Kasulikud nõuanded

Kuidas üleliigseid toole pärast pühi ära kasutada?

Vaata kõiki pakkumisi
05.11.2018
toolide kasutamine

Kuidas üleliigseid toole pärast pühi ära kasutada?  

Kas ootad jõulupühade ajal hulgaliselt külalisi? Kahtlemata teed endast kõik nende mugavuse tagamiseks ja valmistud hoolikalt ette nende vastuvõtuks. Lõppude lõpuks on jõulud pidustused, mil soovid rohkem mugavust, hubasust ja head seltskonda. Kas jõudsid jõulupühade ettevalmistusteni ja märkasid, et majas ei ole piisavalt ruumi? Kas kavatsed osta täiendavaid toolid, et kõigil külalistel ja pereliikmetel oleks võimalik jõuluõhtul koos istuda? Kui oled kindel, et investeerid veidi mugavuse tagamiseks, siis ei pea Sa pettuma, kui näed kõiki erinevaid võimalusi lisatoolide kasutamiseks pärast pühi. Siin on mõned näpunäited:

Kodukaunistused

Üleliigse tooli saad väga lihtsalt muuta kunstiteosteks, mis on väga lihtne ja ei maksa palju. Puidust tooli saad kaunistada dekopeerimisega - üks lihtsamaid kaunistamistehnikaid, mis teeb toolist suurepärase sisekujunduselemendi. Võimalik on valida mitmesuguseid mustreid või väljatrükke, värve ja pinnaefekte. Kõigepealt peaksid otsustama, millisesse ruumi tooli paigutad ning seejärel saad selle kaunistada vastavalt ruumi kujundusele. Kaunistatud tool võib olla suurepärane koht lillepotile, raamatutele, kodu dekoratsioonidele või muudele asjadele, mis ei leia oma õiget kohta. Sinu käsitsi kaunistatud tool võib olla toas ja pakkuda lihtsalt rõõmu nii Sinu kui külaliste silmadele samal ajal kaunistades tuba.  

Pühadeteemaline atribuut või mänguasi lastele

Kui Sul on vähemalt mõningad võimed käsitöö ja fantaasiaga, võivad täiendavad toolid saada pühadeteemaliseks atribuudiks või mänguasjaks lastele. Kui suudad värvilisest materjalist luua lemmiklooma või multikategelase portree tooli välisküljele, saab Sinu laps endale uue mänguasjast sõbra. Ja see ei nõua hiiglaslikke lisakulutusi. Tooli tagakülje võid sama lihtsalt kujundada ülestõusmispühaks, Valentinipäevaks või Halloweeni jaoks.  

Tooli seljatugi riiete jaoks

Üleliigseid toole ei saa mitte ainult kaunistada või kasutada istekohana - eemalda tooli tagakülg, kinnita see seina külge ning saad seal suurepäraselt hoida salli, lipsu või püksirihma. Uue riidepuu saad ka kapi sisse kinnitada - see ei võta palju ruumi ning muudab kapi palju korrapärasemaks. Kaunista oma uus riidepuu, muutes selle värvi seinast erinevaks. See elavdab Sinu tuba ja võimaldab luua omanäolise disaini. Ülejäänud tooli saad ära kaunistada ja kasutada koduses sisekujunduses.

Kasuta uusi toole soovitud eesmärgil ja värskenda vanu

Tõenäoliselt leidub igas kodus kasutatud ja kergelt kulunud toole. Kasuta jõulupühadeks ostetud toole ettenähtud eesmärgil ning uuenda vanu ja muuda need sisekujunduselementideks. Kui toolid on kõvad, saab neid värvida ja kaunistada dekopeerimistehnikaga, nagu varasemalt mainitud. Juhul kui istmed on pehmemad, saab neid katta uue riidega - karusnaha, naha, silmkoelise või heegeldatud kangaga jne. Võid kasutada ka vaipasid, kardinakangast ja mänguliselt kasutada mitut erinevat kangast korraga, kui plaanid sellega kaunistada näiteks lastetuba. Samuti võid tooli kaunistada enda või oma perekonna initsiaalidega, tikitud sooviga või mis iganes Sinu fantaasia välja mõtleb. Samamoodi saab kõvema tooli kaunistamiseks kasutada patja või pehmendust, et tool pehmemaks muuta.

Jaga kasutatud mööbliesemeid

Kui oled siiski otsustanud, et Sinu kodu mööbel ja sisekujundus on piisav, ära kiirusta tooli välja viskama. Internetis on palju veebisaite ja foorumeid, kus on võimalik kaupu müüa ja vahetada. Leiad kindlasti inimesi, kes Sinu toolid vastu võtavad ja pakuvad vastu midagi, mida Sul oma kodus vaja läheb. Teed head mitte ainult enda, vaid ka teiste perekondade jaoks. Lisaks on asjade vahetamine suurepärane viis suhtlemiseks. Lõppude lõpuks annad ära mitte ainult asju, vaid ka häid emotsioone.

Kuidas hindate seda postitust?