Kasulikud nõuanded

Kuidas pesta aluspesu?

Vaata kõiki naiste pesu pakkumisi
05.01.2021
õue kuivama riputatud aluspesu

Kvaliteetsed rinnahoidjad, aluspüksid, sukkpüksid või vormiv aluspesu võivad vajada märkimisväärseid väljaminekuid, mistõttu on mõistetav, et soovite neid võimalikult kaua hea välimuse juures hoida. Ebaõige hooldus võib põhjustada aluspesu kiire välja venimise, kuju või värvi kaotuse ning seetõttu on eriti oluline teada, kuidas neid õigesti pesta ja milliseid vigu vältida.

Põhilised reeglid

riidepuul rippuv naiste aluspesu

Ükski aluspesu ei kaota oma välimust järgides mõnda lihtsat reeglit:

  • Peske aluspesu võimalusel alati käsitsi;
  • Ärge kunagi väänake vett välja. Pigistage vesi välja hästi imava rätikuga;
  • Ärge kasutage pesemisel väga tugevaid kemikaale, valige ainult tundlikele kudedele mõeldud spetsiaalsed vahendid;
  • Masinas pesemisel kasutage kindlasti spetsiaalset aluspesukotti;
  • Sorteerige pestavad riided. Ärge kunagi peske õrnast kangast pesu koos jämedamast kangast esemetega, nt rätikute, voodipesu või teksadega;
  • Ärge laadige pesumasinat liialt täis, vastasel juhul peseb masin pesu halvasti ning esemed võivad deformeeruda;
  • Ärge kasutage aluspesu kuivatamiseks kuivatit, vaid laske sellel loomulikult kuivada.

Vormiv aluspesu

vormiv aluspesu pestakse spetsiaalsetes kottides

Vormiva aluspesu koostis varieerub, kuid mis tahes materjalist, viskoosist, siidist või puuvillast, olulised on sobivad temperatuurid. Ebaõige pesemine võib põhjustada pesu kokkutõmbumist või vormimisomaduste kadumist. Parim on pesta pesu käsitsi, isegi kui nende peal olev silt lubab teisiti. Nii võite olla kindel, et saate pesu kanda pikemat aega. Kui te ei soovi pesu käsitsi pesta, siis kasutage tundlike kangaste jaoks kindlasti spetsiaalseid pesukotte, kloorivabasid pesuvahendeid ja valige võimalikult leebe pesuprogramm. Pidage meeles, et aluspesu ei tohiks trummelkuivatada.

Rinnahoidja

nain võtab pesumasinast rinnahoidja välja

Ilmselt kõige tundlikum aluspesu. Vale temperatuur, liigne kiirus või tundlikele kudedele rakendamata meetmed võivad rinnahoidja materjali jäädavalt kahjustada. Lisateavet nende hoolduse kohta leiate artiklist: kuidas rinnahoidjaid pesta. Kuid isegi hoolikas hooldus ei taga, et heledad rinnahoidjad säilitavad oma värvi, kui neid sageli kanda ja pesta. Kui teie lemmik valge rinnahoidja on hall, siis ärge kiirustage seda minema viskama ja proovige eelnevalt tõhusaid viise rinnahoidja valgendamiseks.

Aluspüksid

puhtad aluspüksid

Järgige alati esmalt sildil olevaid tootjapoolseid juhiseid, kuid hinnake kindlasti ka oma pesumasina omadusi. Võib-olla programm, mis kasutab tootja määratud 30-kraadist temperatuuri, keerutab pesu korraga väga suurel kiirusel. Kui aluspüksid on väga õhukesed või kaunistatud pitsiga, siis ärge riskige ja peske neid ainult käsitsi. Masinas võite pesta nailonist või siidist aluspükse, kuid selleks kasutage kindlasti spetsiaalset kotti. Puuvillaste aluspükste hooldus on kõige lihtsam. Peske neid ainult sama värvi riietega ja ärge kuivatage trummelkuivatiga, et vältida elastse kummi kahjustamist. Kui enamus pükse pole ühevärvilised, siis on väga kasulikud ka spetsiaalsed salvrätikud, mis kaitsevad riideid värvi muutmise eest.

Sukkpüksid

Kui kasutate ühekordsete asemel paksemaid sukkpükse, siis peske neid ainult käsitsi. Täitke kauss külma või leige veega, lisage pesuvahend ja suruge sukkpüksid ettevaatlikult kogu pikkuses vette. Jätke umbes 30 minutiks ligunema, valage seejärel üle külma veega ja pigistage vesi rätikuga sukkadest välja.

Järgige alati tootjapoolseid juhiseid, kuid kui soovite mõnda kaunist aluspesu säästa, siis valige alati käsipesu, isegi kui tootja on lubanud teisiti.

Kuidas hindate seda postitust?