Kasulikud nõuanded

Sülearvuti õpilasele: milline valida?

Vaata kõiki pakkumisi
23.08.2019
õpilased sülearvuti ümber

Pole üllatav, et praegusel tehnoloogiaajastul ei saa õpilased ilma sülearvutita hakkama – seadmega on neil võimalik hõlpsalt nõutud ülesandeid täita ja kogu õppeprotsessis palju edukamalt osaleda. Sellegipoolest on väga keeruline otsustada, milline sülearvuti lapsele sobida võiks – valiku langetamine muutub hõlpsamaks järgides mõningaid põhiaspekte.

Sülearvutite põhilisemad tehnilised andmed

Otsingut alustades puutute kõigepealt kokku arvuti rohkete omadustega – õpilastele sobivaima mudeli valimisel peaksite keskenduma järgmistele:

 • Protsessor. Siinjuhul tuleb arvestada kahe aspektiga: protsessori kiirus ja tuumade arv. Mõlemal juhul tähendab suurem arv paremat tulemust – kui protsessori kiirus on väiksem kui 1,0 GHz, sobib arvuti vaid põhifunktsioonide täitmiseks, samas kui paar korda kiiremad mudelid pakuvad juba tunduvalt enam võimalusi. Tuumade osas täidavad kaks tuuma vaid põhilisemaid ülesandeid, neli tuuma võimaldavad aga mängida mänge või täita keerulisemaid ülesandeid. Kuue- või enama tuumalised mudelid tulevad kasuks neile, kes sooritavad keerukat ja professionaalset tööd ega soovi oma võimalusi piirata.


 • Kõvaketas. Tänapäeval domineerivad turul HDD- ja SSD-kõvakettad, seega tuleb valida sobiv tüüp. Mis kõige olulisem – SSD-d on kiiremad, kuid kallimad, samas kui HDD-mudelid pakuvad sama hinnaga rohkem mälu, kuid neil on märkimisväärselt madalam jõudlus. Lahendus sõltub sel juhul õppevaldkonnast: kui laps peab töötama keerukate programmidega, on mõistlikum keskenduda kiirusele, kuid kui õpilane täidab ainult rutiinseid ülesandeid võib talle valida mahukama mäluga seade.


 • RAM. Mida rohkem on arvutil mälu, seda kiiremini see töötab, nõudes ka suuremaid investeeringuid. Tõsi, õpilase jaoks peaks olema piisav 4 GB RAM-i, kuid kui tegemist on paadunud mängija või graafika- ja videotöötluse entusiastiga, peaksite valima sülearvuti, millel on 6 GB või enam RAM-i.

 • Videokaart. Antud sülearvuti komponent vastutab videotöötluse eest – sel juhul on kõige olulisem otsustada kaardi tüübi ja protsessori mälu üle. Kui õpilane tegeleb ainult igapäevaste toimingutega, siis piisab odavamast 512 MB mäluga integreeritud graafikakaardist. Kui arvutit kasutatakse mängimiseks ja graafikatöödeks, on mõistlikum valida integreerimata (diskreetne) ühe või kahe GB-ne videokaart.

Millisel eesmärgil sülearvutit kasutama hakatakse?

Kõiki funktsioone arvestada on äärmiselt keeruline – seetõttu on soovitatav läbi mõelda, milleks sülearvutit kõige enam kasutatakse. Rääkige õpilasega ja otsustage, kas seade on mõeldud ainult lihtsateks ülesanneteks või hoopis keerukamate rakenduste ja mängude jaoks. Nii on Teil tunduvalt lihtsam keskenduda õigetele tehnilistele andmetele.

Lihtsate ülesannete jaoks

Veebi sirvimiseks, e-kirjade saatmiseks, suhtlemiseks ja elementaarsete kirjutamis- või arvutirakenduste jaoks piisab järgmistest spetsifikatsioonidest:

 • Protsessori tüüp: Intel Core i3
 • Kõvaketas: SSD, 128 GB
 • Mälu suurus (RAM): 4 GB

Keerukamateks töödeks või mängimiseks

Mänguhuvilistele ja võimsamate (kuid mitte kõige võimsamate) rakendustega töötavatele kasutajatele on vajalikud järgmised spetsifikatsioonid:

 • Protsessori tüüp: Intel Core i5
 • Kõvaketas: 1 TB kõvaketas ja 128 GB SSD. Mõlemad ühes seadmes: HDD-d kasutatakse soodsama, kuid suurema vahemäluna ning SSD on oluline kiiruse jaoks – soovitatav on salvestada kõik programmid sinna.
 • Mälu suurus (RAM): 8 GB
 • Graafikakaart: NVIDIA GeForce GTX 1050

On oluline teada, et sülearvuti on võimalik valida spetsiaalselt enda vajadustest lähtuvalt ja sel moel pole tarvis maksta funktsioonide eest, mida noor tegelikult üldse ei vaja ning mis teinekord arvuti hinda väga suurel määral kujundavad.

Klientidele meeldib see postitus

3.7/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?