Kasulikud nõuanded

Kuidas sisustada vintage stiilis vannituba?

Vaata vannitoasisustuse pakkumisi
14.02.2020
roosa vintage vann

Sageli inimesed ei pööra väga tähelepanu vannitoa sisustamisele, kuid tegelikkuses meeldivalt sisustatud vannituba suudab just täiustada kogu elamist. Siiski ju veedate osa oma päevast ka vannitoas, siis mistõttu peaks jääma see tähelepanuta? Vintage stiilis vannituba on üks viis, kuidas luua toa interjööri maksimaalselt hubasust ja stiili.

Mis on vintage stiil?

Vintage stiilis kodu on muutumas ajaga aina trendikamaks. Ometi ei tähenda alati vintage seda, et mööbel peaks olema vana ja kulunud, vaid pigem vastupidiselt ainulaadne ja väärtuslik. Tegu ei ole paraku veel antiikse sisustusega, kuid kindlasti on tegu stiiliga, mis loob Sinu koju haruldaselt hubase atmosfääri.

Tavaliselt olemasolevaid stiile määratakse aegade järgi, kui nad olid tipp trendid:

  • 100 aastat vana mööbel on antiik;
  • 50ndate kuni 90ndate mööbel on retro;
  • 80ndatest sajandi lõpuni olev mööbel on lihtsalt aegunud.

Vintage mööbel kuulub pigem 21. sajandi algusesse. Kuigi stiilid muutuvad ja aeg areneb, siis paljud armastavad vintage mööblit just oma unikaalsuse poolest. Lisaks on vintage esemed soodsad ja nii saad aidata kaasa ka keskkonnasõbralikkusele - taaskasutatav mööbel on alati ideaalne variant, kui hoolid meie planeedist.

Vintage stiilil on suhteliselt palju naiselikkust. Sellel on väga mänguline, kuid samas lihtne välimus. Värvitud või lakitud puit, lillelised dekoratsioonid, heledad pastelsed värvid, pisidetailid - need on põhilised omadused, mis seda stiili iseloomustavad. Kindlasti oled ka ise seda stiili vanemates filmides märganud, kus tegevus toimub näiteks kuskil uhkemas maakodus.

Milline vannitoasisustus valida?

Igasse vannituppa kuuluvad kindlasti duširuum või vann, kraanikauss, WC-pott, bideed, segistid, radiaatorid ja muu sanitaartehnika. Need on peamised elemendid, millele tuleks ka stiili valides tähelepanu pöörata. Vannitoamööbli hulka kuuluvad kapid, riiulid, peeglid ja teised sisustuselemendid. Kuigi nende osakaal on väiksem, siis vannitoa sisustamisel iga väike detail võib muuta kogu interjööri.


Esmalt on oluline otsustada, mis sisustuselemente Sul reaalselt parasjagu tarvis vaja. Igas vannitoas on kindlasti kohustuslikud duširuum või vann, kraanikauss, WC-pott ja segistid. Seejärel tuleks valida teised sisustuselemendid ja sanitaartehnika. Sisustuse valimisel lähtu kõigepealt oma enda vajadustest ja soovidest. Seejärel on aeg leida valikust endale meelepärane vintage disain.


Kuidas sisustada vannituba vintage stiilis?

Esmalt on oluline teada, et stiilis tuleks olla kindel. Näiteks väga ei sobi kokku sobitada kaasaegset Skandinaavia stiili ja vintage stiili. Isegi kui seda teha, siis tuleks olla sellega ettevaatlik. Mitu stiili koos võib kogu ruumi välimuse hetkega rikkuda - tuba tundub sassis ja segane.

Samamoodi ka sisustuselementidega. Liiga palju elemente tekitavad jällegi vähem avara ja segase mulje toast. Nagu öeldakse - vähem on rohkem. Vintage stiil ise juba on oma olemuselt väljapaistev, siis sellega toa üle sisustamine võtab esiteks palju ruumi ja teiseks tekitab ka toas olijal endal ebameeldivat tunnet.

Selleks, et mitte üle sisustada, oleks mõistlik leida vannitoas fookuspunkt. Olgu selleks ühe suure vintage stiilis eseme paigutamine ning samal ajal jättes ülejäänud ruumi minimalistlikuks, värvilahenduste või pisidetailidega mängimine või muud. Näiteks vintage stiilis kraanikausi kapp või unikaalse disainilahendusega vann suudab hetkega tühja vannituppa luua mõnusa atmosfääri.

Kui oled parasjagu valimas oma uuele vannitoale sisustusdetaile ning Sa pole kindel, mis stiilis võiks tuba välja näha, siis kindlasti tasuks mõelda vintage peale. Vannituba on üks ruume, mille sisustus peaks jätma toast võimalikult avara ja kerge mulje, mistõttu sobib vintage stiil selleks imeliselt. Kaup24 pakub selleks valikut soodsa hinnaga, mistõttu leiad kindlasti vajalikud sisustuselemendid meie veebipoest.

Kuidas hindate seda postitust?