Kasulikud nõuanded

Kuidas valida kaasaskantavat kõlarit?

Vaata kõiki kõlarite pakkumisi
03.11.2020
hall bluetooth kõlar

Kaasaskantavad kõlarid on hetkel ääretult populaarsed – neid kaasa haarates saame muusikat nautida praktiliselt kõikjal. Kõlarite kompaktne suurus ei põhjusta mingeid ebamugavusi, kuid sellest hoolimata tasub hoolikalt läbi mõelda, milline Bluetooth-kõlar endale soetada. Kui seisate parasjagu sarnase probleemiga silmitsi, siis peaksite esmalt tähelepanu pöörama mõnele olulisemale kriteeriumile.

mees kasutab bluetooth kõlarit

Kaasaskantavate kõlarite tööpõhimõte

Nagu nimestki lähtub, töötavad seda tüüpi kõlarid ilma täiendavate juhtmeteta, kuid muusika voogesitamiseks on tarvilik usaldusväärne tehnoloogia. Selleks on tavaliselt üks järgmistest lahendustest:

  • Bluetooth. Peaaegu kõige populaarsem ühendus, mida toetavad praktiliselt kõik kaasaskantavad kõlarid (isegi kui neil on lisaks mõni allpool käsitletud tehnoloogia). Olete kindlasti oma Bluetooth-ühendust nutitelefonis testinud: saate oma uue seadme siduda nii oma telefoni, kui teiste Bluetooth-toega seadmetega. Bluetooth-ühendus on äärmiselt lihtne ja mugav – just sel põhjusel on see ka sedavõrd populaarseks osutunud.


  • WiFi. Kõlarid, mis WiFi-ühendust toetavad, on võimalik ühendada kodus oleva WiFi-võrguga. Ehkki ühendamine ise võib tunduda kogenematu kasutaja jaoks veidi keeruline, siis harjute süsteemiga peagi. Teil on võimalik kõlar siduda teiste koduseadmetega, luua esitusloendeid ja kanda kõlarit palju mugavamalt kaasas, kui Bluetooth-ühenduse korral. Öeldakse, et WiFi-ühenduse korral on ka heli kvaliteetsem, kuid see sõltub ka konkreetsetest parameetritest, millest allpool juttu teeme.


  • NFC ehk lähiväljaside. NFC on mobiiltelefonides kasutatav tehnoloogia, mis on raadio-, lähi- ja kõrgsagedusliku side standard. Ühendus töötab ainult siis, kui seade asub teise seadme kõrval. Siiani ei ole kõik telefonid antud tehnoloogiaga varustatud, rääkimata kõigist kaasaskantavatest kõlaritest, nii et antud ühendust tasub vaadata kui täiendavat eelist.