Kasulikud nõuanded

Mis vahe on tasuta ja tasulise viirusetõrjetarkvara vahel?

Vaata kõiki pakkumisi
30.01.2019
arvutitarkvara viiruste jaoks

Ei ole kahtlust, et viirusetõrjeprogrammid arvutile, telefonile või muudele internetiühendusega seadmetele on olulised ─ need annavad olulise panuse pahavara kahjustuste ennetamisse. Siiski arutatakse ikka veel laialdaselt, kas tasuta viirusetõrje on piisav maksimaalse kaitse tagamiseks või tasub pigem tasulisse programmi investeerida. Sellele küsimusele vastamiseks tuleks kõigepealt arutada peamisi erinevusi nende programmide vahel.

Turvalisuse tase

Tasuta viirusetõrje programmid pakuvad tavaliselt põhikaitset, samas kui tasulised süsteemid võivad pakkuda rohkem lisavõimalusi, nagu identiteedivarguse kaitse, eriti veebipõhiste ostude puhul. Täpsemad valikuvõimalused sõltuvad konkreetsest paketist, aga kui räägime abstraktselt, siis tasulised viirusetõrje programmid pakuvad kõrgemat (või vähemalt laialdasemat) kaitsetaset.

Viiruse avastamine

Mitmed testid on korduvalt tõestanud, et tasuta viirusetõrjeprogrammid tuvastavad viirused sama hästi kui tasulised. Kuigi näitajad on üsna sarnased, leitakse, et tasulised programmid täidavad seda ülesannet tõhusamalt reaalajas ehk teisisõnu kuni kahju tekkimiseni.

Väärib märkimist, et tasuta viirusetõrje programmid skaneerivad kiiremini, kuid tõenäoliselt nõustud, et oluline ei ole kiirus, vaid lõpptulemus.

Tehniline abi

Mis puudutab seda aspekti, siis kõik on väga lihtne: tasulise viirusetõrje programmi omanikel on võimalus probleemide korral konsulteerida tehnilise toega, samas kui tasuta programmide omanikud peavad probleemide korral ise abi otsima. Loomulikult ei ole tänapäeval vajalike vastuste leidmine keeruline, kuid palju mugavam ja tõhusam on, kui tegemist on professionaalidega, kes on oma töös kvalifitseeritud.

Otsus: tasuline või tasuta viirusetõrje programm?

Kas parim viirusetõrjeprogramm on tasuline või mitte, sõltub ainult Sinu isiklikest vajadustest. Tasulised paketid on soovitatavad väikeettevõtete omanikele, kuna probleemide korral on tehnilise toe olemasolul omad eeliseid. Selline viirusetõrje programm on kasulik ka vanematele, kes on mures oma laste turvalisuse pärast: täiendavad kontrollmeetmed ei kaitse mitte ainult viiruste eest, vaid õpetavad lastele rohkem pahavara kohta.

Kõigil muudel juhtudel võib piisada tasuta viirusetõrje versioonidest. Siiski, kui soovid tagada maksimaalse turvalisuse, peaksid teadma, et viirusetõrjeprogrammi maksumus ei ole tänapäeval kõige madalam, kuid on võimalik leida väga odavaid ja tõhusaid pakette.

Viirusetõrje programmide tüübid

Viirusetõrje programmid (alla laaditud või tasuta) klassifitseeritakse esmalt operatsioonisüsteemide alusel, milleks on:

  • Microsofti viirusetõrje programmid. Kui kasutad Windowsi, leiad laias valikus viirusetõrje programme, alates lihtsamatest ja kulutõhusamatest. Sellisel juhul on oluline pöörata tähelepanu konkreetsele tüübile: näiteks kui vajad tasuta Windows 10 operatsioonisüsteemi viirusetõrjet, pead veenduma, et valitud programm oleks rakendatud just sellele Windowsi versioonile.
  • Mac OS viirusetõrje programmid. Nendes operatsioonisüsteemides tuvastatakse viirusi harvemini, mistõttu need on Windowsiga võrreldes vähem standardiseeritud. Valikust leiad nii tasulisi kui ka tasuta tooteid, mis kaitsevad võimalike pahatahtlike ohtude eest.
  • Android viirusetõrje programmid. Android on maailma kõige laialdasemalt kasutatav mobiilside operatsioonisüsteem, mistõttu ei ole üllatav, et pahavara arendajad on selle sihikule võtnud. Sel põhjusel pead veenduma, et Sinu telefoni viirusetõrje oleks piisavalt tõhus ─ kui Sa ei ole kindel tasuta versioonis, proovi tasulist programmi.


Olenemata sellest, kas otsustad alla laadida tasuta viirusetõrje programmi või eelistad maksta tasuliste pakettide eest, pead meeles pidama, et nende jõudlus sõltub Sinu enda interneti-käitumisest. Parimad viirusetõrje programmid toimivad edukalt ainult siis, kui Sa ei ava varjatud lehekülgi või e-kirju ega unusta ajastatud uuendusi.

Kuidas hindate seda postitust?