Menüü

Ostja juhendid

Milliseid tarvikuid valida kassile?

Vaata kõiki kassitarvikute pakkumisi


Koer võib olla inimese parim sõber, kuid üha rohkem inimesi eelistab kaaslaseks kassi. Ehkki kassid on esmapilgul iseseisvad, sõltuvad nad oma omanikest täielikult – nad vajavad toitu, värsket vett, tervise jälgimist, liikumist, peavarju ning mis kõige tähtsam – head seltskonda. Mida täpsemalt kassiomanik kassile valida võiks, on kirjutatud järgnevas loetelus.


Mänguasjad


Kassimänguasjad hoiavad lemmiklooma hõivatuna samal ajal kui omanik on eemal. Kiikuvad ja liikuvad lelud vallandavad kassis jahimeheinstinkti. Hõrgutavat maiust sisaldavad mänguasjad muudavad kassi aga eriti mänguliseks. Kassimänguasju on valmistatud erinevatest materjalidest – kummist kuni loomanahani. Veenduge, et mänguasi oleks vastupidav, juhul kui mänguasi on purunenud või rebenenud, visake see välja ja asendage uuega.

Kassimänguasjade TOP 
 

Kaelarihm

Kassiomanikel on võimalus osta nii riidest, nailonist ja isegi velvetist kaelarihm. Tähtsaim on meeles pidada, et kaelarihma ostes eelista rihma, millel oleks ka elastne osa. Sel juhul on kassil võimalus kuhugi kinni jäädes pea läbi kaelarihma sikutada. Mõned kassidele mõeldud kaelarihmad on lihtsama ehitusega pandlaga – mõeldud samuti selleks, et kass kusagile kinni jäädes rihma lahti suudab sikutada. 

Toit

Kassid on kindlad kiskjad, kuid neil on vaja rohkemat kui liha, et elus püsida. Metsikus looduses võib kass süüa kogu tapetud saagi. Luud, juuksed ja nahk pakuvad kassile vajalikke vitamiine ja mineraale, mida ainuüksi lihas ei leidu. Korralik kassitoit sisaldab tasakaalustatud koguse vitamiine ja proteiine. Kassile toitu valides arvesta kindlasti kassi vanust. Kassipojad kasvavad kiiresti ning vajavad luude kasvamiseks rohkem kaltsiumi, samas kui vanemad kassid vajavad madalama kalorsusega kassitoitu, et neid vormis hoida.

NB. Nüüd on meie tootevalikus ka Whiskas, Kitekat, Sheba, Pedigree, Chappi tooted.


 

Ase

Kassi ase on hea meelelahutusallikas, pakkudes kohta kus magada ja niisama puhata. Enamus asemeid on kaetud kriimustust taluva kattega, mis tagab hea haarde ronimiseks.

Liivakast

Liivakast on asendamatu tarvik toakassidele. Liivakaste on mitmeid erinevaid – plastikust ja avatud kastid, kaetud plastikust kastid.  Liivakast peaks olema piisavalt suur ning toidunõudest võimalikult kaugel asetsema. Liivakast peab kassile alati kergesti ligipääsetav olema. Lisaks kastile on vajalik valida ka õiget tüüpi kassiliiv. Kassipoegadele on sobilik suuremad graanulid, vanemate kasside puhul peeneteraline liiv.


Kassiliiv

Kassiliivade valik on samuti lai, ent liiva tuleks valida vastavalt kassi eelistusele. Kassi kasvades peaks proovima erinevaid liivasid, et leida talle sobilik liiv. Et kassid võivad juhuslikult liiva alla neelata, siis tänapäeva kassiliivad on valmistatud materjalidest, mis on kassile ohutud. Kui kass siiski juhtub kassiliiva suures koguses allaneelama, kontakteeru loomaarstiga. Kassiliiv võib olla kas lõhna imav või varjav - lõhnastatud kassiliiv. Lõhnastatud liiv varjab ebameeldivat lõhna, kuid seda tuleb tihedamini vahetada. Kindlasti tuleb kaaluda ka hinda - kui palju läheb erineva liiva soetamine maksma, kui tihedalt erinevaid kassiliivasid vahetada tuleb ning milline on kvaliteet.

  • Kokkukleepuv kassiliiv:

Kokkukleepuva kassiliiva peamine eelis on, et seda on lihtne puhastada ja lihtne jäätmeid käidelda. Hooldus on väga lihtne: peab vaid lisama uut liiva nendesse kohtadesse kust vana on eemaldatud.

  • Paakuv kassiliiv

Imava liivaga võite lõpetada oma kassi liivakasti pärast muretsemise vähemalt nädalaks. Selle aja jooksul püsib liiv kuiv ja puhas (lihtsalt pidage meeles seda kontrollida ja fekaalid eemaldada).

  • Granuleeritud allapanu

Keskkonnasõbralik liiv sisaldab väikseid graanuleid, mis on tehtud taaskasutatud puidu saepurust. See aitab meil kaitsta keskkonda ilma oma lemmiklooma tervist unarusse jätmata.

  • Peeneteraline kassiliiv

Esimese paari kuu jooksul on soovitatav kasutada peeneteralist liiva – see on nii imav kui kokkukleepuv ning ei kahjusta kassi käppasi.


Tervis

Kaubamärgid nagu Beaphar, Kitzyme pakuvad suurepäraseid tooteid kirpudest ja puukidest vabanemiseks. Turjale tilgutatud kirbu- ja puugirohi pakub üldjuhul kaitset mitmeteks nädalateks. Lisaks tilkadele on saadaval veel spetsiaalsed parasiite peletavad kaelarihmad.


Transportimine

Transportimiseks on hädavajalik puur, transpordikott või –korv. Loomakliinikus käimiseks sobib väiksem puur, pikemate vahemaade jaoks oleks vaja kassile piisava ruumiga mudelit, kus kass saaks lisaks magamisele ka püsti tõusta, sirutada ja ümber pöörata. 

TOP transpordipuurid kassidele
 

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2018 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.