Kasulikud nõuanded

Elektriline veekeedukann – kahju või kasu Teie tervisele?

Vaata kõiki pakkumisi
06.03.2019
veekeetjad

Elektrilised veekeedukannud on meie igapäevaelu lahutamatu osa, kuid kas olete kunagi mõelnud, millist kahju või kasu nad meie tervisele ja üldisele enesetundele teevad? Pakume võimalust vaadelda lähemalt nende seadmete eeliseid ja puudusi – see aitab otsustada, kas teie köögis peaks seisma elektriline veekeedukann või tasuks otsida alternatiive.


Eelised

Keetes vett, hävivad vees olevad bakterid

On tuvastatud, et 70-kraadine ja kõrgem temperatuur hävitab kõik vees olevad bakterid ja patogeenid, seetõttu on seda ohutu juua. Kui elektrilisel veekeedukannul on temperatuuri reguleerimise funktsioon, saate alati olla kindlad, et joote ohutut vett. Keetes vett, ei kao samas vee eeliseid – parem vereringe, kiirem seedimine ja efektiivsem kaalukaotus – lihtsalt ei tohi unustada seda juua.

Väiksemad arved

Kuigi võib tunduda kahtlane, kuid mitmed katsed on tõestanud, et seda tüüpi veekeedukannud on efektiivsemad kui muud vee soojendamise vahendid. Võimsad veekeedukannud nõuavad küll veidi enam elektrienergiat, nii et valides sobivat, ei tohiks seda unustada.

Aja säästmine

Kui lülitate elektrilise veekeedukannu sisse, võite selle täielikult unustada – midagi muud enam tegema ei pea. See on eriti hea hommikuti, kui kiirustame tööle ja iga minut on arvel. Kui hindate kõige enam efektiivsust, peaksite tähelepanu pöörama sellele, et populaarsust on kogumas nutikad veekeedukannud, mida saab käima panna ka voodist. Päev muutub tänu sellele veelgi paremaks! Sellised veekeedukannud ei ole kallid, seetõttu saab lisamugavust nautida oma kodus igaüks.

Turvaline valik

Elektrilised veekeedukannud (klaaskorpusega, keraamilised jne) on turvalised meie tervisele ja keskkonnale. Peaaegu kõik need seadmed omavad automaatset väljalülitamise funktsiooni, mis tähendab, et vesi ei kee üle. Lisaks ei vaja elektrilised veekeedukannud lahtist leeki ja paljudel uutel mudelitel on põletuste eest kaitsev pealispind, mis on eriti tähtis, kui peres kasvavad lapsed.

Joogi suurepärane maitse 

Tänu eelnevalt mainitud eelisele võite olla kindlad, et vesi saavutab vajaliku temperatuuri ja pole kunagi liiga kuum ega külm. Teegurmaanidele peaks eriti hästi sobima elektriline veekeedukann, millel on reguleeritav temperatuur: erinevate jookide valmistamiseks on vaja erinevat soojust ja nii on kogu protsessi tunduvalt lihtsam kontrollida.

Puudused

BPA tekitatav kahju 

Oma tervist tähtsaks pidavad inimesed on teadlikud, et ohtlikku BPA-d leidub enamasti plastikus ja sellest valmistatud toodetes, seetõttu on seda sageli ka veekeedukannudes. Kuigi neis seadmetes ei ole BPA kogus suur (ja kaob kehast mõne päevaga), võib sellest piisata, et tõsta haigestumise riski.

Kuid elektriline keraamiline veekeedukann ning klaasist või roostevabast terasest valmistatud tooted on tunduvalt turvalisemad alternatiivid. Lisaks väldivad tootjad igal võimalikul juhul seda kemikaali, sellised tooted on „BPA Free“ märgiga. Elektrilised veekeedukannud on internetis müügil koos kõigi kirjeldustega ja teiste ostjate kommentaaridega, nii et te leiate toote kohta piisavalt andmeid.

Ebameeldiv lõhn või lausa kõrvalmaitse 

Sel juhul räägitakse jälle odavatest plastiknõudest: neis vett keetes võib toas tunda ebameeldivat plastiku lõhna. Mõni tarbija võib lausa tunda veel ebameeldivat kõrvalmaitset, seetõttu otsitakse muid alternatiive. Kuid elektrilisest veekeedukannust endast loobuma ei pea – olukorda võib parandada keraamiline veekeedukann või klaasist ning roostevabast terasest valmistatud kann.

Elektrilised veekeedukannud on seega meie tervisele ja enesetundele pigem kasulikud kui kahjulikud – tuleb vaid teada, millist valida. Valige kõrgeim kvaliteet: elektrilised veekeedukannud e-kaupluses Kaup24.ee on hea hinnaga, seetõttu saate ohutu mudeli soetada odavamalt!

Klientidele meeldib see postitus

5/5
12 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?