Kasulikud nõuanded

Miks valida loodustooteid ja mida valikul silmas pidada?

Vaata kõiki kosmeetika pakkumisi
19.03.2015
Looduslik

Tänapäeval on tundlik nahk enamustel inimestel. Väga suurt rolli mängib siin ka meie kliima – vähe päikest, temperatuurimuutused, tuul, pakane jne., aga samuti inimese elustiil ja toitumisharjumused, mõningal juhul ka pärilikud soodumused. Aga ka on paljude kosmeetikatoodete koostises kasutatud  erinevad lõhna-, säilitus- ja lisaained võivad olla selle õhjuseks. Meie kliimas elavate inimeste tarbeks on tegelikult välja töötatud mitmeid loodustoodete sarju, mis on saadaval vaid apteekides. Sellised tooted on välja töötatud kosmeetikute ja dermatoloogide koostöös ning testitud just tundliku nahaga inimeste peal. Ka igat toote koostisosa testitakse eraldi – nii on risk kõige väiksem. Valmistatud on loodustooted kõigest sellest, mida loodusest saab: taimed, taimemahlad, õlid, marjad jne. Sel viisil peaks sobiva kosmeetikatoote leidma endale igaüks ning seda olenemata tema vanusest või soost.

Miks loodustooteid kasutada?

  • Parim mõju nahale

Tihtipeale on tundliku nahaga ja allergilistele inimestele loodutoodete kasutamine ainuke võimalus, kuna need ärritavad nahka vähem. Kuna looduskosmeetika toodete valmistamisel kasutatakse mahepõllumajanduslikult – ehk kasutamata geneetiliselt muundamata organisme, herbitsiide ja putukamürke - kasvatatud koostisosi ning need ei sisalda kahjulikke lisaaineid, siis on looduskosmeetika kindlasti parim valik ka beebidele ja rasedatele.

  • Parim toime

Analoogselt paljude teiste valdkondadega kehtib ka nahahoolduses sama põhimõte - mida puhtam, seda parem. Sellest suhtes ei tohiks loodustoodete parimast toimest vaidlust tulla. Nii näiteks mõjuvad nahale hästi meie oma lähedal ja samas kliimas kasvavaid marju ja vilja sisaldavad tooted, sest nendes on rohkem toimeaineid loodusest endast ning nii mõjuvad need stimuleerivalt ka naha enda uuendamise-, kaitse- ja niisutusprotsessidele.

  • Keskkonnasõbralikud

Mahepõllumajanduses ei kasutata väetiseid ja sünteetilisi kemikaale, millel on keskkonnale hävitav mõju. Nii kaitsed sa looduskosmeetika ostmisega ka ökosüsteemi.

Mida peaks loodustoodete valikul silmas pidama?

Kvaliteetsed loodustooted on sertifitseeritud. Iga sellist sertifikaati väljastaval asutusel on omad reeglid, mis on sertifikaadi saamiseks tootjale täitmiseks kohustuslikud ning nendest kinnipidamise tagamiseks peab tootja võimaldama ka tootmise regulaarset kontrolli. Näiteks on neis sätestatud minimaalne nõutav orgaanilise koostisosa sisalduse protsent ja maksimaalne lubatud sünteetiliste ainete sisalduse protsent tootes, keelatud koostisosad, lubatud protsessid koostisosade tootmisel jne.

Kuidas hindate seda postitust?

PHH Group: Internetinė parduotuvė Pigu.lt Interneta veikals 220.lv E-pood Kaup24.ee Verkkokauppa Hobbyhall.fi E-pood Hansapost.ee

© 2003-2022 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Sellel lehel avaldatud materjali ilma loata kasutamine ja levitamine on keelatud.