Kasulikud nõuanded

Parfüüm vanemale meesterahvale: kuidas valida?

Vaata kõiki meeste parfüümide pakkumisi
19.12.2019
habemega vanem meesterahvas

Hästi lõhnav meesterahvas on nagu kõndiv visiitkaart: meeldiv aroom kõneleb sellest, et tegemist on end hindava ja enese eest hoolitseva härraga.

Inimese suhtumine iseendasse väljendub paljuski ka tema suhtumises kaaskodanikesse - kui inimene peab endast lugu, siis austab ta ka teisi.

Paraku ei pea paljud kuldses eas mehed lõhnatoodete kasutamist enam nii oluliseks ja loobuvad pärast hügieenitoiminguid end lõhnastamast. Samas ei ole ühtegi veenvat argumenti miks seeniorist mees ei peaks igapäevaselt odekolonni, lõhnavett või parfüümi mitte tarvitama.

See peaks olema sama argine rituaal kui habemeajamine või hammastepesu. Ka daamile meeldib ju olla hästi lõhnastatud džentelmeni kõrval.

Alljärgnevalt anname mõned soovitused, mis teevad teil meesterahvale parfüümi valimise veidi lihtsamaks.

Tasub vaadata reklaame

Ükski parfüümitootja ei reklaami oma toodangut sloganiga: “Mõeldud spetsiaalselt eakale härrale”. Samasisulist märget ei ole ka odekolonnil ega tualettveel, rääkimata parfüümist.

Tõsi, ilumaailma turundustegevus ei ole enam ammu ainult noortele suunatud. Näiteks reklaamides figureerivad aina sagedamini ka tuntud filmistaarid või sportlased, kes on vanuses 50-60+ ja vahel ka 70+ vanuses.

Miks?

Põhjuseid on üsna mitu. Esiteks moodustavad seeniorid jõukates, vananeva elanikkonnaga riikides aina arvukama osa. Eakad on ka majanduslikult kindlustatud, nad saavad lubada endale luksustooteid, mis noortele on veel kättesaamatud.

Tuntud avaliku elu tegijatega on eakaaslastel hea samastuda - jõudes teatud vanusesse ei ole enam vajadust kellelegi midagi tõestada, inimene on iseendaga ammu rahu teinud. Kortsud, naerukurrud, hallinev juus ehk kõik, mis vananemisega kaasneb ei ole midagi häbenemisväärset, vaid pigem vastupidi - nüüd ongi aeg olla sina ise ja nautida elu.

Reklaam võiks seega olla üks esimesi suunanäitajaid või vihjeid, mille põhjal meestele parfüümi valida.

Erinevad lõhnatooted 

Sammukese otsusele lähemale aitab viia seegi, kui teate, mis vahe on odekolonnil, parfüümil ja lõhnaveel.

Parfüüm on kontsentreeritud lõhnatoode, see sisaldab üle 20 protsendi puhast parfüümi. Sestap püsib parfüüm ka kõige kauem nahal ja riietel. Üks piisake parfüümi ja seda on ka päev hiljem veel hästi tunda.

Tualettvesi (Eau De Toilette, lühend EDT) sisaldab oluliselt vähem puhast parfüümi. Tavaliselt jääb parfüümi sisaldus tootes 5-15 protsendi vahele. Lõhnavesi püsib peal lühemat aega, tavaliselt mõne tunni.

Odekolonn ehk kölnivesi või ka Kölni vesi on pika ajalooga lõhnatoode, mis koosneb kahest kuni neljast puhtast lõhnaparfüümist. Odekolonn on sageli ka eakate härrade lemmiktoode, sest nad on harjunud seda parfümeeriatoodet kasutama.

Kölniveed üle 60-aastastele: Dior Eau Savage, Dior Diorissimo, Chanel Allure Homme, Giorgio Armani Acqua di Gio, Colonia Acqua Di Parma, Cahel Pour Monsieur ja Issey Miyake L’Eau d’Issey Pour Homme. 

Klassika ei vea kunagi alt

Nagu mainitud - lõhnatootjad ise parfümeeriat meeste vanuse järgi ei lahterda. Lõviosa maskuliinsetest lõhnadest lähevad peale igas eas mehepoegadele.

Kõige kindlam on osta vanemas eas härrale mõni klassikaline parfüüm, lõhna-või kölnivesi. Lõhnatoode, mis on aastaid populaarne olnud ja mida mehed endiselt hea meelega pruugivad, ei saa ju olla kehv asi! 

Vanemas eas meenutavad inimesed meelsasti oma nooruspõlve ja lõhnade puhulgi võivad ammused lemmikud uuesti armsaks saada. Eesti tänaste seenioride puhul juhtub siiski harva, et mõni klassikaks peetav parfüüm tooks meelde noorusaja ja paneks nostalgitsema - nõukogudeaegseid tooteid enam ei ole ja vaba maailma parfümeeriat raudse eesriide taga ei teatud. Seega on iga kingitav lõhn mehele pigem uus avastus, kui et sild tänase ja eilse vahel. Kuid teiste džentelmenide maitset lõhnade osas igal juhul usaldada.

Klassikalised lõhnad meestele: Creed Green Irish Tweed, Polo Ralph Lauren Green, Guerlain Vetiver ja Old Spice Classic. 


Klientidele meeldib see postitus

1/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?