Kasulikud nõuanded

Parimad pesumasinad: kuidas endale valida (ja milline 2020. aastal soetada)

Vaata kõiki pakkumisi
08.06.2020
pesumasin vannitoas

Pesumasin on seade, mida on üsna harva tarvis välja vahetada – seetõttu tuleb masinat valima asudes ennast kõikvõimalike uuenduste ja võimalustega kurssi viia. Üha täiustatud mudelid panevad hoolega järele mõtlema, milline pesumasin just endale valida, kuid kui teete tutvust erinevate seadmete põhiomadustega ja heidate pilgu parimateks hinnatud mudelitele, siis on otsuse langetamine tunduvalt lihtsam.

Parimad pesumasinad: milline valida ja millega arvestada?

Selleks, et Teil oleks lihtsam otsustada, milline pesumasin Teile kõige paremini sobib, peaksite esmalt uurima seadme erinevaid omadusi.

Pesumasina tüüp

On olemas kahte tüüpi pesumasinaid:

Poolautomaatsed pesumasinad

Nagu nimest võib aimata, nõuab seda tüüpi pesumasin kasutaja "sekkumist", kuna antud seadme kõik protsessid ei toimi automaatselt. Enamasti on taolistel seadmetel kaks eraldi trumlit – üks pesemiseks ja teine loputamiseks – see tähendab, et peate oma pesu ühest mahutist teise tõstma.

Kuid sellisel pesumasinal on omad eeliseid: see ei vaja keerulist torustikku, mistõttu on seda võimalik hõlpsalt ühest kohast teise paigaldada, see on väga mugav näiteks õpilaskodu või aiamaja puhul. Lisaks on poolautomaatsed pesumasinad tunduvalt soodsamad ja vajavad sageli tööks kordades vähem vett.

Automaatsed pesumasinad

Oleme harjunud seda tüüpi seadmeid nägema nii oma kui sõprade kodudes: kõik pesuprotsessid toimuvad ühes trumlis, nii et meil ei jää üle muud, kui nuppu vajutada ning masin teeb kogu töö meie eest ära. Ning kuigi automaatsed seadmed on kallimad, säästavad need tihti tunduvalt rohkem energiat ja pakuvad palju rohkem erinevaid funktsioone. Kuid automaatsed pesumasinad nõuavad kindlat asukohta ning nende paigaldamiseks on tarvis kindlaid ühendusi – see on loomulikult ühekordne protsess.

Laadimisviis

Pesumasinad jagunevad ka selle järgi, kuidas me neisse pesu laadida saame:

 • Pealtlaetavad sobivad eriti hästi juhul, kui pesumasin tuleb paigutada muu mööbli ja tehnika vahele ning suureks plussiks on asjaolu, et hädaolukordades, mil on vaja uks avada, ei pääse vesi tuppa.
 • Eestlaetavad seadmed pakuvad täiendavat hoiuruumi, kuna pesumasina ülaosa on võimalik kasutada mitmesuguste esemete hoiustamiseks. Oluline on vaid veenduda, et ust oleks võimalik mugavalt avada ning et selle avades Te midagi muud enda jaoks ära ei blokeeriks.

Ikka on levinud müüte, et erinevad laadimisviisid mõjutavad pesumasinate jõudlust või isegi pesemist ise, kuid tehnoloogia areng ja võimekad tootjad on taolised probleemid lahendanud. Seetõttu peaksite oma valiku tegemisel arvestama konkreetse mudeli, mitte seadme laadimistüübiga.

Pesumasina suurus ja maht

Selleks, et uus pesumasin kindlasti kenasti ära mahuks, on väga oluline eelnevalt kindlaks teha, kui palju on seadme jaoks konkreetses paigas ruumi. Seadmeid on väga erinevate mõõtmetega, mistõttu on võimalik leida sobiv masin ka väga väikesesse ruumi – peate valima pesumasina jaoks mugava koha ja läbi viima lihtsad mõõtmised.

Seejärel tuleks arvestada pesu maksimaalse kaaluga, mis sõltub pesemise sagedusest ja pere suurusest. Kui elate üksi või kahekesi, peaks piisama pesumasinast, mis peseb kuni 5 kilogrammi riideid, kui pereliikmete arv on kolm või neli, tasub kaaluda juba 5-6 kilogrammist masinat. Kui pere on suurem, tuleks vastavalt veelgi parema mahutavusega seade valida.

Kasulikud funktsioonid

Pole uudis, et pesumasinatel on erinevad funktsioonid ning see võib samuti otsuse langetamisele suuresti kaasa aidata. Järgnevalt mõned äärmiselt kasulikud funktsioonid:

 • Kuivatusfunktsioon võimaldab Teil riideid tõhusalt kuivatada ning pole tarvidust eraldi seadme järele.
 • Lihtne triikimine lihtsustab triikimisprotsessi, sest pärast antud programmi kasutamist ei ole rõivad sedavõrd kortsus.
 • Dosaator takistab pesupulbri üleliigset kasutamist – pesumasin doseerib pesuainet täpselt nii palju, kui seda tegelikult pesu pesemiseks vaja läheb.
 • Pesemisaja edasilükkamine aitab Teil oma aega planeerida. Kui kasutate aja peale pesemist, väldite riiete pesumasinas pikalt seismisel tekkivat ebameeldivat lõhna.
 • Maksimaalsed hügieeniprogrammid – auru või ülikõrge temperatuuriga pesemine puhastavad kõik bakterid ja allergeenid – äärmiselt soovitatav tundliku nahaga inimestele.
 • Ökonoomsete programmide abil on Teil võimalik säästa pesuvahendit, vett ja elektrit – sel juhul pakub pesumasin rohkem kui ühte kasulikku funktsiooni!

Muud olulised parameetrid

Kaaludes, milline seade endale valida, tuleks arvestada ka järgmiste omadustega:

 • Tsentrifuugimiskiirus. Mida kiiremini trummel liigub, seda kuivemad riided masinast välja võtate – see on oluline juhul, kui Te ei kavatse täiendavat kuivatit ​​kasutada. Tõsi, antud juhul on oluline ka pesumasina maksimaalne mahutavus, kuid pidage meeles, et antud parameetrit on võimalik igal pesemisel eraldi reguleerida.
 • Energiaklass. Mida rohkem "+" on "A" kõrvale märgitud, seda vähem energiat Teie uus seade kulutab. Hetkel tähistatakse kõige ökonoomsemat seadet sümboliga "A +++" ja madalaimat tähega "D".
 • Pesemis- ja kuivatusklass. Märgistatud vastavalt A (parim) kuni G (halvim), annavad need omadused Teile ettekujutuse, kui hästi Teie pesu pestakse ja kuivatatakse.
 • Müra. Vähemate detsibellidega pesumasin töötab palju vaiksemalt – kui võrdlete mitut sarnast mudelit, peaksite arvestama ka antud indikaatoriga. Mõnel seadmel on täiesti olemas ka vaikse pesemise programmid, mis on eriti mugav õhtuseks või öiseks kasutamiseks.
 • Bränd. Pesumasinate kvaliteet ja töökindlus sõltub paljuski tootjast - tuntud ettevõtteid tasub alati usaldada. Kui teil on raske valikut langetada, siis uurige, millised pesumasinate brändid on parimad.

Milline pesumasin endale 2020. aastal valida?

Kui olete kaalumas, milline seade endale valida, siis tasub pilk heita suurepäraseks hinnatud seadmetele – järgnevalt toomegi Teieni nimekirja parimatest.

AEG L8WBC61S

Tegemist on pesumasinaga, mis pakub ka pesu kuivatamise funktsiooni, nii on teil võimalik nautida erakordset funktsionaalsust lisaruumi vajamata. Leiate veelgi rohkem eeliseid: ainulaadne ÖKOMix tehnoloogia segab pesemisvahendid ja pehmendajad eraldi tsüklis, saavutamaks veelgi suurem efektiivsuse. Leiate veel erineva aurutasemega auruprogramme ningi võimaluse üliõhukeste kangaste pesemiseks. Võimalustest juba puudu ei tule. Eriti teretulnud on ÖKOPower programm, mis pakub hetkel ühte parimat pesuaja ja energiakulu suhet. Ilmselt ei teki kellelgi küsimust, miks just see mudel on muutunud üheks populaarsemaks seadmeks.

Beko WTE 6512 B0

Pesumasin, mis ei nõua suuri investeeringuid, kuid mille juurest leiate kõik, mida igapäevase mugavuse saavutamiseks vajate – just sellepärast ongi see Beko mudel antud edetabelisse tee leidnud. A+++ energiaklass, lapselukk ja eriti kiire pesemine: väga väike osa sellest, mida antu seadme juures naudite. Eriti tähelepanuväärne on pesu automaatne kaalumine, mille järgi kohandab seade optimaalse tsentrifuugimiskiiruse ja jaotab riided nii, et oleks tagatud seadme stabiilsus. Lisaks leiate eest Daily Xpress programmi, mis tagab riiete värskuse ning meeldivalt üllatab teid pesumasina äärmiselt vaikne töö. Selle saavutamiseks on kasutatud spetsiaalset kõverdatud külgseina, mis minimeerib tekkivaid vibratsioone. Antud mudelil ei jää mugavustest puudu!

Samsung WW70K5410UW/LE

Samsungi pesumasin, mis on oma erakordsete ja hõlpsasti kasutatavate funktsioonide tõttu üks parimatest. Tänu Eco Bubble tehnoloogiale puhutakse puhastusvahendit masinasse mullidena, mis võimaldavad ainel veelgi tõhusamalt kangasse tungida. See tagab rõivaste maksimaalse puhtuse ja aitab eemaldada ka kõige kangekaelsemad plekid. Eksklusiivne digitaalmuunduriga mootor tagab tõhusa, vaikse ja pikaajalise töö ning ainulaadne Smart Check süsteem võimaldab teil tuvastada probleeme nutitelefoni abil. Seade on rikastatud veelgi enamate erinevate rakendustega, mistõttu on lihtne seda oma isiklike vajadustega kohandada.

ELECTROLUX EW6S426BI, Electrolux EW6S406BX ja ELECTROLUX EW6F428WU

Kõigil neil Elektroluxi pesumasinatel on väga sarnased eelised. Ennekõike nende kompaktne disain: ehkki eestlaetavad, on need seadmed kitsamad, võimaldades neid paigutada ka väiksematesse ruumidesse. Tänu Fuzzy Logic tehnoloogiale kohanduvad need pesumasinad erineva koormusega, valides seega optimaalse pesemisaja – säästes nii vett kui ka energiat.

Soft Plus tehnoloogia tagab, et kõiki kangaid leotatakse piisava koguse pesuvahendi ja pehmendajaga ning aurufunktsioon aitab vabaneda bakteritest. Nendes pesumasinates on olemas ka lapselukk, hiline käivitus ja pidevad loputussüsteemid.

Antud pesumasinad erinevad värvi (valge, hall ja must), maksimaalse kiiruse, pesemismahu ja teatud programmide osas – kui otsite konkreetseid võimalusi, tasub lähemalt tutvuda pesumasinate üksikasjalike omadustega.

Bosch WLG24260BY

Boschi pesumasin pakub rõõmu mitmesuguste ökonoomsete programmidega. Näiteks programmi VarioPerfect valimine võimaldab Teil ise otsustada, kas soovite pesu pesta viiendiku elektritarbimisega või kaks korda pikema ajaga, ActiveWater säästab vett ja raha ning Speed lühendab pesu pesemise aega. Nutikad funktsioonid kohandavad veetaseme pesumasina koormusele vastavalt ja tagavad, et kuum vesi eemaldaks kõik pesuvahendi jäägid ja muud vahendid, tagamaks seadme pika kasutusea ja sujuva järgmise pesemiskogemuse. Sellelt mudelilt leiate lisaks ka spordiriiete pesemise programmid ja võimaluse lisada soovi korral täiendavat musta pesu juba töötavasse seadmesse.

Beko WTE 5511 B0, BEKO WTE6512B0 ja Beko WMY 61283 MB3

Kõiki neid pesumasinaid hinnatakse nende AquaFusion tehnoloogia tõttu, mis tagab pesuainete optimaalse tarbimise ja suurepärased pesemistulemused. Daily Fast programm võimaldab Teil tõhusalt pesta isegi kergelt määrdunud puuvillaseid kangaid ja kui soovite villaseid kangaid pesta, hoolitseb Beko nende kaitsmise eest. Täiendavaks eeliseks on seadme S-kujuline sein, mis vähendab tunduvalt ebamugavat vibratsiooni.

Samuti väärib märkimist Beko WMY 61283 MB3. AquaWave süsteem pakub veelgi õrnemat pesemist (mis on siiski äärmiselt tõhus), samas kui programm Xpress Super Short võib pesta mõne kilogrammi määrdunud pesu madalatel temperatuuridel vaid 14 minutiga.

Antud pesumasinad erinevad tõhususklassi, suuruse ja programmide mitmekesisuse poolest – nimetatud nüansside abil on lihtsam otsustada, millist neist kolmest endale valida.

Whirlpool FWSD 61253W 

See Whirlpooli pesumasin üllatab teid väga hea hinna ja kvaliteedi suhtega – leiate kõik olulised omadused ja palju kaasaegseid lahendusi. Eriti kasulik on tutvuda Fresh Care funktsiooniga: tegemist on spetsiaalse tehnoloogiaga, mis kaotab tänu aurule kõik halvad lõhnad ning tagab veelgi parema pesukvaliteedi. Clean+ funktsioon võimaldab teil reguleerida pesutsüklit vastavalt rõivaste määrdumisastmele ning loputamise edasilükkamise võimalus tagab veelgi suurema mugavuse. Kui arvate, et eeliseid on siiski vähe, ei tasu mainimata jätta kiirpesuprogrammi, kerget triikimist ja võimalust valida poole pesu pesemise programm. Nüüd peaks olema selgemast selgem, miks just see pesumasin nii populaarseks on kujunenud.

Sellise laia valiku juures on üsna lihtne otsustada, milline pesumasin endale soetada. Pange paika, millised on Teie jaoks olulised tehnoloogiad ja järgige ülaltoodud näpunäiteid – Te ei pea pettuma!

Klientidele meeldib see postitus

4.8/5
4 hinnangut klientidelt

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.