Kasulikud nõuanded

15 ideed seintele uue elu andmiseks

Vaata kõiki kodusisustustoodete pakkumisi
05.10.2020
marmorimitatsiooniga sein ja pastelne roosa tugitool

Põnevalt dekoreeritud seinad muudavad tuntavalt kogu interjööri. Mööbel ja sobivad lambid annavad parema efekti kohe, kui ka seintele on uus elu antud. Lubage oma kujutlusvõimel lennata, raamige perepilte, riputage seinale tohutu peegel või kleepige ühele seintest suurejooneline fototapeet. Kui olete parasjagu ideede otsingul, siis oleme ette valmistanud suisa 15 võimalust, kuidas seintele uus elu anda.

piltidega kaunistatud sein elutoas

1. Pildigalerii

Miski ei muuda interjööri isikupärasemaks kui maalid, mis kajastavad majaomaniku stiili. Riputage seintele oma lemmikfotod, ühendage need seinapiltide ja teiste erinevate kunstiteostega. Valige lihtsad, stiilsed, erineva suuruse, kuid samas värvitoonis raamid.

raamidega pildid seinal

Et luua optiliselt avaramat ruumi, riputage seintele suured maalid, mis ulatuksid laeni. Näpunäide: Enne piltide seintele riputamist asetage need kõik põrandale täpselt nii, nagu soovite neid seintele sättida, siis ronige kuhugi kõrgemale ja vaadake, kas selline kujundus teile tõesti meeldib.


2. Peegel

Peegel pole üksnes praktiline lahendus, vaid suurendab ruumi ka visuaalselt. Lisaks peegeldavad peeglid suurepäraselt valgust, mis muudab ruumi valgusküllasemaks. Riputage seinale üks suur või valige mõni väiksem peegel, mida saate teiste seina-kaunistustega kombineerida.

suur peegel kui sisustusdetail

3. Seinariiulid

Seinakaunistused võivad olla ka praktilised. Kui teil pole palju ruumi nipsasjakeste sättimiseks, tasub kaaluda seinariiulite paigaldamisele. Internet on täis ideid, kuidas asju omavahel stiilselt kombineerida.

väikesed puidust riiulid valgel seinalväikesed puidust riiulid seinal

4. Taime-sein

Kui otsite põnevamaid võimalusi ja armastate taimi, tasub mõelda taimemaalingutele ja taimede seintele riputamisele. Selline sein on muljetavaldav igas maja nurgas.

taimeraam diivani kohal

5. Sein joonistamiseks

Seinte kaunistamine pole kunagi varem olnud nii lihtne. Kui teil on modernne kodu või lapsed, kes armastavad väga joonistada – muutke üks seintest kohaks, kus seda on võimalik teha ilma end piiramata. Kauplustest leiate spetsiaalseid värve või kleebiseid, millele on hiljem tore kriidi või viltpliiatsitega joonistada.

must tahvelsein ja kriidijoonistus

6. Seinakleebised

Ilmselt kõige lihtsam viis oma kodu sisemuse kiireks värskendamiseks. Seinakleebiste valik on ääretult lai. Võite leida väikeste maalide reproduktsioone, erinevaid mustreid ja vorme.

ristikujulised mustad seinakleebised valgel seinalmaailmakaardi seinakleebis lastetoas

Nõuanne: veel põnevamaks lahenduseks on seinakleebiste piltidele riputada tühjad raamid, see tähendab, et pildiks jääb seinakleebisel olev pilt.


7. Aksessuaarid seintel

Kes otsustab, mida sobib seintele riputada ja mida mitte? Kui teil on huvitavaid aksessuaare või muid armasid nipsasjakesi, mille olete reisilt kaasa toonud või kingituseks saanud, siis kaunistage nendega seinad. Seinakujunduse elementideks võivad olla kõige ootamatumad lahendused. Isegi õigesse kohta riputatud suvemüts võib üldpildis väga kena välja näha.

igapäevased esemed seinakaunistusena

8. Dekoratiivseinad

Kui armastate minimalismi ja te ei soovi seintele maale, kuid ei armasta ka valgeid seinu – kaaluge dekoratiivseina loomist. Erinevad mustrid luuakse värvi ebaühtlasel pintsliga seinale kandmisel.

dekoratiivsein vannitoas

9. Kivisein

Kiviseinad on ikka ja jälle äärmiselt populaarseks valikuks. Ja mitte ainult vanades majades, kus autentsuse huvides jäetakse tellistest või kivist seinad, vaid ka dekoratiivsetes uutes elamutes kasutatakse üha enam pilkupüüdvat dekoratiivkivi.

telliskivi imitatsiooniga dekoratiivkivi elutoa seinalvalge dekoratiivkivi seinal

10. Loomulikkus

Kui majas domineerib minimalism, on suurepäraseks lahenduseks puidust laudade kasutamine. Nende abil saate seintele hoopis uue välimuse anda, näiteks dekoreerige sel moel diivanitagune sein või tehke sama kahe seinaga, et ruumi üks ala visuaalselt teistest eraldada.

puidust sein interfööris

11. Tapeet

Kui toa kõik seinad on värvitud, võite ühele neist kleepida endale meelepärase tapeedi. Taolise aktsentseina ette kujundage hubane istumisnurk, kuhu asetage diivan või voodi.

vintage tapeet seinal

12. Fototapeet

Kui otsite põnevamaid lahendusi – valige fototapeet. Fototapeetide valik on tohutult lai ning sel moel saate toale anda rohkem või vähem efektse ilme.

roheliste lehtedega fototapeet elutoas