Kasulikud nõuanded

Kodulõhnastajad: milline valida?

Vaata kõiki kodulõhnade pakkumisi
30.12.2019
kodulõhnastaja ja küünlad

Hästi valitud kodulõhnastaja võib aidata Teil lõõgastuda, muuta Teid produktiivsemaks või aidata lihtsalt kaasa koduse atmosfääri kujundamisele. Tõeliselt heade tulemuste nautimiseks tuleb valida enda jaoks meeldiv aroom – lisaks soovitame valida enda jaoks sobivaim kodulõhnastaja tüüp. See kõik on palju lihtsam, kui tutvute eelnevalt erinevate lõhnastajate eeliste ja omadustega.

Lõhnadifuuserid

Elektrilised difuuserid soojendavad eeterlikku õli, kuni see hakkab aurustuma ja eraldab õhku meeldivat aroomi. Lõhnaainet on õhus tunda tavaliselt umbes 5–10 minutit pärast selle õhku eraldumist, kuid kui tegu on veidi intensiivsema aroomiga nagu näiteks sandlipuu, võib see lõhnata isegi kauem. Essentsõlist piisab tavaliselt mõneks kuuks, mistõttu puudub vajadus muretseda endale pidevalt uusi õlisid.


Difuusereid on võimalik täiesti ohutult järelevalveta jätta, seetõttu on need ideaalseks valikuks laste või lemmikloomadega peredele. Difuuseritel on üllatavalt stiilne välimus, nii et sageli võib see olla interjööri oluliseks osaks, omandades seeläbi veel ühe positiivse eelise. Difuuserite ainsaks negatiivseks küljeks on asjaolu, et asukohta valides on oluline arvestada ka sellega, kus asub pistik, kuna vastasel juhul kulgeb inetu juhe läbi kogu ruumi.

Lõhnapulgad

Lõhnapulgad toimivad põhimõtteliselt sarnaselt eelnimetatud difuuseritele: spetsiaalses anumas olevad pulgad imavad eeterlikku õli, mis aurustub seejärel keskkonda. Erinevus seisneb selles, et seda tüüpi lõhnastajad ei vaja toimimiseks patareisid või elektrit, seega on lõhnapulkade kasutamine mugav ja lihtne ega vaja mingit hooldust. Aroom püsib ruumis üsna pikka aega (väidetavalt püsib lõhn toas kauem kui difuuserite puhul) ning lõhnapulkade pudeli ja pulkade kena disain sobib hõlpsasti igasse interjööri.