Kasulikud nõuanded

Kuidas valida diivanit või nurgadiivanit?

Lai valik nurgadiivaneid
31.07.2017
hele nurgadiivan

Tänasel päeval, mil mööbli valik on tohutu, on diivani või nurgadiivani valimine väga keeruliseks muutunud. On kerge pea kaotada, valides erinevate tootjate, disaini, materjali ja värvitoonide vahel. Seetõttu tulevad meie Kaup24.ee eksperdid appi, et valida just Teie jaoks see kõige õigem diivan või nurgadiivan.

Diivan või nurgadiivan?

Viimastel aastatel on just nurgadiivanid äärmiselt populaarseks osutunud. Paljudel inimestel on kodudes rohkem ruumi ja seetõttu otsustatakse valikul just nurgadiivani kasuks. Esiteks sobib nurgadiivan paremini avaratesse ruumidesse ning teiseks teenib nurgadiivan hästi suurt perekonda ning on tunduvalt mugavam õhtutel, mil sõbrad ja tuttavad külla tulevad. Nurgadiivanil on mõnusam istuda ja omavahel suhelda kui tavalisel diivanil. Lisaks on paljud nurgadiivanid varustatud mugava lahtikäiva mehhanismiga, mis võimaldab diivani hetkega ka voodiks muuta.


Kui Teie tuba on aga mittestandardne ja nurgadiivani paigutamine tundub keeruline, siis võite valida ka tavalise diivani, või kombineerida erinevas suuruses diivaneid. Muide, diivanite abil saate ka oma ruumi planeerida ja jagada kodu tsoonideks, kus puhata ja kus töötada. Tavaline diivan on praktiline ka selle poolest, et see võib iseseisvalt paigutuda ka toa keskel. Samuti on diivanit võimalik hõlpsalt sobitada muu olemasoleva mööbli ja kodu üldise stiiliga. Kui Teie elamispind on väike, leiate kindlasti diivani, millel on ühtlasi mugav istuda ning mida on võimalik voodiks muuta.


Millises suuruses diivan valida?

Enne diivani või nurgadiivani valimist tuleks täpselt mõõta asukoht, kuhu mööblitükki paigutada soovite. Nurgadiivanit valides on väga tähtis teada nurga pikkust, kuhu diivanit planeerite. Mõõtmisel tuleks arvestada ka vahekaugust akendest ja ustest, et mööbel ei hakkaks mugavat liikumist takistama, muudaks akende ja uste avamise keerukaks, ega segaks ka igapäevaste majapidamistööde juures. Kui planeerite nurgadiivanit akna alla, peaksite arvestama aknalaua kõrgusega, et see ei saaks Teile takistuseks. Kui mõõtmised tehtud, on diivani valimine tunduvalt kiirem ja kindlam. Kui Te ei soovi nurgadiivanit, siis on võimalus kombineerida omavahel kaks erinevat diivanit. Hiljem, kui soovite ruumis ümberkorraldusi teha, on tavaliste diivanite ümberpaigutamine tunduvalt lihtsam, kui nurgadiivani liigutamine, mis on väga suur ja sobib ainult kindlasse toanurka.

Funktsionaalsuse olulisus

Nii nurgadiivanil, kui tavalisel diivanil võivad olla kasulikud lisafunktsioonid, nagu hoiukastid ja sahtlid, magamisosa, mida võimalik kasutada külaliste saabumisel jms. Taoline mööbel võib olla küll veidi kallim, kuid see eest mitmekülgsem ja vastupidavam. Kui Teil puudub vajadus asju hoiustada ja diivanil mugavalt magada, võite rohkem tähelepanu pöörata disainile, mis on oluline filmi nautimisel või mängude mängimisel.

Kanga või naha valimine

Pehme mööbli valimisel on väga oluline teada, millistest materjalidest mööbel valmistatud on ning mida on kasutatud täitmiseks: vahtu, polüuretaani, kummi, lateksit või näiteks moodsat “memory foam” tehnoloogiat, mis kohandub täpselt istuja keha järgi. Mööbli täitematerjalist oleneb suuresti diivani mugavus, vastupidavus, kasutusiga ja kuju säilimine. Tuleks meeles pidada, et mida pehmema mööbli valite, seda kiiremini see kulub ja kuju kaotab. Eriti kohtades, kus sagedamini istute või pikutate. Seetõttu soovitame valida mõõduka või jäigema pehmusega mööbel.

Kui olete täitematerjali valinud, siis tuleks langetada valik kanga või naha kasuks:

  • Gobelään – vastupidav materjal, mis on vastupidav erinevatele füüsilistele kahjustustele, hästi puhastatav ja hõlpsasti hooldatav. Seda on võimalik nii tolmuimejaga puhastada, kui kuivalt või niiskelt hooldada. Samuti on võimalik valida laia värvi ja tekstuuri hulgast, mis aitab leida ideaalse kombinatsiooni, andmaks kodule omanäolise stiili ja hubasuse.