Kasulikud nõuanded

Millisest materjalist vanni valida?

Vaata kõiki vannide pakkumisi
14.09.2015
vann

Kaup24 tootevalikus on lai valik vanne, mis erinevad nii hinna, kuju, värvi, suuruse, tootja kui ka materjali poolest. Tähtsaim on valida endale meelepärane kuju ning materjal.

TOP vannid 

Millisest materjalist vanni eelistada?

Looduskivi on vanim vanni materjal. Naturaalsest kivist vanne tehakse tänapäevalgi, ehkki kasutuses on neid vähe. Materjali valik on lai - vannitootjad impordivad toormaterjali erinevatest maailmajagudest. Kivist vann nõuab suurt eeltööd – need võivad kaaluda tonne, mis teeb vanni paigaldamise äärmiselt keeruliseks. Looduskivist vannid on erilised ning stabiilsed, kahjuks on neil suur soojusmahtuvus, mis jahutab vannivett. Miinus on ka looduskivi poorne ehitus, mis vajab pidevalt hooldust.

Komposiitmaterjalist (jahvatatud kivi) vann sarnaneb looduskivist vanniga, erinevuseks on vanni vormi valamine, kandilisemad liimitakse kokku lehtmaterjalist detailidest. Kasutatav materjal on kas läbinisti valge või seest hall ja pind kaetud õhukese Gelcoat kihiga. Läbinisti valged materjalid on ühtlase kvaliteediga, parandatavad, korduvalt poleeritavad ning vanni materjalina väärtuslikumad.

Malmvannid on väärtuslikud – nad on stabiilsed ja jäigad, just nagu kivivannid, nende pind on glasuuritud, ning vaiksed kasutada. Malmvanni kattev email on ülimalt vastupidav, kriimustamis- ja kulumiskindel ning keemiliselt passiivne. Malmvannid kestavad aastakümneid ning neid kattev glasuur on olnud aastaid enamlevinud vannide pinnakate – neist saab valmistada libisemiskindlat pinda. Glasuur ei kannata lööke ja purunenud glasuuri enam endiseks taastada pole võimalik, ka ei ole võimalik puurida segistiavasid vanni serva – puurimise tagajärjeks on ava servades glasuuri tükkide lahti löömine.

Plekkvann on malmvanni odavam versioon, mille tootmine sai võimalikuks kui metallitöötlemine jõudis nii kaugele, et üsna paksust lehtmetallist sai välja stantsida niivõrd suurt detaili nagu vann. Plekkvann jagab glasuuritud pinnaga vanni suuri plusse ja väikeseid miinuseid. Nõrgaks kohaks on plekkvanni paindumine ning müra vanni täitmisel. Mõlemat probleemi saab vältida -  vanni õigesti paigaldamisega ning summutusmattide kasutuselevõtuga. Mida paksem teras, seda väiksem müra. Segistiavade valmistamine on võimalik ainult tootja poolt enne glasuurimist. 

Akrüülist (plastik) vann  ilmus turule alles paarikümne aasta eest, kuid on leidnud kiiresti kasutust paljudes majapidamistes. Et vanni valmistamise tehnoloogia on odav ja kättesaadav paljudele, on tootjate konkurents tugev. Akrüülvanne leidub erinevate kujudega ning erineva kvaliteediga, kaalult on vannid kerged, mis teevad kohaletoomise ja paigalduse lihtsaks.

Akrüüli pind on kõigist teistest materjalidest kõige pehmem, seega kriimustub ja muutub matiks kõige kiiremini. Samas läike taastamine poleerimisega on jälle võimalik. Odavamate akrüülide puhul on määrdumise ja värvimuutuste oht. Eriti suureks küsimuseks on akrüülvannide stabiliseerimine. Pakkumises on erinevatest metallidest ja muudest materjalidest toetavate elementide ja karkassidega toestatud ja samas ka täiesti toestuseta koorikud. Üldjuhul on vaja seina teha ka kinnitused, et vanni stabiliseerida. Plekkvannidele sarnaselt on akrüülvannide täitmisel probleemiks müra, mille vähendamiseks on erinevad valmistajad erinevalt panustanud. 

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2019 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.