Tamiilid

(69)

Tamiilid

Kalastus on hasartne hobi, mille kaudu tunda rõõmu kätte saadud saagi üle kui ka ümbritseva looduse üle. Selleks, et kalapüük sujuks võimalikult mugavalt ja kergelt, on mõistlik soetada õiged tarvikud. 

Kuidas valida sobilik tamiil?

Tamiil on ühekiuline õngenöör ehk polümeerist nöör.  Neil on erinevad tõmbetugevused, läbimõõdud, stabiilsused, pehmused, tundlikkus ja deformatsiooni säilumine. Kahjuks pole võimalik tamiili toota, mille kõik omadused oleksid kõrged. 

Tamiilidel on ka erinevad tüübid. Monofilament on valmistatud polüamiidist ja nailonist. Neil on keskmine tõmbetugevus ja sõlmepidavus, pehme ja veniv ning püsib hästi rullipoolil. Sellega on mugav heita kergemaid lante ja muid õngerakendusi. Pehmuse tõttu võib tamiil kiirelt kuluda. Copolymer valmistatakse erinevate tüüpide polüamiidide sulamina. Võõreldes eelmisegaa on copolymer tamiil jäigem ja tugevam. High-copolymer on eelnevaga sarnase ehitusega, kuid selle valmistamisel kasutatakse keerukamat tootmisprotsessi, et tagada tamiili tugevus ja vastupidavus erinevates püügitingimutes.  

Punutud tamillid on üldiselt tugevamad ja vastupidavamad on mitmete kihtide tõttu. Tamiile saab valida vastavalt sellele, millist kalapüüki on soov teha - spinning, põhjapüük, talvine püük või universaalseks kalapüügiks. Põhjapüügiks vajad ilmselt pikemat nööri, talveks nööri, mis peaks vastu vastavale ilmatingimustele jne. 

Samuti on oluline õige tamiili säilitamine. Kuiv keskkond võib nööri materjali omadusi halvendada, mistõttu oleks mõistlik hoida tamiili niiskes keskkonnas. Vana õngenöör tuleks ümber vahetada siis, kui on õngel märgid kulumisest või vigastustest. Kui nöörist on viga saanud vaid paar esimest meetrit, võib ka lihtsalt need meetrid ära lõigata. 

Valikut pakuvad Asso, Berkley, Cralusso, drenman, Gosen, Sufix, Sunline ja paljud teised kalapüügi eksperdid. Kui soovid teada veel toodete kohta, võid ühendust võtta meie klienditeenindusega telefoni või sõnumite teel või jättes oma küsimus tootekirjeldusse.

Miks osta kalastustarbed Kaup24 e-poest?

Meie e-poest leiad kõik vajalikud kalastustarbed kiirelt, mugavalt ja soodsalt. Kaup24 annab Sulle valida, kuidas soovid kaupa kätte saada (postiautomaadist, väljastuspunktist või kulleri vahendusel) ning kuidas maksta kui kaup on käes (täisväärtuses või järelmaksuga). Ära unusta osa võtta ka toimuvatest sooduskampaaniatest, et säästa veelgi!

Tutvu valikuga ja muuda kalal käimine mugavaks ja tulemusrikkaks!

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.