Kasulikud nõuanded

Deodorant või antiperspirant: nende erinevused ja olulisemad omadused

07.08.2020
sprei-, rull- ja pulkdeodorandid seisavad laual loodusliku valge kummeli lille kõrval

Ehkki tervitame suvist aega rõõmsal meelel, tähendab see ühtlasi, et higistame tavalisest tunduvalt rohkem. Probleem, mis kimbutab nii mehi kui naisi igal ajal aastas – see aga ei tähenda, et meil tuleb selle olukorraga leppida. Tänasel päeval on väga tavaline kasutada deodorante ja antiperspirante. Kaks toodet, mida pidevalt võrreldakse – kui teate ühe ja teise toote funktsioone, on teil ka hulga hõlpsam otsustada, milline toode just teile paremini sobib.

poes deodorandi või antiperspirandi valimine

Deodorandid

Põhimõtteliselt on deodorandi peamiseks funktsiooniks bakterite ja ebameeldiva lõhna hävitamine. Vastupidiselt levinud arvamusele on higi tegelikult lõhnatu ning värvitu, kuid segunedes naha bakteritega, võib see lõhnata väga ebameeldivalt. Kuna deodorandid peatavad bakterite tekke ja paljunemise, on võimalik ebameeldivat lõhna vältida. Tuleb siiski märkida, et deodorandid ei kaitse higistamise eest.

Kasutusvõimalused

Deodorante kantakse enamasti kaenlaalustele, kuid on tooteid ka teiste kehapiirkondade jaoks. Deodorandi veelgi tõhusamaks muutmiseks tasub järgida järgmisi näpunäiteid:

  • Kasutage deodoranti kohe pärast duši all käimist (kõigepealt veenduge, et kaenlaalused on täielikult kuivad) või enne magamaminekut, mil eraldub vähem higi.
  • Kui tunnete vajadust ja vajate lisakaitset, on teil võimalik deodoranti päeva jooksul mitu korda kasutada. Seda ei tohiks aga väga tugevalt nahale hõõruda – piisab paarist tõmbest.
  • Deodorante on erineva lõhnaga, mistõttu võiksite valida sellise, mis sobib kõige paremini teie parfüümiga.


Mida deodorandi valimisel silmas pidada

Lisaks juba mainitud lõhnaerinevusele, on oluline ka deodorandi toimeaeg. Paljud tootjad lisavad sellekohase teabe pakendile, mis tähendab, et teil on võimalik valida enda jaoks toode, mis tagab kauakestva meeldiva värskuse. Kõik muud nüansid on väga individuaalsed – erinevaid tooteid katsetades on teil võimalik otsustada, milline neist on just teie jaoks parim.

rulldeodorandid laual lillede ja tsitruseliste kõrval

Antiperspirandid

Antiperspirandid vähendavad higistamist, kuid ei varja ebameeldivat kehalõhna. Nendes sisalduvad aktiivsed soolad blokeerivad ajutiselt naha higinäärmeid, vähendades sellega mõneks ajaks higi vabanemist. Sel põhjusel nimetatakse antiperspirante sageli ravimiteks, kuid nende intensiivsus võib oluliselt erineda. Kui pidev liigne higistamine tekitab teile suurt ebamugavust, tasub tõsiselt kaaluda antiperspirantide kasutamist.

Kasutamine

Antiperspirantidel on palju tugevam ja pikaajalisem toime – paljud neist pakuvad kaitset 12–48 tunniks või isegi kauem. Siiski on väga oluline selle korrektne kasutamine:

  • Antiperspirante on kõige parem kasutada õhtul pärast dušši, kui higinäärmed on passiivsemad. Nii ootavad teid hommikul suurepärased tulemused.

tüdruk kasutab higistamisvastast vahendit õhtul pärast dušši vannitoas

  • Võite antiperspiranti hõõruda ja masseerida, et tõhusust veelgi suurendada.
  • Sõltuvalt toote tugevusest võib kasutamine pisut erineda, seetõttu soovitame kindlasti vastava toote juhistega põhjalikult tutvuda

Kuidas valida parim antiperspirant?

Sobivat toodet valima asudes tasub tähelepanu pöörata toote intensiivsusele, millest oleneb toime kestus. Samuti on kasulik arvestada koostisosadega – mõned tooted võivad sisaldada vastuolulist alumiiniumi, sel juhul tuleks arvesse võtta selle kontsentraati. Täiesti arvestatav valik ootab teid ka juhul, kui otsite looduslikke tooteid. Ka sel juhul tuleb valida just enda naha jaoks sobivaim lahendus.


Deodorant-antiperspirant

Tegemist on tootega, millel on nii deodorandi kui antiperspirandi funktsioon, mistõttu ei tule teil valida tugeva higistamise ja ebameeldiva kehalõhna vahel – võite mõlema ebamugavusega ühekorraga hüvasti jätta. Kui higistate väga palju, ei pruugi seda tüüpi toode eriti efektiivseks osutuda. Siiski tasub erinevaid tooteid enda peal katsetada – alles siis saate teha omad järeldused.

Nimetatud toodete erinevused on üsna ilmsed, kõik sõltub isiklikest ootustest. Igal juhul on toodete valik ääretult lai, mistõttu muutub ebamugavusi põhjustav higistamine varem või hiljem lihtsalt ebameeldivaks mälestuseks.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
5 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?