Ostujuhendid

Kuidas valida televiisorit?

Vaata kõiki telerite pakkumisi
16.03.2015
Teler

Kes vaatavad ainult õhtust uudistesaadet, kes jällegi veedab teleka ees terveid päevi – inimesi on erinevaid. Õnneks on telerite valik tänapäeval suur ja lai ning igaüks peaks sealt leidma just enda eelistustele, vajadustele ja võimalustele sobiva.

Kui erinevate telerite omadused ja tehnilised näitajad on pea parajalt sassi ajanud, siis kõige lihtsamalt võib meelde jätta, et kvaliteetsel teleril on FullHD- resolutsioon, LED-valgustus ja kaadrisagedus alates 100Hz.

Energiavajadus

Kui telerivaatamine on pere igapäevane tegevus, siis võiks mõelda LED-taustavalgusega teleri soetamisele, kuna selle energiatarbimine on väiksem. Nii võib LED-taustavalgusega teleri energiatarbimine olla kuni 40% väiksem mõne teise teleri omast, mis oma hinna poolest väga ei erinegi. Meie pidevalt tõusvate elektrihindade juures on see üsna tugev argument. Ka on LED-telerite eluiga pikem, seega on see pikemas perspektiivis hea koht raha kokkuhoiuks.

Ekraani suurus

Mõned aastad tagasi olid ca 70% kõikidest ostetud teleritest alla 40``-sed. Tänapäeval on trendiks saanud üha suurema ekraaniga telerid, mille hinnad on samuti ajaga langenud. Siiski on oluline teada, et üle 32´´-seid telereid on soovitav vaadata kaugemalt kui 2,5 meetrit. 1,5 meetrise vaatekauguse puhul ei peaks ekraan olema suurem kui 32’’.

Telerite TOP 

Ekraani paneelitehnoloogia

Energiasäästlikumaid, kergemaid, õhemaid ja pikema elueaga LED-taustvalgustusega telereid eelistab enamus teleriostjatest. Plasmatelerite hind on küll madalam, aga arvestada tuleks ka sellega, et ka nende heledustugevus LED-telerite omast kordi madalam, mistõttu võib näiteks ereda päikesevalguse käes teleri pilt tunduda tuhmim.

Bränd

Eestis on eelistatuimad Samsung´i, LG, Philips´i ja Sony telerid, mis on juhtivad teleritootjad ka maailma mastaabis. Seega võivad nende brändide telerid olla ka kvaliteetsemad võrreldes mõne muu tootja samade näitajatega teleritega. Valides telerit brändi järgi võiks soovituste saamiseks pöörduda ka kaupluse müüja-konsultantide poole, sest teleri näol tegu on ikkagi nö. püsikaubaga, mis peaks sind hästi teenima pikki aastaid.

Disain

Tänapäeval on telerist tihtipeale saanud ka sisustuselement, mille puhul saab tihtipeale määravaks ka selle disain. Eelistatuimateks on siinkohal saanud moodsad kitsa raamiga telerid. Samuti on muutunud mitmekesisemaks teleri seinale kinnitamise võimalused – näiteks Samsung´il on selleks kõige moodsama variandina tõmmata spetsiaalse õhukese kinnituse abil teler trossidega seinale nii lähedale, et see mõjub pigem seinale riputatud pildina.

Pildikvaliteet

Kui soovite läbi oma teleri vaadata ka HD- ja Blu-Ray filme, siis võiks see olla FullHD resolutsiooniga. FullHD resolutsiooni tähis on 1920×1080 või 1080p, mis tähendab, et selle horisontaalkülg edastab 1920 pikslit ja vertikaalkülg 1080 pikslit.

Samuti võiks tähelepanu pöörata kaadrisagedusele, mida möödetakse hertsides (Hz) ning mille number näitab seda, mitu kaadrit teler ühes sekundis edastab. Loomulikult väljendab siin suurem number ka paremat pildikvaliteeti, mis tänapäeval võib ulatuda juba kuni 1000Hz-ni.

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2018 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.