Kasulikud nõuanded

Õlid: mida te nende kohta ei teadnud?

Vaata kõiki pakkumisi
13.03.2019
õlid

Igaüks meist tahab ilus välja näha ja ennast paremini tunda– nõuandeid ja viise, kuidas seda teha, on lõpmatult palju, seetõttu ei tohiks endale sobiva valimine raskusi tekitada. Kui hindate looduslikkust, siis ei ole vaja kaugelt otsida – ravimiks „kõigi haiguste vastu“ võivad olla erinevad õlid. Millised on õlide tüübid ja meie enesetundele ning ilule osutatav kasu?

Eeterlikud õlid

Eeterlikke õlisid toodetakse taimede lõhnaainetest, millel on rohkesti väärtuslikke ja isegi ravivaid omadusi. Õlid erinevad üksteisest sõltuvalt sellest, millist taime on tootmisel kasutatud ja me valisime välja mõned populaarsemad variandid:

  • Teepuu eeterlik õli. Selle õli lõhn on teravavõitu, kuid toime – üks võimsamaid. Seda kasutatakse immuunsüsteemi ja tuju parendamiseks ning vaimse tegevuse ergutamiseks. Lisaks sellele, aitab see õli väljutada organismist jääkaineid ja toksiine. Kodus peaks alati olema tagavaraks teepuuõli, sest see sobib ka haavade raviks ja puhastamiseks.


  • Lavendli eeterlik õli. See õli on eriti suureks abiks nahaprobleemide puhul: pole tähtis, kas need on vistrikud, allergiast tekkinud lööve või putukahammustused, lavendliõli kasutamine võib anda soovitavaid tulemusi. Meeldiv ja kerge lavendliaroom võib samuti toimida kui lõdvestav vahend – see parendab une kvaliteeti, aitab võidelda stressi vastu ja vähendada valu.