Kasulikud nõuanded

Poolkõrged baaripukid – kuidas valida sobiva kõrgusega toolid kööki?

Vaata kõiki köögi- ja söögitoolide pakkumisi
17.06.2020
kaasaegsed ja mugavad baaripukid avaras ning valges köögis

Köögis või mujal ruumides saarte kasutamine ei ole üksnes moes, vaid ka väga mugav. Tõelise mugavuse saavutamiseks tuleb ehk ületada vaid mõned takistused. Näiteks valida endale saare ümber ka kvaliteetsed poolkõrged baaripukid, mis sobiksid teie elustiiliga. Järgnevalt toome teieni 5 näpunäidet, mida nende ostmisel tähele panna.

Poolkõrge baaripuki kõrgus – kuidas valida?

Poolkõrged baaripukid erinevad tavalistest baaripukkidest just kõrguse poolest. Poolkõrgete baaripukkide kõrgus on tavaliselt 60–65 cm ja tavaliste baaripukkide kõrgus 65–90 cm. Kõrgemad baaritoolid valmistatakse enamasti tellimuse peale.


Esmalt mõõtke oma saare kõrgus ja heitke pilk allolevale tabelile. Poolkõrge baaripukk võiks olla selline, kus oleks mugav saarelt esemeid haarata ja küünarnukiga baariletile toetuda. Kui istujate pikkus on väga erinev, tasub valida reguleeritava kõrgusega poolkõrged baaripukid.

Tooli ja baari vahele võiks jääda umbes 2030 cm jalaruumi.

Hinnake ka tooli üldist kõrgust ja seda, kui palju ruumi teil kodus on. Poolkõrgeid baaripukke saab hõlpsalt baari alla lükata. Seljatoe ja käetoega baaripukid on kõrgemad ning neid ei saa nii lihtsasti peita.

Baari kõrgus Millist tooli vajate Tooli kõrgus
90–100 сm Poolkõrge baaripukk 60–65 сm
100–110 сm Baaripukk 65–90 сm
> 110 сm Väga kõrge baaripukk > 90 сm

Mõelge läbi, mitut tooli vajate

Selleks mõõtke oma baari pikkus – üks tool võiks olla umbes 55 cm lai. Kui soovite pukkidel süüa ja lõõgastuda, siis ärge asetage toole liiga üksteise kõrvale. Pukil on mugavam, kui külgedel on rohkem ruumi. Kui baaripukid on ette nähtud külalistele, kes pukkidel vaid jooke naudivad, võite toolid lähemale paigutada – see variant võimaldab mahutada rohkem inimesi. Poolkõrgete baaripukkide vahele jäetakse tavaliselt 15 cm vaba ruumi. Kui toolid pöörlevad, peaks vahe olema suurem – umbes 20 cm.

Otsustage, kui palju mugavust soovite

Baaripukke on väga erinevaid – on olemas pukid, millel ka selja- ja käetoed ning isegi päris iste. Pukki valides tasub mõelda, kui palju mugavust soovite. Kui poolkõrged pukid on mõeldud külalistele pidude ajal istumiseks, võite valida ilma seljatoeta või madala seljatoega toolid. See muudab suhtlemise mugavamaks. Sel juhul tasub valida ka pöörlevad pukid – nii on väga mugav kõikide inimestega suhelda.


Kui kasutate pukke söömiseks, puhkamiseks ja jutustamiseks – tasub valida võimalikult mugavad toolid. Need võiksid olla kõrgema seljatoe ning käetugedega. Võite valida ka pehmemad ja veidi laiemad pukid. Sellised poolkõrged baaripukid võimaldavad teile eriti mõnusat istumist.