Kasulikud nõuanded

Kas kallimad kõrvaklapid tekitavad alati paremat heli?

Vaata kõiki juhtmevabade pakkumisi
02.03.2020
head kõrvaklapid muusika kuulamiseks

Kõik inimesed armastavad aeg-ajalt lõõgastuda ja nautida kõrvaklappidest oma lemmiku artisti muusikat või näiteks elada kaasa mängule läbi mänguga kaasneva heliga - kuid seda vaid siis, kui see heli on kvaliteetne. Tavaliselt oleme harjunud eeldama, et mida kallimad kõrvaklapid, seda paremat heli nad suudavad tagada. See võib tõsi olla, kuid ei pruugi - ka soodsamad tootjad suudavad oma kõrvaklappidega toota kvaliteetset heli. Palju oleneb ka kasutaja enda eelistustest - kui suure bassiga muusikat talle kuulata meeldib, millist tüüpi kõrvaklapid meeldivad. Järgnevalt anname Sulle juhiseid, kuidas valida kõrvaklappe.

Mida jälgida kõrvaklappide ostmisel?

Kõrvaklappide kasutamise eesmärk

Kõrvaklappidel on erinevad suurused ja juhtme pikkused, mis vastavad kõrvaklappide kasutuse valdkonnale. Näiteks muusika, sportimine, arvutimängude mängimine, müra summutamine, reisimine ja paljud teised tegevused nõuavad kõrvaklappidelt erinevaid omadusi. Näiteks sportmiseks on loogiline lahendus väikesed kõrvaklapid, arvutimängude jaoks suured, müra summutamiseks spetsiaalse ehitusega kõrvaklapid jne.

Kõrvaklappide tüüp

Kõrvaklappidel on 6 tüüpi kõrvaklappe: nööbid, kõrvasisesed, kõrvapealsed, kõrva peale toetuvad (headset), mänguri kõrvaklapid ning bluetooth ehk juhtmevabad kõrvaklapid. Kõik tüübid on oma välimuse kui ka kvaliteedi poolest erinevaid. Tavaliselt kõrvasisesed kõrvaklapid on võrreldes nööpkõrvaklappidega mugavamad ja tugeva bassiga. Kõrvale toetuvad ehk headset kõrvaklapid ei lähe otseselt kõrva, mis võivad vastavalt isiklikule maitsele olla mugavamad. Mänguri kõrvaklapid on üldiselt uhkema disainiga ja ühenduvad arvutiga ning kohanduvad mängus oleva heliga. Juhtmevabad kõrvaklapid on nüüdisaja trend - need on eriti mugav lahendus sportimiseks ning ajal, kui Sa neid parasjagu ei kasuta, on need võimalik panna karpi laadima. Kui aga Sinu eesmärgiks on eemalduda väliskeskkonnast tulevast mürast, siis tasuks valida aktiivse summutamisega klapid, milleks on üldiselt suured kõrvaklapid, millel on tihe kontakt kõrvapadja ja pea vahel. Viimast ei tohiks aga kasutada liikluses, et vältida ohtlikke olukordi.


Veendu kõrvaklappide omadustes

Tähelepanu tuleks pöörata sagedusalale, takistusele ja tundlikkusele. Inimese tavaline kuuldeulatus on 20 - 20 000 hertzi. Mida suurem on kõrvaklappide sagedusvahemik, seda kvaliteetsem on heli ehk ei teki moonutusi kohtades, kus helisagedus läheb üle piiri. Heli kvaliteeti mõjutab ka kõrgem takistus (oomides). Tundlikkusest oleneb kõrvaklappide efektiivsus - suurema tundlikkusega klapid suudavad mängida valjemat heli sujuvamalt.

Vali meelepärane disain

Kõrvaklappe üldiselt toodetakse erinevates disaini ja värvilahendustes. Kuigi värv on enamasti Sinu enda valida, siis materjal ja disain võib jälle nii mõndagi mõjutada. Näiteks nahast kõrvapadjad on head heliisolatsiooni tekitajad, kuid võivad tekitada kõrvade higistamist ja kuumenemist. Tekstiilist kõrvapatju on keerulisem hooldada ja summutavad heli vähem, kuid on mugavamad. Suurte headset kõrvaklappide puhul võiks olla pehmendus, mis toetab pead ja on pikaajalisel kasutamisel mugavam. Nende kõrvaklappide peatugi võiks olla metallist või tugevdatud plastikust. Õrnast kummist peenikesed juhtmed võivad kiiresti katki minna, mistõttu tuleks veenduda ka nööbi ja kõrvasisestes kõrvaklappide kvaliteedis. Lisaks sellele on juhtmed kas I või L-kujuline pistik ning erinevates pikkustes kaabel.

Lisafunktsioonide olemasolu

Mänguri kõrvaklappidel on enamasti mikrofon nagu nii olemas, kuid tavalistel kõrvaklappidel võib see puududa. Kui Sinu jaoks on oluline kõnesi vastu võtta ilma, et peaksid kõrvaklapid eemaldama, siis tasuks selle peale mõelda. Kasuks tulevad ka sellised kõrvaklapid, kust saad klappides küljes oleva nupuga muusikat juhtida - kas seda panna pausile, laulu vahele jätta jne.


Millest oleneb kõrvaklappide hinna ja kvaliteedi suhe?

Bränd

Nii nagu riietega, siis ka kõrvaklappide puhul võib hinda palju tõsta brändi nimi. Näiteks tuntud Apple kõrvaklapid on küll kindel valik oma kvaliteedi poolest, kuid kui piisavalt otsida, siis leiaks sama kvaliteediga ka soodsama mudeli, millel võib-olla ei ole nii tuntud bränd. Näiteks paljud inimesed ostavadki kohe tooteid brändi toote nimetuse järgi, ilma toote detailidesse süvenemata, kuid tegelikkuses on võimalik soetada kvaliteetne toode ka soodsamalt. Selleks tuleb ise klappe testida ja leida, milline on Sinu jaoks kõige sobivam.

Funktsionaalsus

Mida rohkem funktsioone ja tugevamad omadused kõrvaklappidel on, seda suurema tõenäosusega on need ka kallimad. Üldiselt soodsad kõrvaklapid seda tagada ei suuda. Seetõttu on see mõnes mõttes tõsi, et kvaliteetsem on kallim. Aga ka siinkohal tuleb tähelepanu pöörata toodete omadustele - võimalik, et isegi kallimad ei pruugi vastata nendele omadustele, mis eelnevalt oli välja toodud.

Disain

Üldiselt on juhtmevaba kõrvaklapid hetkeseisuga turul kõige kallimad, kuid nööpkõrvaklapid kõige soodsamad. Mugavus tõstab hinda, kuid ka siinkohal on erandeid. Näiteks osad kõrvasisesed kõrvaklapid võivad olla kallimad kui bluetooth kõrvaklapid.

Kokkuvõttes peaksid kõrvaklappe valides ise pöörama tähelepanu sellele, mis on Sinu jaoks oluline vastavalt Sinu eelistustele ja elustiilile.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
3 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?