Kasulikud nõuanded

iPhone 13 seeria telefonide ülevaade

Vaata kõiki iPhone 13 telefonide pakkumisi
03.11.2021
iphone 13 telefonid

Nagu igal aastal, tutvustab Apple ka sel aastal uut telefonide sarja, mis on nende sõnul parem eelmistest. Sel aastal on meil võimalus tutvuda nelja iPhone 13 seeria telefoniga. Kuigi esmapilgul võivad need tunduda sarnased iPhone 12 seeria nutitelefonidega, on neis palju olulisi muudatusi. Räägime neist lähemalt.

iphone 13 seeria telefonid

iPhone 13

Disain ja ekraan

Kellel on iPhone 12 nutitelefon, võivad muutused kujunduses tunduda pea olematud, kuid neid siiski on. Telefoni tagaküljel olevad kaamerad on paigutatud diagonaalselt, mitte vertikaalselt. Ekraani ülemine äär, millel on telefonikõne kõlar, on umbes 20 protsenti väiksem, tänu millele on kuvatav pilt veelgi suurem.

CeramicShield tehnoloogia tagab klaasi veelgi suurema vastupidavuse, kasutatud ka eelnevas seerias. Nutitelefoni on IP68 klassi vastupidavus tolmule ja veele ning testimise tulemusel selgus, et telefon töötad 6 meetri sügavuses vees ligi pool h Telefonil on lamedad, suurema nurga all olevad servad, mis muudavad 6,1 tollise seadme kasutamise mugavaks ja ühe käega lihtsasti juhitavaks. Saadaval 5 värvitoonis: punane, must, sinine, roosa ja beež.

2532x1170 eraldusvõime ja Super Retina XDR OLED ekraan tagavad selged ja teravad pildid. Uus ekraan on eelmise aasta seeria mudelitest 28 protsenti heledam ning kõige rohkem märkate erinevust kasutades telefoni otsese päikesevalguse käes. Selged ja tugevad kontrastid väärivad samuti ära märkimist.

Kaamera

Kes asutavad mobiilifotograafiat, peaksid selle mudeliga rahule jääma, sest väidetavalt ületavad eredad ja värvilised pildid isegi peamiste konkurentide pakutavaid võimalusi. Ülilai videokaamera jäädvustab neli korda rohkem stseene ja uuem sensor pakub kvaliteetset pilti ka hämaras, ka hägusus ja “müra” on palju väiksem. Lisaks saate valida mitme erineva fotostiili vahel, näiteks standardne, hele, rikkalik kontrast, soe või jahe.

IPhone 13 paneb sind videoid tehes tundma tõelise filmirežissöörina – eriti kui proovite uut kinorežiimi, mis lisab videotele sügavust ja nihutab automaatselt fookuse erinevatele objektidele olenevalt kaadris toimuvast. 4K pildikvaliteediga saab filmida videosid 24, 30 või 60 kaadrit sekundis ning Full HD puhul ka 120 ja 240 kaadrit sekundis.

erinevat värvi iphone 13

Tõhusus

IPhone 13-l on A15 Bionic kiip, mida peetakse vähemalt praegu üheks tõhusamaks. Apple sõnul on see konkurentidest 50 protsenti kiirem ja GPU suudab graafikat töödelda 30 protsenti kiiremini. Olenemata nende väidete täpsusest ei jää telefoni efektiivsus siiski märkamata, kui teete videosid või mängite mänge.

IPhone 13-l võib olla 128, 256 ja 512GB sisemälu. Uus kiibistik on ühendatud 4 GB muutmäluga, mis on täielikult piisav kogu potentsiaali kasutamiseks.

Aku

Ka akule on tehtud oluline värskendus. Võrreldes eelkäijaga suudab see Apple'i mudel ühe laadimiskorraga töötada umbes 2 tundi kauem. Samuti on võimalik telefoni juhtmevabalt laadida.


iPhone 13 Mini

Sisuliselt suudab iPhone 13 Mini nutitelefon pakkuda täpselt samu eeliseid kui tema eespool mainitud "vend". Peamine erinevus on suuruses – see 5,4-tollise diagonaaliga mudel on ahvatlevam neile, kellele meeldivad väiksemad nutiseadmed. Ekraani eraldusvõime on samuti madalam ja küündib 2340 x 1080 pikslini. Samuti on väiksem ka aku mahtuvus (kuni 2406 mAh), kuid võrreldes eelmise aasta mudeliga on seegi samm edasi. Võrreldes teiste 13 seeria mudelitega on iPhone 13 Mini oluliselt soodsam.


iPhone 13 Pro ja Pro Max

IPhone 13 Pro ja Pro Max nutitelefonidel on oluliselt rohkem eeliseid. Tõime esile peamised.

Ekraan ja disain

Põhimõtteliselt ei erine nende nutitelefonide disainid üksteisest – seadmetel on väiksem ülemine ekraaniriba ja muud uuendused. Peamised erinevused tulevad esile suuruse osas – kui iPhone 13 Pro on 6,1-tollise ekraaniga, siis iPhone 13 Pro Max kuni 6,7 tolli. Pro mudeli ekraani eraldusvõime on kuni 2532x1170 mpix ja Pro Max’i 2778x1284 mpix. Samuti erinevad Pro sarja telefonide toonid: valida saab halli, kuldset, hõbedast ja sinist mudelit. Nendel telefonidel on ka peene, mati tekstuuriga tagakülg.

Kõigi iPhone 13 seeria telefonide ekraane on värskendatud, et anda neile rohkem heledust, kuid iPhone 13 Pro ja Pro Max suudavad pakkuda 120 Hz värskendussagedust. See tagab mängude ja muude tegevuste veelgi sujuvama kogemuse. Lisaks sellele reguleeritakse ProMotion tehnoloogia abil värskendussagedust automaatselt, et säästa telefoni aku kasutusaega.

Kaamera

Sarnaselt eelmisele aastale on iPhone 13 Pro mudelitel kaamera spetsifikatsioonide osas eelis selle seeria soodsamate mudelite ees. Tagaküljel on kolm kaamerat: lai, ülilainurk ja telefoto. Uuel 77 mm teleobjektiivil on nüüd 6-kordne optilise suumi ulatus ja 15-kordne digitaalne suum, pakkudes suuremat nurka ja lastes läbi kaamerasilma rohkem valgust.

LiDAR-sensor võimaldab teil nautida suurepäraseid öiseid portreesid, proovida makrorežiimi ja nautida veelgi paremaid fotosid, mis on tehtud hämaras. Filmitegijatele pakub Apple ProRes funktsioon kvaliteetset videomahu pakkimise võimalust - eriti sobilik neile, kes soovivad töötluse üle suuremat kontrolli ega taha videotöötlusprogramme üle koormata, kartmata teha järeleandmisi video kvaliteedis.

iphone 13 pro max telefonikaamera

Tõhusus

Peamine erinevus iPhone 13 telefonide vahel on see, et Pro seeria mudelitel on nelja GPU südamiku asemel viis, tänu millele saate nautida veelgi suuremat graafika jõudlust. Mänguhuvilisi ootab ees veelgi muljetavaldavam kogemus.

iphone 13 pro max телефоны

Aku

Kõigi iPhone 13 telefonide akusid on suurendatud ja needki mudelid pole erandiks. IPhone 13 Pro suudab pakkuda 3687 mAh võimsust, samas iPhone 13 Pro Maxil on 4352 mAh aku.


Apple on suutnud taas tõestada, et uued nutitelefonid saavad jätkuvalt üllatada. Kui otsite parimaid tehnilisi omadusi ja muljetavaldavaid kaamera funktsioone, võiks üks neist mudelitest olla kindlasti teie nimekirjas.

Kuidas hindate seda postitust?