Kasulikud nõuanded

Parimad pesumasinad: kuidas valida (ja milline soetada aastal 2019)

Vaata kõiki pakkumisi
25.09.2019
pesumasin vannitoas

Pesumasin on seade, mida on üsna harva tarvis välja vahetada – seetõttu tuleb masinat valima asudes ennast kõikvõimalike uuenduste ja võimalustega kurssi viia. Üha täiustatud mudelid panevad hoolega järele mõtlema, milline pesumasin just endale valida, kuid kui teete tutvust erinevate seadmete põhiomadustega ja heidate pilgu parimateks hinnatud mudelitele, siis on otsuse langetamine tunduvalt lihtsam.

Parimad pesumasinad: milline valida ja millega arvestada?

Selleks, et Teil oleks lihtsam otsustada, milline pesumasin Teile kõige paremini sobib, peaksite esmalt uurima seadme erinevaid omadusi.

Pesumasina tüüp

On olemas kahte tüüpi pesumasinaid:

Poolautomaatsed pesumasinad

Nagu nimest võib aimata, nõuab seda tüüpi pesumasin kasutaja "sekkumist", kuna antud seadme kõik protsessid ei toimi automaatselt. Enamasti on taolistel seadmetel kaks eraldi trumlit – üks pesemiseks ja teine loputamiseks – see tähendab, et peate oma pesu ühest mahutist teise tõstma.

Kuid sellisel pesumasinal on omad eeliseid: see ei vaja keerulist torustikku, mistõttu on seda võimalik hõlpsalt ühest kohast teise paigaldada, see on väga mugav näiteks õpilaskodu või aiamaja puhul. Lisaks on poolautomaatsed pesumasinad tunduvalt soodsamad ja vajavad sageli tööks kordades vähem vett.

Automaatsed pesumasinad

Oleme harjunud seda tüüpi seadmeid nägema nii oma kui sõprade kodudes: kõik pesuprotsessid toimuvad ühes trumlis, nii et meil ei jää üle muud, kui nuppu vajutada ning masin teeb kogu töö meie eest ära. Ning kuigi automaatsed seadmed on kallimad, säästavad need tihti tunduvalt rohkem energiat ja pakuvad palju rohkem erinevaid funktsioone. Kuid automaatsed pesumasinad nõuavad kindlat asukohta ning nende paigaldamiseks on tarvis kindlaid ühendusi – see on loomulikult ühekordne protsess.

Laadimisviis

Pesumasinad jagunevad ka selle järgi, kuidas me neisse pesu laadida saame:

 • Pealtlaetavad sobivad eriti hästi juhul, kui pesumasin tuleb paigutada muu mööbli ja tehnika vahele ning suureks plussiks on asjaolu, et hädaolukordades, mil on vaja uks avada, ei pääse vesi tuppa.
 • Eestlaetavad seadmed pakuvad täiendavat hoiuruumi, kuna pesumasina ülaosa on võimalik kasutada mitmesuguste esemete hoiustamiseks. Oluline on vaid veenduda, et ust oleks võimalik mugavalt avada ning et selle avades Te midagi muud enda jaoks ära ei blokeeriks.

Ikka on levinud müüte, et erinevad laadimisviisid mõjutavad pesumasinate jõudlust või isegi pesemist ise, kuid tehnoloogia areng ja võimekad tootjad on taolised probleemid lahendanud. Seetõttu peaksite oma valiku tegemisel arvestama konkreetse mudeli, mitte seadme laadimistüübiga.

Pesumasina suurus ja maht

Selleks, et uus pesumasin kindlasti kenasti ära mahuks, on väga oluline eelnevalt kindlaks teha, kui palju on seadme jaoks konkreetses paigas ruumi. Seadmeid on väga erinevate mõõtmetega, mistõttu on võimalik leida sobiv masin ka väga väikesesse ruumi – peate valima pesumasina jaoks mugava koha ja läbi viima lihtsad mõõtmised.

Seejärel tuleks arvestada pesu maksimaalse kaaluga, mis sõltub pesemise sagedusest ja pere suurusest. Kui elate üksi või kahekesi, peaks piisama pesumasinast, mis peseb kuni 5 kilogrammi riideid, kui pereliikmete arv on kolm või neli, tasub kaaluda juba 5-6 kilogrammist masinat. Kui pere on suurem, tuleks vastavalt veelgi parema mahutavusega seade valida.

Kasulikud funktsioonid

Pole uudis, et pesumasinatel on erinevad funktsioonid ning see võib samuti otsuse langetamisele suuresti kaasa aidata. Järgnevalt mõned äärmiselt kasulikud funktsioonid:

 • Kuivatusfunktsioon võimaldab Teil riideid tõhusalt kuivatada ning pole tarvidust eraldi seadme järele.
 • Lihtne triikimine lihtsustab triikimisprotsessi, sest pärast antud programmi kasutamist ei ole rõivad sedavõrd kortsus.
 • Dosaator takistab pesupulbri üleliigset kasutamist – pesumasin doseerib pesuainet täpselt nii palju, kui seda tegelikult pesu pesemiseks vaja läheb.
 • Pesemisaja edasilükkamine aitab Teil oma aega planeerida. Kui kasutate aja peale pesemist, väldite riiete pesumasinas pikalt seismisel tekkivat ebameeldivat lõhna.
 • Maksimaalsed hügieeniprogrammid – auru või ülikõrge temperatuuriga pesemine puhastavad kõik bakterid ja allergeenid – äärmiselt soovitatav tundliku nahaga inimestele.
 • Ökonoomsete programmide abil on Teil võimalik säästa pesuvahendit, vett ja elektrit – sel juhul pakub pesumasin rohkem kui ühte kasulikku funktsiooni!

Muud olulised parameetrid

Kaaludes, milline seade endale valida, tuleks arvestada ka järgmiste omadustega:

 • Tsentrifuugimiskiirus. Mida kiiremini trummel liigub, seda kuivemad riided masinast välja võtate – see on oluline juhul, kui Te ei kavatse täiendavat kuivatit ​​kasutada. Tõsi, antud juhul on oluline ka pesumasina maksimaalne mahutavus, kuid pidage meeles, et antud parameetrit on võimalik igal pesemisel eraldi reguleerida.
 • Energiaklass. Mida rohkem "+" on "A" kõrvale märgitud, seda vähem energiat Teie uus seade kulutab. Hetkel tähistatakse kõige ökonoomsemat seadet sümboliga "A +++" ja madalaimat tähega "D".
 • Pesemis- ja kuivatusklass. Märgistatud vastavalt A (parim) kuni G (halvim), annavad need omadused Teile ettekujutuse, kui hästi Teie pesu pestakse ja kuivatatakse.
 • Müra. Vähemate detsibellidega pesumasin töötab palju vaiksemalt – kui võrdlete mitut sarnast mudelit, peaksite arvestama ka antud indikaatoriga. Mõnel seadmel on täiesti olemas ka vaikse pesemise programmid, mis on eriti mugav õhtuseks või öiseks kasutamiseks.

Milline pesumasin aastal 2019 valida?

Kui olete kaalumas, milline seade endale valida, siis tasub pilk heita suurepäraseks hinnatud seadmetele – järgnevalt toomegi Teieni nimekirja parimatest.

1. LG F2J6QY0W ja LG F4J8JH2W

Stiilse disaini, A +++ klassi ja kasutajasõbraliku ekraaniga on mõlemad LG pesumasinad suurepärane valik neile, kes hindavad modernsust ja innovaatilisi lahendusi.

Veidi väiksem LG F2J6QY0W pesumasin mahutab kuni 7 kg kuiva pesu, võimaldades nautida palju eeliseid. Aurufunktsiooni abil jätate hüvasti allergeenide ja bakteritega, kui unustate mõne riide seadmesse panna, on võimalik masina töö peatada ja vajalikud rõivad seadmesse lisada ning 6 Motion DD tehnoloogia tagab kõigi kangaste ideaalse pesemise. Otseajamiga mootori kasutamine vähendab müra- ja vibratsioonitaset ning pikendab pesumasina tööiga. Ja kui kasulikud pesuprogrammid on otsa saanud, on Teil võimalik rakenduse Tag One abil neid otse oma telefoni laadida!

Pesumasin LG F4J8JH2W suudab Teid veelgi üllatada, sest lisaks ülaltoodud eelistele on sellel veel palju kasulikke omadusi. Alustame sellest, et antud seade töötab ka kuivatina – see tähendab, et Te ei pea endale soetama lisaks eraldi kuivatit, säästes nii suuresti raha. Lisaks on seade rikastatud rakendustega nagu "Kiire pesu" või "Kerge triikimine", nii et tõenäoliselt ei pea te nutikat NFC-tehnoloogiat kasutamagi.

2. Samsung WW60J3080LW1LE 

Samsungi pesumasina abil saate nautida suurepärast kvaliteeti äärmiselt soodsa hinnaga, sellel on usaldusväärne pingekaitse ja kaitsva lubjavastase kattega Ceramic Heater Plus kütteelement. Samuti võite olla kindel, et Teie pesu pole mitte ainult puhas, vaid ka terve: selle Samsungi pesumasina trumlil on rombikujulised servad, mis on äärmiselt õrnad, takistamaks kanga kinnikiilumist. Seade aitab Teil ka aega tõhusamalt planeerida, kuna sellel on olemas kiire pesemise ja aja peale käivitamise funktsioonid.

3. AEG LTX6G261E 

See kompaktne pealtlaetav pesumasin ei säästa mitte ainult lisaruumi: tänu ainulaadsele ProSense tehnoloogiale kaalutakse kogu Teie pesu enne pesemist ja valitakse vastavalt sellele optimaalne pesemisaeg. Pesuvahendi dosaator aitab kokku hoida pesuvahendit, erilised ökoprogrammid aga vähendavad energiatarbimist. Kui sellest on endiselt vähe, siis heitke pilk ülilihtsalt ühe käega avatavale uksele, pehmemaks pesuks SoftPlus trumlile ja ülimugavale LCD-ekraanile!

4. Bosch WLG24260BY

Boschi pesumasin pakub rõõmu mitmesuguste ökonoomsete programmidega. Näiteks programmi VarioPerfect valimine võimaldab Teil ise otsustada, kas soovite pesu pesta viiendiku elektritarbimisega või kaks korda pikema ajaga, ActiveWater säästab vett ja raha ning Speed lühendab pesu pesemise aega. Nutikad funktsioonid kohandavad veetaseme pesumasina koormusele vastavalt ja tagavad, et kuum vesi eemaldaks kõik pesuvahendi jäägid ja muud vahendid, tagamaks seadme pika kasutusea ja sujuva järgmise pesemiskogemuse. Sellelt mudelilt leiate lisaks ka spordiriiete pesemise programmid ja võimaluse lisada soovi korral täiendavat musta pesu juba töötavasse seadmesse.

5. ELECTROLUX EW6S426BI, Electrolux EW6S406BX ja ELECTROLUX EW6F428WU

Kõigil neil Elektroluxi pesumasinatel on väga sarnased eelised. Ennekõike nende kompaktne disain: ehkki eestlaetavad, on need seadmed kitsamad, võimaldades neid paigutada ka väiksematesse ruumidesse. Tänu Fuzzy Logic tehnoloogiale kohanduvad need pesumasinad erineva koormusega, valides seega optimaalse pesemisaja –  säästes nii vett kui ka energiat.

Soft Plus tehnoloogia tagab, et kõiki kangaid leotatakse piisava koguse pesuvahendi ja pehmendajaga ning aurufunktsioon aitab vabaneda bakteritest. Nendes pesumasinates on olemas ka lapselukk, hiline käivitus ja pidevad loputussüsteemid.

Antud pesumasinad erinevad värvi (valge, hall ja must), maksimaalse kiiruse, pesemismahu ja teatud programmide osas – kui otsite konkreetseid võimalusi, tasub lähemalt tutvuda pesumasinate üksikasjalike omadustega.

6. Beko WTE 5511 B0, BEKO WTE6512B0 ja Beko WMY 61283 MB3

Kõiki neid pesumasinaid hinnatakse nende AquaFusion tehnoloogia tõttu, mis tagab pesuainete optimaalse tarbimise ja suurepärased pesemistulemused. Daily Fast programm võimaldab Teil tõhusalt pesta isegi kergelt määrdunud puuvillaseid kangaid ja kui soovite villaseid kangaid pesta, hoolitseb Beko nende kaitsmise eest. Täiendavaks eeliseks on seadme S-kujuline sein, mis vähendab tunduvalt ebamugavat vibratsiooni.

Samuti väärib märkimist Beko WMY 61283 MB3. AquaWave süsteem pakub veelgi õrnemat pesemist (mis on siiski äärmiselt tõhus), samas kui programm Xpress Super Short võib pesta mõne kilogrammi määrdunud pesu madalatel temperatuuridel vaid 14 minutiga.

Antud pesumasinad erinevad tõhususklassi, suuruse ja programmide mitmekesisuse poolest – nimetatud nüansside abil on lihtsam otsustada, millist neist kolmest endale valida.

7. Whirlpool TDLR 60110

See „6th Sense“ tehnoloogia poolest tuntud A ++ klassi pesumasin kaalub pesu ja valib automaatselt vastavalt sobivad pesemisparameetrid. Pesu kogust jälgitakse kogu pesemise ajal, tagades nii suurim kasutegur. Väidetavalt säästab seade aega, vett ja energiat peaaegu kaks korda enam kui teised pesumasinad. See pole aga antud seadme ainsaks eeliseks: selle mugav LED-ekraan, vahukontroll pesuvahenditega maksimaalseks puhastamiseks ja kuni 15 erinevat programmi võimaldavad unustada kogu pesupesemise vaeva.

8. Gorenje WE843 

See pesumasin on veel üheks suurepäraseks valikuks neile, kes soovivad säästa nii aega kui ka raha. Masinal on WaveActive kangasõbralik trummel, SterilTub programm, mis eemaldab kõik pesuainete jäägid ja bakterid ning Allergy Care programm, mis on eriti kasulik tundlike ja allergiliste inimeste eest hoolitsemiseks. Lisaks leiate mitmeid valikuid, mis pesevad riideid kiiremini ja soodsamalt, vähendades nii elektri- kui ka veetarbimist.

Sellise laia valiku juures on üsna lihtne otsustada, milline pesumasin endale soetada. Pange paika, millised on Teie jaoks olulised tehnoloogiad ja järgige ülaltoodud näpunäiteid – Te ei pea pettuma!

Klientidele meeldib see postitus

4.7/5
3 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.