Kasulikud nõuanded

Juuksehooldus külmemal ajal

Vaata kõiki pakkumisi
16.10.2019
juuksehooldus ja juuksehooldustooted talvisel ajal

Aastaaja muutudes muutuvad ka meie elustiil ja riietus, kuid ei tohiks unustada ka juuksehoolduse rutiini. Jahedamatel aastaaegadel valitsev külm ja kuiv ilm kahjustab nende seisundit eriti - kui Sa ei võta kasutusele vastavaid meetmeid, kaotavad juuksed sära, lähevad härma ja täiesti kontrolli alt välja. Mida tuleks selle vältimiseks teha?

Juuksehooldus sügisel

Ilma jahenedes kogeme ise ja ka meie juuksed kõige suuremaid temperatuurimuutusi, nii et peaksid oma tavalises hoolduses viivitamatult mõned muudatused tegema. Peamine eesmärk: aidata juustel suvekuumusest taastuda. On tõenäoline, et nad on sel hooajal pidanud taluma nii basseinivett kui ka päikesevanne - nende mõju vältimiseks tasub järgida mõnda lihtsat näpunäidet.

Pööra rohkem tähelepanu nende niisutamisele ja toitmisele

Just neid kahte aspekti tuleks sügisel kõige rohkem rõhutada. Kuiv ja värske õhk kuivatab juukseid märkimisväärselt, seetõttu peaksid kasutama abinõusid, mis aitavad säilitada niiskustasakaalu. Sel eesmärgil sobivad niisutavad šampoonid ja palsamid ning lisaks soovitatakse kasutada niisutavat maski vähemalt paar korda nädalas.


Naturaalse läike taastamiseks on vaja ka toitvaid hooldusvahendeid. Eelista šampooni ja palsamit, mis sisaldavad rohkem looduslikke, lisaväärtust pakkuvaid koostisosi (paljud mitte ainult ei niisuta, vaid toidavad), ja hoolitse juukseõli eest. Külmal aastaajal on juuste niisutamiseks, toitmiseks ja kaitsmiseks soovitatavad kookos-, oliivi- ja argaaniaõlid.


Sügis toob sageli kaasa ka juuste väljalangemise - kui pead selle probleemiga silmitsi seisma, aitavad efektiivsed kahjustatud ja kuivade juuste seerumid.

Kasuta kaitsevahendeid

Kergelt kahjustatud ja dehüdreeritud juuksed muutuvad palju nõrgemaks - kui jätkad nende kuivamist, sirgendamist, lokitamist või muul viisil töötlemist, peaksid kasutusele võtma ka lisakaitse. See hõlmab ülalnimetatud õlisid (võid proovida ka muid tüüpe), juukseid silendavaid ja mitmesuguseid kuumusevastaseid spreisid - neid tuleks enne juuste töötlemist iga kord kasutada.


Juuksetoodete valimisel arvesta oma juuste tüübiga

Selleks, et sügisel oleks tagatud tõhus juuksehooldus, on väga oluline jälgida, mis tüüpi juuksed Sul on. Kuigi see aspekt on tähtis aastaringselt, on juuste tugevdamisne ja niisutamine kõige tähtsam sügisel. Isegi need samad niisutavad ja toitvad šampoonid ja palsamid on rikastatud erinevate elementidega ning sõltuvalt juuste tüübist on olulised nende vastavad funktsioonid. Näiteks, kui Sinu juuksed on tundlikumad või õhemad, on sobivad kergemad toimeained ja kui Sul on rasused juukseid, on parem pesta tugevama šampooni ja pehmema, vähem-rasvasema palsamiga.

Kuidas oma juukseid talvel hooldada?

Talvine juuksehooldus ei erine oluliselt sügisesest - ainus erinevus on see, et nad vajavad sel aastaajal vähem niisutust, võimaldades rohkem toitainetele keskenduda. Parim variant on aga see, kui lisad oma ilurituaalidesse lisaks niisutavatele palsamitele ja muudele tugevdajatele ka toitvad maskid - kuiv õhk kipub ka edaspidi juukseid kuivatama.