Kasulikud nõuanded

4 tegevust, mis nutitelefoni eriti aeglaseks muudavad

Vaata kõiki mobiiltelefonide pakkumisi
11.05.2020
naine on aeglase telefoni peale pahane

Kui teil on mõnda aega olnud nutiseade, siis olete ilmselt hakanud märkama, et seade on märksa aeglasem võrreldes algusega, kui selle endale soetasite. Rakenduste laadimine, menüüde kuvamine ja mängud võtavad natukene kauem aega... või kiilub telefon järsult kinni? Tegelikult on see nutitelefonide puhul normaalne ja siin on 4 põhjust miks?

Operatsioonisüsteemide värskendused 

Telefonide tarkvara operatsioonisüsteemid muutuvad enamasti iga aasta. Kui olete hiljuti uuendanud oma vana telefoni opsüsteemi, ei pruugi see olla teie seadme jaoks optimeeritud ning võib teie seadet kohati aeglustada. Võib olla ka nii, et teie telefoni tootja on värskendustesse lisanud täiendavaid rakendusi, mis töötavad teie telefoni taustal selle võrralt aeglustavad teie telefoni. 

Raskemad rakendused vajavad rohkem ressursse

Võib-olla pole te veel ühtegi uut operatsioonisüsteemi värskendust läbi viinud, aga selle eest soovivad uuendust rakendused, mida igapäevaselt kasutate. Ka need muudavad telefoni märgatavamalt aeglasemaks, sellepärast et see nõuab rohkem telefoni RAM-i ja voolu. Seega on rakendused täna kindlasti mahukamad kui aasta või kaks tagasi.

Kuna arendajad saavad juurdepääsu kiiremale nutitelefoni riistvarale, võidakse mänge ja muid rakendusi selle kiirema riistvara jaoks optimeerida, aga vanemates seadmetes jäävad nad halvemini toimima. Selle tõttu võib rakenduse uusima versiooni hankimine teie telefoni täielikult aeglustada. 

Võimalusel võiksite kaaluda rakenduse lihtsa versiooni hankimist. Näiteks Android-seadmetele on saadaval rakendus Facebook Lite ja Messenger Lite. Samuti pole vahet, kas teil on Android, iPhone või Windows telefon, desinstallige need rakendused, mida te enam ei kasuta. Nad võtavad teie seadme väärtuslikku ruumi ja võivad märkamatult taustal töötada. Seega, kui teil pole mõnda rakendust vaja, kustutage need.

Taustal töötavad protsessid 

Tõenäoliselt olete seadme kasutamisel installinud rakendusi, millest mõned avanevad käivitamisel ja töötavad taustal. Kui olete installinud palju taustal töötavaid rakendusi, saavad need omakorda tarbida protsessori ressursse, täita RAM-i ja aeglustada teie seadme töötamist. Samamoodi, kui kasutate reaalajas taustapilti või kui teie avaekraanil on palju vidinaid, võtavad need ka protsessori, graafika ja mälu ressursse, mis muudavad teie telefoni aeglasemaks.

Täismälu jätab teie OS-i käitamiseks vähe ruumi

Telefoni vananedes jääb väheseks kahjuks ma salvestusruum.Teie mäluruumi võivad täita peale rakenduste veel fotod, videod ja erinevad failid, mis olete endale telefoni alla laadinud. Kui teil on liiga palju pilte või videoid, laadige need ruumi vabastamiseks oma arvuti kõvakettale või pilve.

Kas on aeg telefoni lähtestamiseks?

Kui näete vaeva telefoniga ja miski ei tundu paranevat, siis on ehk aeg telefoni lähtestamiseks. Telefoni lähtestamine kustutab kõik, mis teie seadmes on ning peale seda peate oma telefoni nullist üles seadistama. See võib olla hea mõte, kui kasutate sama seadet juba aastaid ja soovite, et teie telefon veidike kiirem oleks. Enne seade puhastamist ärge unustage aga varundada andmeid ja lisada pildid pilve. Telefoni lähtestamine on kui uus algus teie seadmele

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.