Kasulikud nõuanded

Kuidas valida peakomplekti?

Vaata kõiki peakomplektide pakkumisi
28.02.2018
Peakomplekt

Kui oled hõivatud inimene, kardad kiirgusohtu või lihtsalt armastad telefoniga rääkida, kuid oled väsinud telefoni kõrva ääres hoidmast, on peakomplekt Sinu jaoks hädavajalik seade. Selle valimine ei ole kuigi lihtne. Turul on saadaval tavaline peakomplekt koos mikrofoniga, spetsiaalne traadita Bluetooth-peakomplekt ja auto Bluetooth-kõlarid. Tootjad pakuvad tohutut valikut - mõned seadmed on kõrgema kvaliteediga, omavad rohkem erilisi omadusi, pikemat aku kasutusaega või muid olulisi funktsioone. Kaup24 eksperdid tulevad Sulle valimisel appi!

Milleks kavatsed seda seadet kasutada?

Hands-free seadmed võimaldavad Sul oma mobiiltelefoniga vabalt ja lihtsalt oma käsi kasutamata rääkida ja kui sõidad autoga, saad seda peakomplektiga seaduslikult teha! Kui kasutad seadet kõige sagedamini oma autos, on kõige parem valida kõlar või Bluetooth-peakomplekt. Kodukasutajatele soovitame tavalist peakomplekti koos mikrofoniga ja kui kavatsed konverentskõnet teha, peaksid kõlarit hoolikalt valima.

Professionaalseks ja pidevaks kasutamiseks nii autos kui mujal soovitame valida Bluetooth-peakomplekti koos kvaliteetse mikrofoniga ja pika aku kasutusajaga, nii saad seadet tõesti terve päeva jooksul kasutada.

Milliseid funktsioone peaksid kaaluma?

Kõigepealt pead otsustama, kas soovid peakomplekti muusika kuulamiseks kasutada. Kui jah, siis osta lihtsalt standard peakomplekt koos mikrofoniga või kõlari tüüpi peakomplekt. Tavaliselt on nii kõlarid kui ka kõrvaklapid muusika jaoks piisavalt head. Ei, see ei ole kõige parema kvaliteediga lahendus, kuid on parem, kui muusika kuulamine standardsete kõrvaklappidega, mis on Sinu telefoniga ühendatud või telefoni valjuhääldi abil.

Võib olla oled huvitatud ka lisafunktsioonidest? Mõned telefonid on hääljuhtimisega juhitavad - sellisel juhul ei pea Sa käsi isegi kõnele vastamiseks või laulu sisselülitamiseks kasutama. Mõned seadmed on veelgi arenenumad – neis on võimalik kasutada Siri, Google Assistant või Cortana programme ilma telefoni puudutamata.

Kui jagad sageli oma autot kellegagi, siis veendu, et hands-free autovarustus võimaldab Sul oma kontaktandmeid sünkroonida. Samuti, kui Sul on mitu telefoni, veendu, et peakomplekt toetab mitut seadet. See on vajalik funktsioon, kui Sa ei soovi oma telefoni kõrvaklappide või kõlaritega püsivalt ühendada, kuna see võib aega võtta.

TOP peakomplektid


Heli kvaliteet

On tähtis, et heli kvaliteet ei ole hea mitte ainult siis, kui kasutad seadet muusika kuulamiseks. Peaksid teadma, et mitte ainult Sina, vaid ka Sinu vestluskaaslane peaks olema hästi kuulda, sest hands-free peamine funktsioon on telefonivestlused. Tõsi, Sul ei ole võimalik igat seadet ise testida, kuid tagasiside internetis aitab Sul kvaliteedi kohta teavet saada.

Laadimisvalikud ja aku kasutusaeg

Mõtle, kui tähtis on Sinu hands-free seadme aku kasutusaeg. Kui plaanid seda kasutada ainult autos ja soovid osta kõlari tüüpi seadme, ei ole aku kasutusaeg tõenäoliselt Sinu jaoks kuigi oluline - pead lihtsalt kontrollima, et valitud seadet on võimalik autos laadida.

Kui ostad kõrvaklapi tüüpi seadme, peaksid kontrollima, kas seadet on võimalik erijutudel laadida või kasutada selleks välist patareid. See on kasulik ennekõike aktiivsetele ja peamiselt reisivatele inimestele. Seda teavet saad enamasti tootjalt, aga kui seda märgitud ei ole, on hea võimalus lugeda tagasisidet internetist.

Välimus

Disain on oluline, kuid väga subjektiivne aspekt. Peaksid mõtlema, mida Sa soovid ja mida mitte. Kui Sa ei leia sobivat Bluetooth-peakomplekti, vali autokõlar või isegi tavaline peakomplekt. Kui seadme välimus ei ole Sinu jaoks tähtis, siis osta lihtsalt peakomplekt, millel on suu lähedal asetsev suur mikrofon, mis tagab suurepärase kvaliteedi!

Neile, kes soovivad maksimaalset mugavust, soovitame valida väikseimad kõrvaklapid või lihtsalt autokõlarid. Kuid sel juhul veendu kindlasti, et seade oleks hääljuhtimisega, sest väikeste seadmete nupud on tihti ebamugavad ja mõnikord on peaaegu võimatu kõlarit reguleerida!

Kaubamärgid

Internetist saad tellida mitmesuguste tootjate kõrvaklappe, kuid turul domineerivad praegu Jabra ja Plantronics. Kui valid peakomplekti, on valik suur: Beats by Dre, Sony, Sennheiser ja teised tootjad pakuvad väga häid tooteid.

Muud võimalikud lahendused

Kõige tihedamini kasutatakse peakomplekti ikka autos, nii et enne ostmist peaksid kindlaks tegema, et Sinu autos ei ole integreeritud hands-free funktsiooni. Kui seda ei ole, siis võib olla on seal oma navigeerimissüsteem? Muidugi ei ole kvaliteet kindlasti sama hea kui tavalise hands-free seadme puhul, kuid kindlasti saad niimoodi kokku hoida.

Sinu eelarve ja toote hind

Lõpuks peaksid välja mõtlema, kui palju oled valmis sellele seadmele kulutama. Peakomplektid ei maksa tavaliselt väga palju, pealegi on need väga kauakestvad seadmed, nii et üsna raske võib olla liiga kõrget hinda maksta. Pea meeles, et kui soovid peakomplekti odavamalt osta, siis Kaup24 e-poest saad seda teha tänu pidevalt toimuvatele allahindlustele ja spetsiaalsetele sooduskoodidele!

Klientidele meeldib see postitus

3/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?