Kasulikud nõuanded

Autokülmikute erinevad tüübid

Vaata kõiki autokülmikute pakkumisi
21.05.2020
sinine autokülmik hoiab jooke jahedas

Tänapäeval autoga reisima minnes ei pea te enam muretsema, kuidas enda jooke ja toiduvarusid värskena saate hoida, kuna selle eest kannab hoolt kvaliteetne autokülmik. Täitke julgelt autokülmik oma soojakartlike lemmiktoitudega ja nautige nende värsket maitset ka kodust kilomeetreid eemal olles. 

Autokülmikud on väga sarnased teie kodus oleva külmkapiga, kuid suuruselt on need väiksemad, et teie autosse ära mahtuda, soovitatavalt pagasiruumi. Energiasäästlikud autokülmikud on saadaval erinevates mõõtudes ja mahtudes, et täita teie kasutuseesmärke parimal võimalikul moel. 

Autokülmikuid on kahte tüübi: termoelektriline- ja kompressoriga autokülmik. Kompressoriga külmik suudab kiiresti külmiku sisetemperatuuri miinustesse jahutada. Need külmikud on mõeldud kasutamiseks pikkadel reisidel veoautodega, haagissuvilaga või tavalise sõiduautoga. Termoelektrilistel külmkappidel on samuti jahutusfunktsioon, kuid need sobivad pigem lühikesteks matkadeks, kuna pole nii võimekad.

Termoelektriline jahuti 

Seda tüüpi autokülmik on väga kompaktne ja usaldusväärne lühemate reiside jaoks. Lisaks on see ka palju odavam, kui teised külmikute tüübid. Masin ei tee lärmi, on vaikne, ning ei tohiks teid sõidu ajal häirida. Külmikuid on olemas nii väiksemaid, kui ka suuri. Liiga väike külmkapp valmistab kindlasti pettumust, sest sinna ei pruugi kõik vajalik sisse mahtuda, seega enne ostu mõõtke ära oma pagasiruum, kuhu külmiku paigutada soovite.

Autokülmik saab oma võimsuse sõiduki mootorilt, mistõttu püsib külmik sõidu vältel pidevalt töös. Võimsus sõltub toiteallikast, kui enamasti on umbes 35 W kuni 80 W. Samuti sõltub võimsus sellest, kui suurel hulgal toiduaineid on võimalik külmikus hoiustada. 


Kompressor autokülmik

Nendel külmikutel on palju võimsam mootor ja seetõttu on neil võimalus ühtlasemalt jahtuda ja madalama temperatuurini jõuda. Kompressor külmikuid nimetatakse ka kahesuunalisteks külmikuteks, kuna masin saab anda kompressortoidet kahel viisil: läbi 12 W aku või läbi 240 W toiteallika. 

Samuti on kompressor külmikul olemas USB-port, mis on väga kasulik asi mobiilsete vidinate laadimiseks. Enamasti on USB-port paigaldatud kompressormudelitele kuid ka mõnel termoelektrilisel mudelil on see ka olemas. Kõige stiilsematele mudelitele on sisseehitatud ka Wi-Fi-moodul, mis võimaldab teil enda nutitelefoni ühendada ja külmiku tööd kaugjuhtimisega juhtida. Vajadusel ka temperatuuri reguleerida.

Kompressor külmikud ei vaja tõhusaks toimimiseks tasast maapinda, mistõttu on see parim valik neile, kes plaanivad minna kaugematesse piirkondadesse ja sõita konarlikel teedel ja maastikel.

Millist autokülmikut valida?

Külmkapid on üks kõige mitmekülgsemaid seadmetüüpe, mida saab paigaldada vaevata autosse või isegi endaga kuhugi kaasa võtta. Tänu mobiilsetele külmkappidele saate te salvestada toodetele vajaliku temperatuuri, et need halvaks ei läheks ega ära ei sulaks. Võttes arvesse eelnevaid punkte saate teha otsuse kumb külmiku mudel on loodud teie jaoks. Kokkuvõtteks on oluline, et hangitav külmik sobiks kokku teie vajadustega. 

Klientidele meeldib see postitus

4.6/5
8 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?