Kasulikud nõuanded

Kuidas arvutit viirustest puhastada?

Viirusetõrjed
14.03.2018

Kas Sinu arvuti käivitub tavapärasest aeglasemalt, hüpikaknad avanevad ootamatult ja võib-olla oled märganud teisi imelikke probleeme? Kõik see on märk sellest, et Sinu arvuti võib peita viiruseid. Muidugi võib selle ebatavaline käitumine olla ka sisemise riistvaratõrgete tagajärg, kuid kõigepealt pead tegema paar sammu, et kindlaks teha pahavara olemasolu.

  1. Enne alustamist pead interneti välja lülitama ja seda mitte kasutama, kuni oled oma arvuti puhastamisega valmis. Soovitatav on ka turvarežiim sisse lülitada.
  2. Seejärel kustuta draivilt ajutised failid - see kiirendab viirusekontrolli ja võib aidata vabaneda pahatahtlikest programmidest.
  3. Nende sammude järgi saad juba oma arvuti viiruseid kontrollida - kui viirusetõrjeprogramm on juba installitud, tuleks kasutada veel üht programmi samal eesmärgil, kuna olemasolev programm võib viirustest mõjutatud olla.
  4. Uue programmi tõmbamise ajal saad interneti-ühenduse sisse lülitada, kuid enne skannimist tuleb see välja lülitada.
  5. Järgi viirusetõrjeprogrammi juhised ja kui leiad viiruseid, võid need paari hiireklikiga eemaldada.
  6. Seejärel pead enne interneti käivitamist kontrollima interneti-seadeid - kui üldiste seadete all on koduleht sama nagu varem, võid arvuti kasutamist turvaliselt jätkata.
  7. Soovitatav on muuta oma paroolid ja hoolikalt uurida, ega Sinu sotsiaalsed võrgustikud, e-pank või e-post ei ole kahjustatud.
  8. Siiski, kui viiruse koht on Sulle teadmata, tuleks programm kõigepealt teisega asendada, sest pärast selle avamist on arvuti taas viirusega nakatunud.
  9. Juhtudel, mil Sa ei suuda arvutiprobleeme lahendada, võid proovida süsteemi taastamist, kuid pead veenduma, et kõik vajalikud failid on mujale salvestatud.
  10. Kui viirused takistavad süsteemi taastamist, pead kogu operatsioonisüsteemi uuesti installima. Pane tähele, et siis kaovad kõik kasutatavad failid ja programmid, mistõttu on oluline need mujale teisaldada.

Pärast kõiki neid samme suudad kindlasti hakkama saada ootamatute pahatahtlike programmidega. Sellise olukorra vältimiseks peaksid siiski rohkem tähelepanu pöörama arvuti turvalisusele - hoolitsema pidevalt töötava viirusetõrjeprogrammi eest ja vältima küsitava väärtusega interneti-lehekülgede külastamist.

TOP viirusetõrjed


Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2021 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.