Kasulikud nõuanded

Täiendav telefoni ekraanikaitse - kuidas Sinu nutitelefoni kaitsta?

Vaata ekraanikaitseid siit
07.02.2018

Mobiiltelefonid on meiega igal sammul kaasas ja on kokku kasvanud ka noorema põlvkonnga. Nutiseadmete areng on väga kiire ja iga uue mudeli ostmine on tõepoolest keeruline. Kuigi kaasaegsetel mobiiltelefonidel on harva rikkeid, siis enamasti on need põhjustatud mehaanilistest kahjustustest. Üks kõige tavalisemaid probleeme, millega iga nutitelefoni omanik kokku puutub, on telefoni ekraani kriimustused ja purunemised. Loomulikult võid alati valida löögikindla telefoni, kuid nende disain ei ole kindlasti nii stiilne kui tavalistel mudelitel. Sel põhjusel tuleks kaaluda täiendavaid ettevaatusabinõusid telefoni ekraani kaitsmiseks, näiteks ekraanikaitse.

Ekraanikaitsete TOP


Plastikust ekraanikaitse ei ole alati sobiv

Mõnda aega pakuvad mobiiltelefoni turustajad oma klientidele mitte ainult telefonikindlustusteenuseid, vaid ka täiendavaid meetmeid ekraanile tekkivate kahjustuste vastu. Üks esimesi uusi meetmeid on täiendav plastkile. Kahjuks kaitseb see ekraani ainult kindla tugevusega kriimustuste eest, kuid kukkumisel ei suuda seda kaitsta purunemise eest. Kaup24 ekspertide sõnul kipuvad mõned kasutajad täiendavate turvameetmete arvelt kokku hoidma ja ostma ekraanikaitseid veebist, soetades vaid mõne euro eest viie kaitsekile komplekti. Mõnel juhul maksavad sellised ostjad ekraanikaitsete eest veidi rohkem, soetades enda telefonile pikaajalise lisaklaasi. Siiski ei kehti see kõikidele kasutajate puhul.

Täiendav klaas või plastkile?

Plastikust kilel on lisaks madalale hinnale veel üks eelis- kile paksus. Need plastkiled kipuvad olema nii õhukesed, et neid praktiliselt ei tunne ja nad ei vähenda puutetundliku ekraani tundlikkust. Täiendavaid ekraanikaitseid saab osta ka erinevate hindadega ja hind sõltub mitte ainult telefoni mudelist, vaid ka klaasi kvaliteedist ja selle valmistamisel kasutatavast tehnoloogiast. Mõnedel lisaklaasidel on täiendav kaitse kokkupõrke eest, mis mehaaniliste kahjustuste korral kaitseb ekraani - ainult lisaklaas saab kahjustada ja telefon jääb terveks. Karastatud klaas sobib ideaalselt telefoni ekraaniga, mis tähendab, et erinevalt plastkilest ei tule selle servad lahti ja ekraani kaitse sellest ei vähene. 

Kuid isegi klaasil on mõned puudused. Esiteks, isegi kui esineb kerge põrutus ja klaasi nurga kerge vigastamine, on soovitav asendada see koheselt uuega, kuna kahjustatud turvaklaasi kaitseomadused on siis oluliselt vähenenud. Samuti sõltuvalt hinnast võivad klaasid olla õhemad ja paksemad. Õhemad kaitsed ei ole tõenäoliselt nii löögikindlad ning see võib telefoni aku kestust märgatavalt mõjutada. Mõnele kasutajale pole see nii oluline, kuid seda tuleks arvesse võtta.

Kuidas turvaklaasi õigesti kasutada?

Nii kaitsekile kui ka lisaklaasi ostes pakuvad tootjad tavaliselt kõiki vajalikke tööriistu ja kasutusjuhendeid selle paigaldamiseks. Sõltumata sellest, millise klaasi ostad, on eelnevalt selle kinnitamine ekraanile tavaliselt sama. Kõigepealt pead telefoni ekraani puhastama spetsiaalsete tööriistade abil nii puhtaks kui võimalik. Kombineeritud kaitsekomplekti kuulub puhastusvahend koos spetsiaalselt mustuse eemaldamiseks mõeldud lapiga. Pärast seda tuleks turvaklaas pakendist välja võtta ja eemaldada hoolikalt allpool asuv kleeplint ning asetada kaitsekile otse telefoni ekraanile. Soovitav on seda alustada telefoni alumisest osast, kuid mõnda aega (umbes paar sekundit) võib liimitud kaitse veel liikuda, kui see ei lähe kogemata õigele kohale. Täiendava klaasi eeliseks on ka paigalduse lihtsus. Ekraanile kaitsekile lisamine on üsna keeruline ning isegi kvalifitseeritud spetsialistid ei suuda paigaldusest tulenevaid õhumulle vältida. Turvaklaasi ostmine võib seega olla mõttekam - selle alla tekkivate õhumullide moodustumine on peaaegu võimatu ja paigaldamine sobib kõigile, nii ei pea Sa lisaraha selle paigaldamise eest maksma. Igal juhul on kõige olulisem valida soovitud mudeli jaoks sobiv kaitse, näiteks liiga väike või liiga suur klaas võib olla üks põhjusi ekraani deformatsiooniks.

Nutitelefoni pikem eluiga

Ehkki klaasi- ja ekraanikaitsed on üks kõige sagedamini kasutatavatest meetoditest, ei ole nad ainsad. Mobiiltelefonide ohud esinevad igal sammul, seega on väga raske ennast kaitsta kõigi võimalike probleemide eest. Telefoni funktsionaalsuse ja vastupidavuse säilitamiseks võid teha seda mõistlikult ja vastavalt oma eesmärgile. Muidugi telefoni tuleks käsitleda vastutustundlikult ja kui soetad mobiiltelefoni pere noorematele liikmetele, siis on parem osta odavam mudel, mis sisaldaks ka täiendavat ekraanikaitset. Noortel õnnestub tavaliselt palju vähem tõenäoliselt hoida asju tervena ja aktiivne vabaaja veetmine loob palju võimalusi täiendavate telefonivigastuste tekkimiseks. Kallist mobiiltelefoni kindlustus ei ole vaja maksta, piisab garantiitingimuste täitmisest ja kaitsevahendite ostmisest, mis maksavad suhteliselt vähe.

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.