Kasulikud nõuanded

Kõik, mida pead teadma uue iPhone'i kohta

Uusimad mudelid
21.09.2018
apple iphone xs

Apple esitles uusi lipulaevu

Septembris toimunud uute iPhone’i toodete esitlus üllatas suure hulga uudistega. Kohalviibijaile esitleti lausa kolme uut telefoni: säästlikumat Xr-i ning lipukandjaid Xs ja Xs Max, aga ka uut nutikella, mis Apple’i esindajate sõnul saab hakkama lausa kardiogrammi tegemisega.

Kaup24 eksperdid on uudistooteid hoolikalt hinnanud ja soovitavad eelmüügi alguses, kuidas valida välja sobivaim telefon.

Uudised telefonide maailmas

Apple on sel aastal esitlenud kolme uut telefoni ja parandanud palju funktsioone. Ettevõtte esindajate sõnul on uus iOS 12 operatsioonisüsteem kiirem ja pakub ka täiustatud reaalsust. Tarbijad saavad mõõta või lausa kaamera abil luua 3D objekte ning kasutada videokõnede (FaceTime) funktsiooni, mis võimaldab lisada vestlusse lausa 32 osalist.

Seadmete sujuva töö tagab uus A12 kuuetuumaline protsessor, mis peaks eelkäijast A11 olema 15% kiirem ja kasutama 50% vähem akut. Apple’i insenerid on kõvasti parandanud ka masinõppimise (Machine learning) võimalusi – uued iPhone’i telefonid suudavad veelgi paremini kohanduda tarbijate harjumustega ja täpsemini arvata ära nende vajadused, lihtsustades sel moel pildistamist ja täiustatud reaalsuse kasutamist.

Kõik uued telefonid on juhtmevaba laadimise võimalusega, 0–50% aku mahust laeb vaid poole tunniga. Ettevõte on otsustanud mitte kasutada „koju“ nuppu, sõrmejäljelugeja asemel avab telefoni veelgi parem Face ID funktsioon. Välitöödel või aktiivselt vaba aega veetes ei ole vaja muretseda telefoni turvalisuse pärast – see on IP 67 või IP 68 vastupidavuse kategooriaga, mis tagab kaitse tolmu või veega lühiajalise kokkupuute vastu.

Säästlik Xr

Nagu telefonide turul on juba tavaks saanud, esitlevad ettevõtted peale lipulaevade ka nende säästuversioone ehk koopiaid, mis oma parameetrite poolest jäävad originaalidele pisut alla. Apple’i inseneride meeskond on seekord eriti kõvasti pingutanud – nende loodud iPhone Xr saaks oma spetsifikatsioonide poolest väga edukalt võistelda peamiste konkurentide telefonidega. Kuigi  sellel ei ole mälukaardi pesa, saab Xr valida kas 64, 128 ja 256 GB, seetõttu piisab mälust nii fotode kui ka videote salvestamiseks. Neile, kes soovivad silma paista, on see samuti suurepärane valik, kuna telefoni on saadaval mitut värvi: punane, kollane, valge, korall, must või sinine.

6.1- tolline LCD ekraan, mis võtab enda alla pea kogu telefoni esiosa, ei moonuta värve, TrueTone’i tehnoloogia valib sobivaima valgustuse ja kontrasti, väsitamata sel moel silmi. Pikslite arv ühes ruuttollis on küll vaid 326 ehk palju vähem kui teistel moodsatel telefonidel ning seetõttu võib detailsusest vajaka jääda.

Kuigi 12- megapiksline kaamera nutitelefonis ei üllata ammu enam kedagi, pole iPhone’i loojad kunagi pelgalt numbreid taga ajanud. Smart HDR (nutika suure dünaamilise diapasooniga) režiim võimaldab ka nõrgalt valgustatud kohtades fikseerida detailseid vaateid ja uute sensorite abil ei ole liikuvad objektid kokku sulandunud, seetõttu võimaldab uus Xr kvaliteetselt jäädvustada igapäevase elu olulisi hetki. 7- megapiksline esikaamera ei ole samuti mingi uudis, kuid esitletud „Depth Control“ (sügavuse kontrolli) või „Portrait Lightning“ (portree valgustamise) funktsioonid lisavad võimaluse teha kvaliteetseid ja erksaid selfisid.

Lipulaevad Xs ja Xs Max

Mõlemaid telefone saab valida 64, 256 või 512 GB variandina ja erinevalt säästuvariandist on nendes iPhone’i telefonides veidi kallim ja kvaliteetsem OLED ekraan, mis tarvitab vähem energiat ja loob veelgi selgema ja detailsema pildi. Lisaks on mõlemal telefonil lausa kaks 12-megapikslist kaamerat, mis ettevõtte esindajate sõnul võimaldavad fikseerida detailsemaid pilte ja lisavad suurema lähendamise funktsiooni, säilitades samas ka kvaliteedi.

Tuleb tõdeda, et sellega lipulavade eelised lõppevad. Apple on lisanud kõik tarkvaralised funktsioonid, mis on kallimates mudelites, ka odavamatesse versioonidesse. Lisaks on Xs mudel veidi väiksem kui Xr, 5.8-tollise ekraaniga ja selle aku maht on väiksem – lipulaeva kasutamise aeg on olenevalt tegevusest säästuversiooni omast lühem. Seetõttu soovitame neil, kes tahavad taset tõsta, hinnata oma vajadusi ja seda, kas parem kaamera ja selgem ekraan on oma hinda väärt.

Populaarseimad "Xs" mudelid:


Asi muutub, minnes kalleima, Xs Max versiooni juurde. Tegemist on suurima ekraaniga (6.5 tolli) Apple’i telefoniga ja seda otsust võib pidada katseks jõuda järele Androidi konkurentidele, kelle seas ei üllata sellise suurusega telefonid ammu enam kedagi.

Populaarseimad "Xs max" mudelid:


iPhone Xr on suurepärane valik, kui on soov säästa ja saada seade, mille tehnilised spetsifikatsioonid ei jää alla parimatele turul olevatele telefonidele. iPhone Xs on loodud neile, kes tahavad alati omada parimat toodet, kuid armastavad telefoni kasutada ühe käega, Xs Max neile, kes otsivad suurepärast tahvelarvuti ja telefoni vahepealset varianti.

Klientidele meeldib see postitus

4.5/5
2 Ostja hinnangud

Kuidas hindate seda postitust?