Kasulikud nõuanded

Kuidas valida nõudepesumasin, mis paneb teid nõudepesemise unustama?

Vaata kõiki nõudepesumasinate pakkumisi
28.04.2020
kaasaegne ja kvaliteetne nõudepesumasin valgusküllases köögis

Nõude pesemine on paljude jaoks üks meeldivamaid majapidamistöid, mida võetakse heal meelel ette suisa mitu korda päevas. Seda ainult juhul, kui köögis puudub nõudepesumasin. Nõudepesumasinad leiavad üha sagedamini tee erinevatesse majapidamistesse ja nende lai valik võimaldab teil valida mudeli, mis vastab kõikidele teie vajadustele. Selleks tuleb seadet valima asudes eelnevalt põhjalikult läbi mõelda, mida te uue seadme juures oluliseks peate.

Paigaldamise tüüp

Paigaldamise tüübi järgi jagunevad seadmed kolmeks:

  • Sisseehitatud nõudepesumasinad. Üks populaarsemaid tüüpe, mis võimaldab masina hõlpsasti kombineerida köögi üldise interjööriga. Integreeritud nõudepesumasin sulandub ülejäänud mööbli ja tehnikaga, nii et lihtne on seda suisa mitte märgata. Antud tüüpi nõudepesumasinad üllatavad ka funktsionaalsuse osas, kuid kõige olulisem on erilist tähelepanu pöörata õiges mõõdus seadme valimisele.


  • Eraldiseisvad nõudepesumasinad. Seda tüüpi seadme saate paigutada ükskõik kuhu ja vajadusel on seda lihtne mujale tõsta. Need hakkavad aga üsna hästi silma, mistõttu tuleks seadme ülejäänud interjööriga kokku sobitamisega veidi vaeva näha. Eraldiseisvad nõudepesumasinad vajavad veidi väiksemaid investeeringuid, kuid ka nende funktsionaalsus on veidi kasinam kui näiteks integreeritavatel seadmetel. Tuleb võrrelda konkreetsete mudelite erinevaid võimalusi ja omadusi.


  • Lauale asetatavad nõudepesumasinad. Tegemist on väga kompaktse lahendusega, mis sobib suurepäraselt ka väiksemasse kööki. Seda tüüpi nõudepesumasin ei vaja põrandapinda, kuid suudab ka oluliselt vähem nõusid pesta. Lauale asetatav masin valitakse enamasti juhtudel, kui ruumipuuduse tõttu pole lihtsaid teisi võimalusi.


Suurus ja maht

Nõudepesumasinaid on väga erinevates standardsetes suurustes, mistõttu pole tarvis selle pärast pead vaevata – kõige olulisem on teada, kui palju ruumi teil seadme jaoks on. Loomulikult tasub meeles pidada, et mida suurem nõudepesumasin, seda rohkem nõusid on võimalik korraga pesta. Nõudepesumasina mahtu mõõdetakse komplektides – üks komplekt koosneb kolmest taldrikust (sügavam, lame ja magustoidu taldrik), kausist, tassist, klaasist, kahvlist, noast ja kolmest lusikast (tee-, supi- ja dessertlusikas).

See, mitme komplektine masin teie perele sobib, sõltub suuresti teie individuaalsetest vajadustest. 4 inimese jaoks on optimaalne variant 12-komplektine nõudepesumasin. Kui einestate sageli kodust eemal või vastupidi – hämmastate oma perekonda pidevalt kulinaarsete meistriteostega, peaksite otsima vastavalt kompaktsemaid või mahukamaid võimalusi. Kindlasti tasub valida pigem suurem, kui väiksem seade: parem on nõusid aeg-ajalt tühjas nõudepesumasinas pesta, kui seade iga kord ülemäära täis laadida.

Tõhususklassid

Lisaks võimsusele tasub silmas pidada ka seadme ökonoomsust. Seetõttu tuleks arvestada energiatõhususe klassiga – nagu paljude teiste kodumasinate puhul, on kõige ökonoomsemad mudelid klassiga A+++. Samuti on oluline meeles pidada, et eraldi on välja toodud ka pesemise ja kuivatamise klassid, mille leiate nõudepesumasina seadetest. Sel juhul on maksimaalne väärtus tähistatud tähega "A" – antud tüüpi nõudepesumasinad pesevad nõud võimalikult puhtaks ja eemaldavad plekid ilma vaevata.

Müra

Antud aspekt on oluline eelkõige väiksemates kodudes elavatele inimestele, kes pesevad nõusid enamasti hilisõhtul või isegi öösel, ja neile, kelle köök on ühendatud elutoaga. Neile, kes otsivad eriti vaikset mudelit, on soovitatav valida nõudepesumasin, mille müratase ei ületa 48 dB – seda tüüpi seadmed tagavad maksimaalse mugavuse. Õige valiku langetamise hõlbustamiseks tasub teada, et 30 dB müra meenutab raamatukogus kostuvat sosinat ja 70 dB tekitab enamasti veidi valjem tolmuimeja.

Funktsionaalsus

Nõudepesumasinad pakuvad erinevaid programme ja lisafunktsioone – mida rohkem erinevaid võimalusi, seda mugavam protsess. Programmid erinevad kestuse, temperatuuri ja vee hulga poolest. Tavaliselt sõltuvad programmid nõude tüübist: klaasidele on sobilikum pehmem režiim, kõrgem temperatuur eemaldab aga lihtsamini rasva. Samuti on väga tavalised programmid erinevat tüüpi nõudele ning võimalus valida säästlikum või lühem pesu – kogu teabe nende ja paljude teiste režiimide kohta leiate konkreetse mudeli kirjeldusest.

Täiendavate võimaluste osas väärivad märkimist veel järgmised omadused:

  • Poole koormuse programm. Väga populaarne funktsioon, mis võimaldab teil pesta ainult nõudepesumasina ülemises või alumises osas paiknevaid nõusid. See võimaldab seadmel väiksemal hulgal määrdunud nõude puhul vähema energia, pesuaine ja veekuluga sama efektiivne töö ära teha. 
  • Pesemise alguse viivitus. Antud funktsiooni valimisel on teil töö alustamist võimalik edasi lükata ja valida endale sobivaim aeg – näiteks panna seade tööle siis, kui teid ei juhtu kodus olema.
  • Nõude mustuse määramine. On seadmeid, mis suudavad ise kindlaks teha, kas nõud on väga määrdunud, ning selle põhjal valida nõude jaoks sobivaim pesuprogramm.
  • Vee kareduse andur. Funktsioon, mis võimaldab seadmel reguleerida soolasisaldust sõltuvalt vee karedusest.
  • Täiendav kaitse. Ukselukk, mis pakub kaitset nii laste kui veereostuse puhul, tagades mitte üksnes tõhusa, vaid ka ohutu kasutamise.

Pärast kõikide loetletud aspektide põhjalikku kaalumist muutub otsuse langetamine kahtlemata tunduvalt lihtsamaks. Pidage kindlasti meeles, et tähelepanu tasub pöörata ka seadme välimusele – kuigi see pole harmoonilise köögi loomisel see kõige olulisem kriteerium, tasub välimusele siiski veidi rõhku panna. Nõudepesumasinaid võib olla suisa erinevates värvitoonides, mistõttu on tõesti lihtne leida selline mudel, mis sobituks hästi köögis oleva mööbli ja teiste seadmetega.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Ostja hinnang

Kuidas hindate seda postitust?