Kasulikud nõuanded

Inglise stiil interjööris: kuidas seda saavutada?

Vaata kõiki diivanite pakkumisi
27.04.2021
victoria stiilis elutuba

Inglise stiilis interjöör on levinud nimi mitmesugustele disaini ja arhitektuuri suundumustele, mis on arenenud Suurbritannias keskajast tänapäevani. Traditsiooniline inglise stiil on inspireeritud kahe või kolme sajandi tagustest Inglise maakodudest. Selle stiili sisekujundus sobib hästi ka tänapäevase eluviisiga. Traditsioonilises inglise interjööris on klasside aegumatu võlu koos mugavuse elementidega. Briti stiil on armastatud selle range elegantsi, klassikalise luksuse, kvaliteetsete materjalide, paljude dekoratiivsete elementide olemasolu ja liiga silmakriipivate värvide puudumise poolest. Kui seda stiili selle parimas vormis kasutada, näitab see hästi koduomaniku head maitset. Kuid selle stiiliga kodu kujundamiseks peate arvestama märkimisväärsete investeeringutega.

Värvipalett

Värvipalett koosneb tavaliselt kolmest või neljast värvist, mis muudavad ruumi hubaseks ja atraktiivseks. Värvid võivad olla nii eredad kui ka summutatud. Sisekujunduses on kaasaegne inglise stiil eristatav romantiliste mustrite ja lillemustritega. Samuti on britid tagasihoidliku punase tooni fännid. Seda võib leida näiteks vaipadest. Samuti on valged kapid üsna populaarsed.

inglise stiil

Neutraalsed värvid on heaks aluseks teiste värvikihtide lisamisel. Selles stiilis saate kasutada laias valikus värve, alates pastelsetest roosadest ja kollastest kuni rikkalike punaste, sügavate roheliste või paksude lilladeni. Üks värvitüüp, mida peaksite vältima, on erksad värvid.

Tekstiilid

Tekstiil mängib rolli ka traditsioonilises inglise stiilis. Mugavuse ja detailide tagamiseks lisatakse diivanitele padjad ja pleedid ning nendel on sageli mustrid. Teine võimalus tekstiilide kasutamiseks on kardinad. Need on sageli liiga suured ja kangas langeb vabalt põrandale. Omavahel peaksid need tekstiilid välja nägema harmoonilised.

Mööbel

Sisekujunduses esindab klassikalist inglise stiili Victoria ajastu mööbel. Puit on peamine materjal, mida mööbli jaoks kasutatakse, ja enamik mööbliesemeid on võrreldes tänapäevaste mööblistiilidega suured. Puit on valdavalt heledas või tumedas toonis. Seda saab värvida, et saada antiikne välimus. Tumedat puitu kasutatakse sageli sellise mööbli jaoks nagu kirjutuslauad, kummutid ja sahtlid. 

victoria ajastu mööbel

Lauad, kummutid ja raamaturiiulid on tavaliselt valmistatud tammest, punapuust või männist. Aktsendid, näiteks sahtlite käepidemed, võivad olla messingist. Diivanid ja toolid on reeglina madalad, lühikeste jalgadega, ja kaetud pehme kattega. Hubased padjad pehmendavad puidust toolide ja istmete kõva ilmet.

Põrandad

Traditsioonilises inglise majas leiduvate põrandate tüüp võib igas toas erineda. Koridorid on sageli plaaditud keerukate mosaiikidega. Köögis on sageli kivist põrandad, samas kui parkettpõrandad on elu- ja söögitubade üldine omadus. Sellistes ruumides nagu elutuba ja söögituba on sageli keeruka mustriga vaibad. Hilisemates traditsioonilistes Inglise maakodudes pandi mustrilisi vaipu sageli üldkasutatavatesse ruumidesse ja magamistubadesse.

inglise stiilis vaip inglise stiilis vaip söögitoas

Valgustus

Inglise stiilis siseruumides on pehme hajutatud valgustus, mitte ei kasutata ühte peamist valgusallikat. Seetõttu peaksite tegema valiku mitmete seinalampide, laualampide ja põrandalampide kasuks, mis annavad pehme sooja valguse. Saate interjööri täiendada elegantsete kullatud küünlajalgadega. Tubadele annavad valgust veel tüüpilised suured puitraamidega topeltaknad

Kamin

Tõelist Briti stiilis kodu on raske ette kujutada ilma põleva kaminata. Ideaalis peaks see olema päris kamin, kuid selle saab asendada kaasaegse elektrikaminaga. Antiikaja vaimu edastamiseks võite viimistlusena kasutada looduslikku kivi või telliskivi, samuti tõstke mööbel suunaga kamina poole. Hubast õhkkond lisavad kamina ümber pehmed villased vaibad.

Kaminad võivad toale lisada nii mugavust kui ka suursugusust. Avatud kamin soojeneb, samas kui keeruka mustriga ümbritsetud kamin lisab ruumile huvitava fookuspunkti. Suurejoonelisust lisatakse suure kivi- või marmorkolde ja puidust raami lisamisega.

inglise stiilis interjöör kaminaga

Inglise stiili on võimalik tõlgendada mitmel viisil, et saavutada välimus, mis sobib kõige paremini teie kodule, teie isiksusele ja elustiilile. Puit, värv ja pehmendustega kaetud sisustus on kõik selle stiili jaoks olulised. Inglise traditsioonilist sisekujundusstiili saate rakendada kogu oma kodus või lihtsalt üksikutele ruumidele, mis teie arvates sobivad selle stiiliga kõige paremini. Seda stiili saate isegi oma aeda laiendada.

Kuidas hindate seda postitust?