Kasulikud nõuanded

Kuidas valida voodipesu lapsele?

25.07.2018
Laste voodipesu

Meie armsate laste hea ja kvaliteetne uni on lapsevanematele alati kõige suuremaks probleemiks, millega silmitsi tuleb seisa. Lisaks lapse toa üldisele keskkonnale tuleb suurt tähelepanu pöörata ka voodile ja voodipesule, millel on lapse magamajäämisel väga oluline roll. Voodipesu on saadaval väga suures valikus ja et selles valikus mitte pead kaotada, toome Teieni kolm põhilist kriteeriumit, mis aitab Teie lapsele sobiliku ja õige voodipesu valida. Nendeks on materjal, suurus ja värv.


Pööra olulist rõhku voodipesu materjalile

Enamasti on laste voodipesu valmistatud ökoloogiliselt puhastest materjalidest, see hingab hästi, imab niiskust ja hoiab last higistamast. Kangas võiks olla linasest materjalist, kuna see hingab hästi ja on nahale mõnus. Voodipesu valik on äärmiselt oluline, kuna esimestel eluaastatel veedab pisike laps enamiku ajast just seal. Seetõttu on väga oluline, et ta magades ennast korralikult välja puhkaks, et üles tõustes jälle päeva ja elu täiel rinnal nautida jaksaks.

Laste voodipesul on tunduvalt kõrgemad kvaliteedistandardid. Laste voodipesu on enamasti valmistatud orgaaniliselt puuvillast või naturaalsetest anti-allergeensetest materjalidest. Külmal ajal võib kasutada ka villast voodipesu, mis hoiab last ülekuumenemast, aidates siiski hoida sobivat temperatuuri ja olles hingav ning niiskust imav. Kui valida aga voodipesu suurematele lastele ja koolieelikutele, siis on oluline just praktilisus. On soovitatav valida spetsiaalne madrats ja niiskuskindel aluslina, mis kaitseks voodit niiskuse eest.

Vanematele lastele tasuks valida puuvillane, linane või kvaliteetsest satiinist voodipesu. Näiteks on linast riiet lihtne hooldada ja pesta, aga tuleb meeles pidada, et linast materjali tuleks pesta madalamatel temperatuuridel, kuna materjal kipub pesus kokku tõmbuma.


Populaarsemad voodipesu mõõtmed

Enamasti sõltub voodipesu suurus lapse voodi suurusest. Standardsed voodid on mõõdus 140x70 või 120x60 cm, mistõttu on nendesse lihtne leida samas mõõdus tekk, padi ja lina. Lina peaks olema kindlasti suurem kui madrats, kuna lina võiks mugavalt ulatuda madratsi alla. Tekikoti ja padjapüüri suurus p