Kasulikud nõuanded

Kuidas valida panni?

Vaata kõiki pannide pakkumisi
24.01.2022
munaroog pannil

Pottide ja pannide valimine on sageli midagi, mida inimesed teevad, teadmata, mida nad tegelikult jälgima peaksid. See kehtib eriti nende kohta, kes alles alustavad omale köögitarvete ostmist ja üritavad lihtsalt tagada, et neil kõik hädavajalikud olemas oleksid.

Kui teil on gaasi- või elektripliit, saate muretult kasutada mis tahes tüüpi potte või panne. Kui teie pliidiplaat kasutab induktsioonsüsteemi, siis peate valimisel tähelepanelikum olema. Kõik potid ja pannid ei ühildu induktsiooniga. Nii et enne midagi muud veenduge, et teate, milline pliit teil kodus on.

Kui olete selle teada saanud, peaksite kaaluma kõike järgmist, et endale parimate tulemuste jaoks õige pann saada.

Materjalid

Kööginõude valmistamiseks kasutatakse mitut tüüpi materjale, sealhulgas alumiiniumi ja erinevat tüüpi terast ning üha enam erinevat tüüpi kive. Paljud neist materjalidest on kaetud ka erinevate mittenakkuvate pindadega.

Igal materjalil ja kattel on plusse ja miinuseid, kuid kõige olulisem erinevus on selles, mis induktsioonpliidil töötab või mitte. Induktsiooni toimimiseks peab pann olema valmistatud magnetmaterjalidest.

Alumiinium

Alumiinium on odav, tugev ja sellel on suur soojusjuhtivus. See tähendab, et see reageerib ülimalt pliidi kuumuse muutustele ja soojeneb ühtlaselt. See juhib soojust umbes neli korda paremini kui teras. Kuigi alumiinium on suurepärane pannide materjal, on see tundlik kriimude suhtes, võib mõraneda või kahjustuda.


Roostevaba teras

Tavaliselt ei näe te panne, mis on valmistatud täielikult roostevabast terasest. Kuigi roostevaba terast on lihtne puhastada ja see on väga vastupidav, pole see eriti hea soojusjuht. Enamik köögitarvete tootjaid kasutab roostevaba terast koos alumiiniumi või vasega, et tagada oma pannide paremad kuumutusomadused.

Roostevaba teras on nõudepesumasinas pestav. See on üks vastupidavamaid materjale, mida kööginõudes kasutatakse, mis tähendab, et roostevabast terasest pannid võivad vastu pidada kümme aastat või kauem. Mõned roostevaba terase vormid on magnetilised, mis tähendab, et paljud roostevabast terasest pannid töötavad induktsioonpliitidel.


Malm

Kui malmpann on kuum, hoiab see soojust kauem kui teised metallid. See muudab malmi suurepäraseks kiireks röstimiseks või aeglaselt küpsetamiseks madalal kuumusel. Malmpannid võivad tekitada loodusliku mittekeemilise katte, mis toimib mittenakkuva pinnana. Malmpanni kasutamine kannab teatud koguse rauda ka teie toitudesse, mis võib kasulik olla. Malmil on uskumatu eluiga, kui seda korralikult hooldada. Sellest materjalist kööginõud on investeering.