast kardinad need, mille kasuks otsustada.

heledad kardinad kaasaegses toaskollased kardinad elutoas

hallid kardinad elutoasroosad kardinad elutoas diivani taga

Valguse ja soojuse läbilaskvus

Päevakardinad, vastupidi ruloodele ja ribakardinatele, enamasti päikesevalgust ei blokeeri ning nende pimendavad mudelid blokeerivad kogu loomuliku valguse. Seevastu on ruloodel ja ribakardinatel lahendusi, mis pakuvad erineva päikesevalguse läbilaskevõimega kardinaid, mida võimalik erinevateks olukordadeks kohandada. Kui valite heledamad toonid ja mitte täiesti läbipaistmatud kangad, pääseb ruumi ka loomulikku valgust.


Soojusjuhtivuse osas tuleb mainida, et külmadel kuudel on just kangast kardinad parimaks valikuks, kuna need ei võimalda külmal tuppa tungida. Tõsi, taolise eelise nautimiseks tuleks valida veidi lühemad mudelid – kui radiaatorid kardina taha jäävad, ei pääse nendest eralduv soojus kuigi hästi ruumidesse.

Mugavus

Mugavus oleneb suuresti sellest, milliseid funktsioone eelistate. Ruloosid ja ribakardinaid tuleb pidevalt tõsta ja langetada, samal ajal kui aknaid kaunistavad päevakardinad, lubavad oma olemasolu sootuks unustada. Tõsi, ainult seni, kuni päevakorda kerkib taaskord puhastamine – kui mugavus seostub teile lihtsa hooldusega, hindate ilmselt rohkem ruloode ja ribakardinate lahendusi. Lisaks on neid võimalik mugavalt ja lihtsalt käepideme või nööri abil reguleerida – saate valida just endale sobivaima lahenduse.

Pärast kõikide plusside ja miinuste kokku arvestamist on teil ilmselt valiku langetamine märksa lihtsam. Kui otsite stiilset interjööri aktsenti, valite kindlasti kaunid kangast kardinad, kui hindate praktilisust, paeluvad teid ilmselt ruloode ja ribakardinate pakutavad võimalused.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?