Kasulikud nõuanded

Uued Apple’i telefonid: iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ja Pro Max ülevaade

Vaata kõiki Apple iPhone mobiiltelefonide pakkumisi
07.12.2020
iphone 12 seeria mobiiltelefonid

Seekord võtame vaatluse alla turu uusimad Apple iPhone 12, Mini, Pro ja Pro Max mudelid. Kui palju nad eelmistest mudelitest nutikamad on, milliseid uusi funktsioone nad endas peidavad ja millised on nende plussid ja miinused – sellest kõigest püüame järgnevalt väikese ülevaate anda.

iPhone 12

Kaamera

Nagu eelmisel mudelil, on ka iPhone 12-l kaks 12 MP tagakaamerat – üks lainurk ja üks ülilainurk. Erinevus seisneb selles, et uus iPhone pakub täiustatud ƒ/1,6 avaga lainurkobjektiivi, iPhone 11-l oli see näitaja 1,8. See tähendab, et kaamerasse pääseb rohkem valgust, mis parandab pildistamise kvaliteeti ja hämaras pildistamist. Apple’i sõnul tagab uuendatud kaamera iPhone 11-ga võrreldes lausa 27% rohkem valgust.

Samuti on täiustatud öist režiimi, mis töötab lisaks tagumisele kaamerale ka esikaameral. Uus Smart HDR 3 stseenituvastus võimaldab tänu masinõppele fotode valge tasakaalu, kontrasti, tekstuuri ja küllastust reguleerida. Ülejäänud iPhone 11-s kasutusele võetud funktsioonid on jäetud ka iPhone 12 mudelile: 2x optiline suum, 5x digitaalne suum, True Tone välk koos Slow Sync funktsiooniga, optiline pildistabilisaator, portree-režiim ja selle efektid.

Pildistamisvõimaluste osas toetab iPhone 12 HDR-video salvestamist koos Dolby Visioniga kiirusega kuni 30 kaadrit sekundis, samuti Night mode time-lapse funktsiooni.

Disain ja ekraan

Üks silmatorkavamaid erinevusi iPhone 11 ja iPhone 12 vahel on ekraan. Liquid Retina LCD-ekraan iPhone 11-l, mille eraldusvõime on 1792 x 828 pikslit, on asendatud OLED-tehnoloogia Super Retina XDR ekraaniga, mille eraldusvõime on 2532 x 1170 pikslit. See tähendab, et telefoni eraldusvõime ning samal ajal heledus ja kontrastsus on suisa kahekordistunud. Teine eelis on keraamilise kilbi tehnoloogia, mis tagab neli korda parema löögikaitse.

Nii iPhone 11-l kui iPhone 12-l on 6,1-tolline ekraan. Kuid tänu uuele disainile ja vähendatud raamidele on uus Apple telefon väiksem, õhem ja kergem. Telefoni on saadaval viies värvitoonis: must, valge, punane, roheline ja sinine. Mõlemad telefonid on tolmu- ja veekindlad ning taluvad vettekukkumist kuni 6 meetri sügavusele kuni 30 minutit.

mitmevärvilised telefonid apple iphone 12 seeria

Efektiivsus

IPhone 12-l on telefoni sisse ehitatud kõige võimsam protsessor – A14 Bionic. See kiip on esimene omalaadne, mis on valmistatud 5 nm tehnoloogiaga. See mitte ainult ei aita parandada telefoni jõudlust, vaid vähendab ka aku tarbimist.

RAM-i maht on umbes 4 GB ja iPhone 12 on saadaval kolmes erinevas mahus: 64 GB, 128 GB ja 256 GB.

Aku

Kui loodate, et uusima Apple'i telefoni aku kestab tunduvalt kauem kui iPhone 11, tuleb teil pettuda. Testid on näidanud, et uus Apple'i telefon peab 5G-ühendusega vastu 8 tundi ja 25 minutit ning 4G-ühendusega 10 tundi ja 23 minutit. See on tervelt tunni võrra lühem aku kasutusaeg kui iPhone 11-l.

Uued telefonid toetavad aga magnetilist Mag Safe süsteemi, mis aitab suurendada traadita laadimise efektiivsust.


iPhone 12 Mini

Põhimõtteliselt sisaldab iPhone 12 Mini kõiki iPhone 12 funktsioone ja eeliseid, kuid sellel on väiksem, 5,4-tolline ekraan, mille eraldusvõime on 2340x1080 pikslit. Ideaalne neile, kellele suured telefonid ei meeldi, kuid kes soovivad sellegipoolest kvaliteetset seadet.


iPhone 12 Pro ja iPhone 12 Pro Max

Võrreldes eelmise aasta iPhone 11 Pro ja iPhone 11 Pro Maxi, on uutel Apple'i telefonidel mitmeid erinevusi.

Ekraan ja disain

Kõige ilmsem välimust puudutav erinevus iPhone 11 Pro / Pro Maxi ja iPhone 12 Pro / Pro Maxi vahel on uus servade disain. Ümarad servad on asendatud kandiliste servadega, mis meenutavad mõnevõrra iPhone’i vanemaid mudeleid.

On lihtne märgata, et ka telefonide suurus varieerub: Pro mudeli diagonaali on suurendatud 6,1 ja Pro Maxi 6,7 tollini. Muidugi on ka nende telefonide eraldusvõime erinev. Pro Maxi uhkuseks on 2778x1284 pikslit ja Pro 2532x1170 pikslit. IPhone 12 turule ilmumisega tutvustas Apple oma uut keraamilise kilbi tehnoloogiat, mis kaitseb telefoni löökide eest kuni 4 korda paremini. Seda tehnoloogiat on rakendatud nii Pro kui ka Pro Max mudelitel.

Telefonid on saadaval neljas värvitoonis: hõbe, tumehall, kuld ja sinine. Mõlemad telefonid on nii tolmu- kui veekindlad, taludes sukeldumist maksimaalselt 6 meetri sügavusele kuni 30 minutit.

Efektiivsus

Uutel iPhone 12 Pro ja Pro Max mudelitel on sisseehitatud võimas A14 Bionic kiip, mis kiirendab telefoni ja säästab akut. Kõigil neljal telefonimudelil – iPhone 11 Pro ja Pro Max ning iPhone 12 Pro ja Pro Max – on 60 Hz ekraan. Samuti on võimalus valida erineva mahuga seadmete vahel – 128 GB, 256 GB või 512 GB.

Apple iphone 12 pro telefon

Aku

Aku jõudlus sõltub sellest, kui kaua ja kuidas te telefoni kasutate, samuti sellest, kas valite 4G või 5G ühenduse. Apple väidab, et iPhone 12 Pro peaks vastu pidama 11 tundi aktiivset kasutamist, Pro Max mudel aga 12 tundi.

Kaamera

Kui otsite telefoni, mis võimaldab teil jäädvustada kvaliteetseid fotosid, peaksite kindlasti kaaluma iPhone 12 Pro või Pro Maxi soetamist. Kaht tagumist kaamerat omaval iPhone 12-l on ka kolmas kaamera, samuti 12 MP Telephoto kaamera. Pro mudelil on ƒ/2.0 ava ja Pro Maxil ƒ/2,2 ava. Pro-mudelis saate pildistada kuni 4x ja Pro Maxis 5x. Mõlemal mudelil on ka üks turu parimatest pildistabilisaatoritest Sensor Shift, mis stabiliseerib kõiki objektiive. Telefonidel on ka LiDari andur, mis aitab jäädvustada parimat võimalikku fotot vähese valguse tingimustes.

Me isegi ei kahtle selles, kas teile võiksid avaldada muljet Apple ProRAW Pro ja Pro Max kaamerad. Nendega jäädvustatud pilte saab redigeerida mitte ainult telefonis endas, vaid ka professionaalsetes arvutites. Pro mudelid on esimesed telefonid, mis Dolby Visioni standardi abil videoid jäädvustavad ja redigeerivad. 4K HDR-salvestus Dolby Visioniga kuni 60 kaadrit sekundis. See võrdub kinokvaliteediga.

Eelmise aasta mudelitega võrreldes on kindlasti täiustusi, nii et kui soovite oma telefoni uuendada, siis tasub kindlasti osta endale just üks neljast hetkel pakutavast mudelist: iPhone 12, Mini, Pro või Pro Max.

Klientidele meeldib see postitus

4/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?