Kasulikud nõuanded

Uued Huawei telefonid: ülevaade mudelitest P40, P40 Pro ja P40 Lite

Lai valik Huawei telefone
14.04.2020
huawei p40 mobiiltelefon ja selle kasutamine

Kuigi paljud ennustasid pärast Huawei ja Google'i lahkarvamuste tekkimist nende telefonide ajastu lõppu, hajutas uus P40 seeria kiiresti igasugused kahtlused. Selle üsna suure lünga ületamiseks tuli ettevõttel kõvasti vaeva näha, kuid tundub, et sellega on suurepäraselt hakkama saadud. Nagu ikka, üllatavad uued Huawei P40, P40 Pro ja P40 Lite mobiiltelefonid muljetavaldavate spetsifikatsioonidega, mis väärivad igal juhul teie tähelepanu. Järgnevalt annamegi teile võimaluse nendega lähemalt tutvust teha.

Millised on Huawei telefonid ilma Google’i teenusepaketita?

See on kõige pakilisem teema ning seda isegi Huawei lojaalsete fännide jaoks. Pärast Google’i piirangute rakendamist ei leia me seadmetest Play Store rakendust ega muid seniseid lemmikvidinaid. Huawei on investeerinud see-eest suure hulga raha uute „Huawei Mobile Services“ teenuste osutamiseks. Sealt leiate uue rakenduste poe ning Google Mapsi asendavad kaardid ja palju teisi alternatiivseid rakendusi.

Huawei on oma teenuste laiendamisele äärmiselt pühendunud ja konkureerib mõnes mõttes isegi Google'iga. Taoline ambitsioon on väga julge ning tundub, et ettevõttel läheb seni väga hästi. Lisaks on telefonil endiselt tuttav Androidi op-süsteem, mistõttu polnud lahing nii keeruline, kui arvata oleks võinud. Allpool käsitletud uute Huawei P40 telefonide spetsifikatsioonid aitavad teil otsustada, kas need mobiiltelefonid väärivad teist võimalust.

Huawei P40 Lite

Huawei Lite seeria ei üllata meid just eriliselt muljetavaldavate spetsifikatsioonidega, kuid kui te ei soovi telefoni väljavahetamiseks suuri investeeringuid teha, on P40 Lite kindlasti väärt valik.

Disain ja ekraan

6,4-tollise Huawei mobiiltelefoni LCD-ekraan on 2310x1080-pikslise eraldusvõimega. Ümarate nurkade ja õhukeste raamidega telefon säilitab oma võluvad jooned ning on piisavalt mugav ja kompaktne. Pettumust ei valmista ka värvide heledus. Olemas on üks esi- ja neli tagakaamerat. Lisaks on teil võimalik valida eriliselt silmapaistvate korpuste vahel: kesköö-must, rikkalik roheline ja Sakura roosa.

Võimsus ja teised omadused

Antud mobiiltelefonid hämmastavad oma jõudlusega. Seda pakub Kirin 810 protsessor, mida peetakse hetkel kõige võimsamaks keskklassi kiibiks. Huawei P40 Lite pakub ka 6 GB muutmälu ja 128 GB sisemälu. Nano-mälukaartide abil on teil mälumahtu võimalik laiendada kuni 256 GB-ni.

Väga tervitatav lahendus on EMUI 10 ja Android 10 süsteemide kasutamine, mis hoiavad need telefonid harjumuspärasest Google'ist täielikult eemal. Kuid nagu eelnevalt mainitud, siis ei leia telefonidest enam harjumuspäraseks saanud rakendusi, mistõttu võtab Huawei uute vidinatega harjumine kindlasti veidi aega.

Aku

Huawei P40 Lite on varustatud ülivõimsa 4200 mAh akuga, mis peab laadimata vastu tavaliselt enam kui päeva. Samuti toetab see Huawei Super Charge 40 W kiiret laadimist, tänu millele on võimalik poole tunni jooksul laadida umbes 70 protsenti täielikult tühjenenud akust. Täislaadimine võtab veidi üle tunni – numbrid on tõeliselt muljetavaldavad.

Kaamera

P40 Lite on varustatud nelja tagumise kaameraga. 48 MP põhikaamera, 8 MP lainurkobjektiiv, 2 MP sügavussensor ja 2 MP makro-objektiiv. Esikaamera pakub 16 MP pildikvaliteeti. Veelgi kvaliteetsemaks tulemuseks on kaameratel öine režiim, täpsed ja teravad värvitoonid ja rikkalik detailsus. Kõik need funktsioonid võimaldavad teil jäädvustada ainult kvaliteetseid kaadreid. Pettuma ei pea ka esikaameras – selged värvid ja kõrge valgustase tagavad ka siin teie fotode suurepärase kvaliteedi.

Huawei P40

Tegemist on antud sarja keskmise vennaga, mis nii mitmegi omaduse poolest edestab oma nooremat eelkäijat – veidi kõrgem hind garanteerib tunduvalt rikkalikumad eelised.

Disain ja ekraan

See Huawei telefon erineb ülaltoodud mudelist juba oma välimuse poolest. Esimene asi, mida märkame, on kaamerate erinev paigutus: seekord näeme siledate servadega ruudu asemel üsna piklikku ristkülikut. Huawei P40 on oma mõõtmetelt pisut väiksem – 6,1-tolline OLED-ekraan eraldusvõimega 2340x1080. Samuti väärib märkimist suurenenud 90 Hz värskendussagedus. Kuigi Samsung tuli hiljuti välja 120 Hz mudeliga, usuvad arendajad, et 90 Hz on rohkem kui piisav. Seekord on teil valida jäävalge, hõbedase ja musta korpusega telefonide vahel.

Võimsus

Nagu tavaliselt, pakub ka antud seeria Huawei P40 telefon veelgi suuremat jõudlust. Seda tõendab Kirin 990 protsessor ja kuni 8 GB muutmälu. Sisemälu maht jääb samaks – ka P40 mudelil on see 128 GB, mida on võimalik nano-kaardiga laiendada kuni 256 GB-ni. Väärib märkimist, et Huawei P40 telefonid toetavad ka vastuolulist 5G-ühendust, mis arvatakse olevat läbi viidud selleks, et mitte populaarsust kaotada.

Aku

Tootjad on otsustanud varustada väiksemat telefoni ka pisut väiksema akuga, mis viib Huawei P40 aku mahutavuseni 3800 mAh. Siiski väidetakse, et uuenduslik protsessori ülesehitus võimaldab energiat veelgi tõhusamalt kasutada, mis on pikas plaanis kindlasti täiesti piisav. Antud telefonil on 22,5 W kiirlaadimise funktsioon.

Kaamera

See on osa, mis on paljude jaoks määrava tähtsusega, eriti kui uudised puudutavad Huawei telefone. Uus P40 ei valmista pettumust: 50 MP põhikaamera, 16 MP lainurk-kaamera, 8 MP telefotosensor ja 32 MP ettepoole suunatud kaamera jätavad kahtlemata kustumatu mulje. Täiustusi on veelgi. Üheks neist on RGB sensori asendamine RYYB mudeliga, mis peaks vastu võtma kuni 40 protsenti rohkem valgust, muutes seega fotode kvaliteedi oluliselt täiuslikumaks. Sama sensorit on kasutatud ka teleobjektiivi puhul, mis muudab ka suumitud piltide kvaliteedi muljetavaldavamaks, isegi hämaras.

Ka siin on esindatud 50x hübriidsuum ja võimalus pildistada 4K eraldusvõimega – sama kehtib esikaamera puhul. Lisaks on tehisintellekti ja HDR-tehnoloogia eesmärk hõlbustada fotode jäädvustamist keerulistes tingimustes, näiteks halva valgustuse korral. Avastamist on veel ja veel – fotograafiahuvilistele peaks Huawei P40 jätma suurepärase mulje.

Huawei P40 Pro

P40 seeria kõige täiuslikum mudel, mis mõnes mõttes sarnaneb väga Huawei P40-ga. Kuid kõrgem hind pakub järgmisi versiooniuuendusi:

  • 256 GB sisemälu, mida võimalik mälukaardiga laiendada.
  • 4200 mAh aku, 40 W kiiruse ja 27 W juhtmeta laadimine.
  • 6,58-tolline diagonaal eraldusvõimega 2640x1200.
  • IP68 veekindlus, mis kaitseb telefoni 30 minutit kuni 1,5 meetri sügavusel.
  • Täiustatud graafika töötlemise võimalused, mis on olulised just mänguhuvilistele kasutajatele.

Kaamera võimalused

Need uuendused väärivad erilist tähelepanu – kui imetlesime juba P40 võimalusi, siis Huawei P40 Pro üllatab meid oma funktsionaalsuses veelgi. Näeme siin nelja tagumist kaamerat: 50 MP “Ultra Vision”, 40 MP ultra lainurk, 12 MP teleobjektiiv ja “Time of Flight” sensor. Viimane on mõeldud pildistamiseks udusel taustal. Värskendusi on läbi viidud ka esikaameral – 32 MP objektiiviga on kaasas infrapuna sügavuskaamera, millel on sellised funktsioonid nagu autofookus ja pildi hägustamine.

Veel üks oluline täiustus – HDR-video tugi ja Ultra Slow Motion videosalvestus, mis pakuvad kuni 7680 kaadrit minutis. Kõigi nende võimaluste abil on teil võimalik jäädvustada suurepäraseid kaadreid nagu oleks teie kasutada kvaliteetne profikaamera. Huawei on selle nimel tõesti pingutanud!

Kui välja arvata Google'i teenusepaketi puudumine, siis väärivad uued Huawei P40 telefonid kindlasti tähelepanu – eriti neile, kes ootavad mobiililt muljetavaldavaid kaameraseadeid. Selle sarja kõigil kolmel mudelil on omad eelised, mistõttu tuleb teil lihtsalt otsustada, milline neist sobib kõige paremini teie vajaduste ja võimalustega.

Kuidas hindate seda postitust?