Kasulikud nõuanded

3G või 4G tahvelarvuti?

Vaata kõiki pakkumisi
09.05.2018

Jagame soovitusi mugava interneti-ühendust sisaldava tahvelarvuti valimiseks.

Tänu kompaktsele suurusele ja multimeedia võimalustele on tahvelarvuti üha populaarsem seade. Mõnikord ilmuvad turule ühest ja samast mudelist kaks versiooni: traadita Wi-Fi-ühendusega ning integreeritud 3G / 4G-ühendusega versioon, mis pakub rohkem vabadust.

Mida tähendab 3G-tahvelarvuti?

Integreeritud modem annab mitmeid eeliseid: vaadates oma mobiilseadmete spetsifikatsioone, võid leida sealt mõiste 3G-tahvelarvuti. See tähendab, et seadmel on SIM-kaardi pesa, mille eeliseks on mobiilse interneti-kaardi lisamine, tavaliselt ka Aero2-le:

  • juurdepääs internetile isegi siis, kui läheduses puudub WiFi-võrk
  • paljudel mudelitel on ka integreeritud GPS-moodul, mis võimaldab kaarti täiel määral kasutada, eriti internetiühendusega
  • kõik multimeedia ja interneti-võimalused
  • ükski võrk ei piira liikuvust.

Tahvelarvutite TOP


Tahvelarvuti - 3G või Wi-Fi

Enamikul juhtudel on hinnal otsustav roll, kuna see on 3G tahvelarvutite puhul tõesti suurem. Teisest küljest on hakanud kõigi seadmete (3G, GPS) mudelite hinnad langema, kuid need on ka madalamate seadistustega. 3G-tahvelarvutil on üks eelis tavalise Wi-Fi-seadmega võrreldes- see annab ühendusest sõltumatuse ja vabaduse. Traadita võrk ei ole alati saadaval ning see ei ole alati ohutu, eriti avalikes kohtades.

3G-tahvelarvuti ostmist tuleks kaaluda, kui kodus puudub traadita võrk, mida saaksid kasutada. Ilma interneti-juurdepääsuta kaotab tahvelarvuti suure osa oma atraktiivsusest ja funktsionaalsusest.

Tahvelarvuti USB-modem

SIM-kaardi pesa puudumine ei tähenda alati seda, et Sa ei saa 3G-ühendust kasutada. Teine lahendus on välise modemi ühendamine USB-porti. Selleks tuleb kontrollida tootja poolt ette nähtud toote spetsifikatsiooni või kas tahvelarvuti mudel toetab modemeid. Kui nii, ei takista miski Sind internetti pääsemisel ja seda isegi siis, kui Sul ei ole Wi-Fi-võrku. See kehtib peamiselt Androidi ja Windowsi süsteemidega tahvelarvutites, millel on USB-port ja võime installida nõutavad draiverid.

Muud 3G tahvelarvutid

Tänu SIM-kaardi pesale ei saa tahvelarvutiga mitte ainult mobiilset internetti kasutada, vaid ka:

  • helistada - tahvelarvuti võib muutuda telefoniks, kuigi see sõltub peamiselt tootjast. Mõned takistavad häälkõnede tegemise võimalust.

  • Internetis suhelda - see kehtib Android-i, Windowsi ja iOS-i (mitte kõigi versioonide) operatsioonisüsteemidega seadmete kohta.

4G tahvelarvuti

4G tahvelarvutid on praegu mobiilseadmete tootjate pakkumistest väike osa. Kui Sul on aga võimalus kasutada LTE (4G) võrku, tasub investeerida sellist tüüpi seadmesse, et nautida kiiret interneti-ühendust. Kõigepealt tasub kontrollida, kas 4G võrgupiirkond asub Sinu lähedal ja kas kiirus on kõrgem kui varem. Siiski on Sul vaja veel SIM-kaardi pesa ja 4G-võrgu tuge. Saadaolevad 4G tahvelarvutid töötavad operatsioonisüsteemides iOS ja Android.
 

Kuidas hindate seda postitust?