Kasulikud nõuanded

8 nutikat masinat, mis kergendavad maatööde tegemist

Vaata kõiki puulõhkumismasinate pakkumisi
02.03.2020
aiatehnika maatööde lihtsustamiseks

Maatööd on tavapärase maaelu üks suur osa - ikka vajab muru niitmist, puud lõhkumist, põõsad trimmimist ja palju muud. Tänu tänapäevasele tehnoloogiale ei ole see enam tüütu ja igav, vaid tööd teevad ära nutikad masinad. Soeta endale vastav tehnika ning nii leiad rohkem aega pere ja tegevuste jaoks, mida Sa ka reaalselt teha tahad.

Robotmuruniiduk

Taas on käes niisked ja päikselised ilmad ning muru kasvab kiiresti - siis tasub välja võtta muruniiduk. Kui oled siiani muru niitnud elektrilise, bensiinipõhise või üldsegi mehhaanilise niidukiga, siis tasuks mõtlema hakata roboti peale. Robotmuruniiduk on esiteks äärmiselt kompaktne ning teiseks väga nutikas. Oma väikese suuruse tõttu pääseb robotmuruniiduk ligipääsetavatesse kohtadesse väga kergelt ning seda on kerge hoiustada. Robotist muruniidukile on võimalik peale sätestada ka taimer - nii saad ise valida, millal niiduk tööle hakkab ning ülejäänud töö teeb ta ise. Aku tühjenemisel suundub muruniiduk laadimiskohta ning seejärel jätkab tööd. Uusimad mudelid suudavad ka tööd lõpetada siis, kui vihma hakkab sadama ning peale sadu jätkata oma tööd.


Elektriline aeraator

Suureks puu- ja köögivilja saagiks valmistudes tuleb ka vaeva näha - mitte aga aeraatorite ja mullafreesidega. Need nutikad vahendid aitavad Sul jätta oma käed puhtaks ning tekitavad peenrad ise. Tasuks aga eelistada elektrilist mudelit - see on võrreldes bensiinipõhise variandiga kergem kasutada ja ka keskkonnasäästlikum.