Ostujuhendid

Kuidas valida tolmuimejat?

Vaata kõiki pakkumisi
28.09.2015
Tolmuimeja
Mõne inimese jaoks võib tolmuimeja valimine olla väga lihtne ülesanne: vali lihtsalt seade, mis klapib Sinu eelarvega. Tegelikult ei ole kõik nii lihtne, kui pealtnäha paista võib – tuleks läbi mõelda, millise ülesehitusega Sinu kodu on, kas seal on palju trepiastmeid, vaipu, on Sul lemmikloomad või plaan nad võtta jms. Millised siis on täpsed kriteeriumid tolmuimeja soetamiseks. Kuidas endale valida just see kõige sobilikum seade?

Millist tüüpi masin valida?

Turul domineerivad mitut erinevat tüüpi tolmuimejad – vertikaalne ja tsüklontolmuimeja. Need ei erine oma võimsuse poolest teineteisest suuresti, kuid vertikaalsed tolmuimejad on harilikult suurtesse ruumidesse sobilikumad. Teisest küljest on need ka raskemad. On ka teist tüüpi tolmuimejaid nagu veefiltriga seadmed, mis on eelkõige sobilikud allergikutele ja astmaatikutele. Iga tolmuimeja puhul tasub võtta aega ja mõelda, millist tüüpi seade just Sinule kõige paremini sobiks.

Bränd on täiesti ebaoluline

Kaup24.ee e-poest leiab suures valikus tolmuimejate tootjaid: Samsung, Philips, Bosch, Electrolux jpt. Siiski, nii nagu enamike teiste kodumasinate soetamisel, nii ei mängi ka tolmuimejate puhul tootja nimi olulist rolli. Paljud neist toodavad nii lihtsamaid kui professionaalseid seadmeid, mõned seadmed on suuremad, teised väiksemad, mõned menukamad ja edukamad, mõndade kohta on kirjutatud väga palju ülevaateid jms. Tolmuimejat valides ei tasu seetõttu nii väga konkreetsele brändile keskenduda.

Juhtmega või juhtmevaba

Juhtmeta tolmuimejate populaarsus on viimasel ajal suuresti kasvanud. Pole ka imestada – juhtmevabade tolmuimejate akude võimsus on suurenenud ning inimestele meeldib lihtsus ja mugavus. Siiski on juhtmeta tolmuimejad sageli vähem võimsad ja seetõttu ei ole nendega puhastamine niivõrd efektiivne. Ilmselt ei asenda juhtmeta tolmuimejad juhtmega seadmeid kunagi, peamiselt seetõttu, et pigem saadab edu hoopis robot-tolmuimejaid, millest teeme juttu veidi hiljem.

Kas pumba võimsus mängib olulist rolli?

Tolmuimejaid on erinevate mahutitega ning konteineri suuruse valimine ei tohiks olla see kõige olulisem kriteerium. Jämeda pumbaga tolmuimejat tuleks ilmselt sagedamini tühjendada, kuid see ei mängi valikul samuti olulist rolli. Seetõttu võiks pumba valimine olla üks kõige viimaseid kriteeriume, millele tähelepanu pöörata.

Tolmukotiga või ilma

Osadel toluimejatel on tolmukott, kuhu koguneb mustus, osadel on filtrid veidi teise tööpõhimõttega. Jällegi olneneb valik eelkõige sellest, kui tundlikud on pereliikmed tolmule ja mustusele. Kui mõni pereliige on tolmule allergiline, siis tuleks kindlasti valida tolmuimeja, milles puuduks tolmukott ning mis kasutaks töötamisel veefiltrit. Veefiltriga tolmuimejad ei paiska tolmu uuesti ringlusesse, sulgedes kogu mustuse kindlalt vette.

Kas suurem teoreetiline võimsus tähendab alati ka võimsamat masinat?

Alates 2014. aastast müüakse Euroopas tolmuimejaid, millel on 1600 W või isegi väiksema näitajaga mootor. Käesoleva aasta septembrist vähendatakse piir suisa 900 W-ni. See ei tähenda aga kehvemat imamisvõimsust – tootjad kasutavad heal tasemel kvaliteetseid varuosasid, mistõttu suudab 900 W tolmuimeja puhastada sama võimsalt kui 1600 W seade.

Lisaks on tootjatel kohustus märkida toodetele ka energia- ja kvaliteediklass. Seega on kogu info kasutajatele täiesti avalik ja lihtsasti arusaadav. Kõige olulisem on meeles pidada, et numbrid ei ole alati need kõige olulisemad näitajad.

Müratase on omadus, mida sageli ignoreerime

Vahel leiame tolmuimeja, millel on imeline kirjeldus, suurepärane hind ja omadused, kuid unustame seejuures, et on veel üks äärmiselt oluline aspekt, mis võib seadme kasutamisel hakata suuresti häirima. Paljud tootjad toovad oma mudelite juures välja ka mürataseme ning ka kaup24.ee lehel on antud info alati kenasti leitav. Kõige vaiksem tolmuimeja tegutseb umbes 60-70 dB juures. Võrdluseks võime tuua, et kahe inimese tavaline vestlus on umbes 50 dB ning muruniitja töötab valjemini kui 100 dB.

Robot-tolmuimeja ei ole alati suurepäraseks alternatiiviks, ent võib olla suurepäraseks abiliseks

Robot-tolmuimejad on nüüdseks turgudel juba üsna pikalt püsinud. Kuid vaid paar aastat tagasi muutusid need seadmed eriti nutikaks. Neile on paigaldatud erinevad sensorid, võimsamad mootorid ja vastupidavad akud, mistõttu on nende töö senisest efektiivsem ning puudub vajadus neid pidevalt laadida.

Kuid pea meeles, et nii nagu ükski teine robot, nii ei suuda ka robot-tolmuimeja harilikku tolmuimejat täielikult asendada. Need ei suuda treppidest ronida, neil ei ole võimalik kitsastesse nurkadesse pääseda ning väga madalate voodite alla liikuda. Seetõttu ei saa soovitada ka kõige kallimat robot-tolmuimejat harilikku tolmuimejat täielikult asendama. Kaup24.ee eksperdid soovitavad suurema eelarve korral endale soetada nii tavaline kui ka robot-tolmuimeja. Eriti kasulik on robot-tolmuimeja neile, kelle kodus kasvavad lapsed või lemmikloomad. On tüütu ja keeruline põrandaid kaks korda päevas puhastada, kuid robot suudab seda teha isegi tihedamini.

Tolmuimejate TOP


Ära karda investeerida suuremat summat

Hea tolmuimeja maksab umbes 300-400 eurot. Kuigi täiesti hariliku tolmuimeja on võimalik endale soetada ka alla 100 euroga, siis me soovitame investeerida veidi rohkem ning valida endale kvaliteetne seade, mis töötab efektiivsemalt ja teenib meid kauem ning ilmselt ei soovi me tolmuimejat vahetada sama tihti kui nutitelefoni. Lisaks on kaup24.ee e-poes sageli erinevaid sooduspakkumisi, ka tolmuimejatele. Seetõttu tasub kindlasti silm peal hoida meie uudiskirjadel ja suurepärastel eripakkumistel, mille käigus on võimalik säästa raha ja soetada vähemate vahenditega kallim seade!

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2018 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.