Kasulikud nõuanded

Millist mälukaarti valida Android telefonile?

Vaata kõiki pakkumisi
24.01.2019
mälukaart telefonile

Kõiki teavad, et micro SD mälukaardid annavad telefonidele lisamälu, aga harva jäädakse mõtlema nende erinevuste ja tüüpide üle. Kui teil on Android operatsioonisüsteemi toetav telefon ja te teate, et selle telefoni mälumahtu saab mälukaardiga laiendada, siis olles otsustanud mälukaardi osta, tuleks esimese asjana tutvuda siin toodud infoga. Siis võite kindel olla, et valitud mälukaart on tõesti teie telefonile parim variant.


Mälukaartide tüübid

Kas olete kunagi pööranud tähelepanu asjaolule, et micro SD mälukaardi nimetuses on vahel veel mõned tähed? Nende abil saab tuvastada mälukaardi tüübi ja sellest sõltuvalt juba valida nende andmekandjate konkreetsed omadused.

  • SD. SD mälukaardid telefonidele on müügil aina harvemini, aga kui leiate sellise variandi, siis ärge lootke väga suurt andmemahtu – 2 GB on seda tüüpi kaartide puhul maksimaalne. Tehnoloogiate täiustudes võtavad kõik failid ja programmid märksa rohkem ruumi, seepärast pole sellisesse varianti investeerimine kuigi tõhus – just seetõttu ongi need kaardid oma populaarsuse kaotanud.
  • SDHC. Need on uued ja oluliselt suurema mahuga andmekandjad. Kõige suurema mahuga SDHC tüüpi kaart on 32 GB, mistõttu neid andmekandjaid kasutatakse telefonides palju sagedamini.
  • SDXC. See on kõige uuem ja suurima mahutavusega tüüp, mis suudab mahutada 64 GB kuni 2 TB andmeid. Kuigi praktikas kohtab selliseid mahukaid kaarte veel harva, on see aspekt väga individuaalne ja sõltub ainult teie isiklikest vajadustest: kui ühe jaoks on 8 GB mälukaart liiga ruumikas, siis teise jaoks võib ka 16 GB tunduda liiga väike. Seepärast peaks maha istuma ja esimese asjana kaaluma, milliseid faile te kavatsete telefonis hoida: võib-olla kavatsete kokku panna mängude kollektsiooni, luua fotode arhiivi või muusikakollektsiooni? On loogiline, et suurema hulga andmete jaoks läheb vaja rohkem ruumi, aga seda, kui palju just, saate otsustada ainult teie ise.

Tähtis on teada, et sõltuvalt telefoni mudelist on ka nendes kasutatavate mälukaartide maksimaalne maht erinev, seepärast peaks enne ostmist veenduma, et teie nutitelefon toetab ostetavat mälukaarti.

Kui palju telefoni mälukaardid maksavad?

Mälukaartide hind on üks kõige aktuaalsematest aspektidest, mida arvestatakse, kui kaalutakse, milline maht valida, sest suurem GB hulk tähendab enamasti ka suuremat hinda. Seega erineb 32 GB mälukaardi hind oluliselt näiteks 2 või 4 TB mälukaardi hinnast. Samas on telefonide sisemälu laienemisega need andmekandjad muutunud kõigile kättesaadavaks, mistõttu need erinevused pole tavaliselt enam nii suured, et ainult hinna pärast peaks ühest või teisest teile sobivast variandist loobuma.

Mälukaardi klass

Kui tahame, et valitud mälukaart võimaldaks koguda mitte ainult suuri andmehulki, vaid neid ka edukalt avada, siis peame arvestama ka andmekandja klassi. Selle kaudu saame veel paremini aimu, mida uuelt ostult oodata.

Klassid 4-10. Näidatud arv märgib kaardi minimaalset andmekiirust (MB/s) – selle alusel saab hinnata kaardi kasutusvõimalusi:

  • 4 MB/s piisab kõige lihtsamate väikeses formaadis failide jaoks;

  • 6-8 MB/s on vaja failide käivitamiseks, mille resolutsioon on maksimaalselt alla;

  • 10 MB/s sobib suurepäraselt Full HD kvaliteedis videofailide jaoks.

Klass UHS. Need on märkimisväärselt kiiremad mälukaardid, mis tagavad parema efektiivsuse ning sobivad 4K resolutsiooniga videofailide pikemaks kauakestvaks esitamiseks ja isegi töötlemiseks. Kui tahate kõige kiiremat varianti, siis valige UHS 3 – need kaardid suudavad võistelda isegi telefoni endaga. Samas peab teadma, et selle klassi mälukaartide hinnad on veelgi kõrgemad.


Hinnates kõiki neid aspekte, saate vaevata otsustada, milline mälukaart teie Android telefonile kõige paremini sobiks. Lisaks saate neid andmekandjaid vajadusel igal ajal uute ja suuremate vastu vahetada – nende väikesed hinnad võimaldavad seda igal juhul!

Klientidele meeldib see postitus

3.8/5
9 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?