Menüü

Ostja juhendid

Kuidas valida tolmuimejat?Kirjutasime tolmuimejatest põgusalt artiklis „Milliseid puhastusseadmeid valida?“, kuid nüüd otsustasime kirjutada tolmuimejatest pisut põhjalikumalt. Tolmuimeja ostmisel tuleb pöörata tähelepanu hulgale detailidele. Esmalt tuleks paika panna hinnavahemik ning seejärel leida sobivaim masin. Järgnev on loetelu, mille peale enne tolmuimeja ostmist mõelda võiks.

Võimsus

Tolmuimeja võimsus on oluline, kuid see ei ole kõige tähtsam. Suur võimsus ei tähenda alati head tulemust, see näitab kasutatava elektrienergia kogust ning sellel ei ole erilist seost tolmu kogumisega. Kui imemistoru on pikk ja käänuline, jääb õhuvool nõrgaks. Mootor imeb kõvasti, kuid tolmuosakesi kätte ei saa. Soovitatav oleks uurida masinate euromärgisel olevat nii vaipade kui ka kõvade põrandapindade puhastamise tõhususe protsenti ning võrrelda erinevate masinate näitajaid. Muidugi tuleks jälgida ka energiatõhususe klassi ja energiakulu suurust.

Müra

Masina hind on sõltuvuses selle müra tekitamisega, mida vaiksem masin seda kallim. Tolmuimeja helitugevus on keskmiselt 78 detsibelli. Kõige vaiksemad tolmuimejad on robottolmuimejad.

Kasutajasõbralikkus

Tasub vaadata tolmuimejate rataste ehitust ja asetust. Masin, kus neli väikest ratast kõhu all, liigub palju paremini kui masin, kus kaks suurt ratast ja üks väike ees keskel. Paremini liikuvus hoiab ära tolmuimeja toru ühenduskohalt purunemise. Kasutajasõbralikumad on ka tolmuimejad, mida on kerge ühest toast teise või ühelt korruselt teisele kanda, neid on nii õlal kantavaid kui ees lükatavaid. Ka on muudetud käepidemed ning voolikud võimalikult kergelt käsitsevateks, näiteks on viidud võimsuse reguleerija käepideme peale.

Erinevad tolmuimejad

Tolmukotiga tolmuimeja, mille tolmukotte vahetatakse, on kõige tavalisem tolmuimeja. Hind jääb orienteeruvalt 35 – 350€ vahele. Masinas oleva tolmukoti saab selle täitumisel lihtsalt ja mugavalt minema visata. Miinuseks on konkreetse masina tolmukottide saadavus ja sobivus ning nendega kaasnev lisakulu ning väiksem kasutamismugavus. Üldiselt on tolmukotiga tolmuimejad odavamad kui varstolmuimejad ning nende tööaeg pole piiratud.

Tolmukotita ehk konteinertolmuimeja küljes on mustuse kogumiseks konteiner, mida peab regulaarselt puhastama ent see ei ole kõige mugavam ja hügieenilisem toiming. Leidub ka veefiltriga tolmuimejaid, millel on tolmukoti asemel veefilter, mis kogub mustuse vette. Need on odavamad kui varstolmuimejad, alates 60 € - 350€, on saadaval komplekte erinevate otsikutega ning nende tööaeg pole piiratud. Miinuseks saab pidada ebahügieenilisemat tolmu eemaldamise protsessi ning sagedast hoolitsust konteineri tühjendamisel.

Akuga varstolmuimejasse on kõik sisse ehitatud. Pika varre eemaldamisel jääb alles väike käsitolmuimeja. Aku vastupidavus on kuni 10 minutit, parematel masinatel 35 minutit. Laadimisaeg on 3-8 tundi. Neid ei saa töötamise ajal elektrivõrku ühendada. See on mugav masin väiksemasse majapidamisse, kuid suuremateks koristustöödeks ei sobi. Seda on mugav käsitseda, võtab kodus vähe ruumi. Miinuseks piiratud tööaeg ning pikk laadimisaeg, lisaks aku eluea lõppedes aku kulukas vahetamine

Robottolmuimeja oli 1997. aastal esmakordsel tutvustamisel täielik ulme, ent aastate möödudes on sellest saanud koduses majapidamises populaarne abivahend. Robottolmuimejat on lihtne kasutada, see töötab sinu ettemääratud ajal ega vaja inimese järelvalvet. Mõned mudelid suudavad seadme peal asuva kaameraga majapidamise ära kaardistada ja mällu talletada, teades nii oma puhastusteekonda ja teed tagasi laadimiskohta. Sellega pääseb hästi voodite ja diivanite alla ning koristab ka suuremad põrandapinnad. Omaniku mure on vaid konteineri tühjendamine.

Robottolmuimejast aga tavatolmuimejale vastast pole, see ei sobi majapidamise ainsaks tolmuimejaks – põhjuseks suhteliselt olematu imemisvõimsus, lisaks ei suuda see puhastada nurki ning ka lemmikloomad ei armasta neid.

Lisavarustus

On hea, kui masinal on kaasas erinevad otsikud nii parketi, vapikatete kui ka näiteks mööbli puhastamiseks. Parketiotsik on pehme tallaga, et see põrandat ei lõhuks, vaipkatete jaoks mõeldud turbootsikutel on keskel pöörlev hari, millega saab kerge vaevaga ka loomakarvad kätte. Spetsiaalse mööbliotsikuga saab ligi ka väiksematesse pragudesse. Mõned otsikud on müügil ka eraldi.

Kui oled otsustanud osta tolmukotiga tolmuimeja, pead arvestama peale tolmukottide saadavuse ka lisaväljaminekuga. Originaalkotid on müüdaval 4-5 kaupa ning maksavad keskmiselt 10 €, järeletehtud kotte saab sama raha eest rohkem. Ainus erinevus originaalkotil ning järeletehtul on brändi nimi ja selle puudumine, materjal on sama. Valikus on tavaliselt mikrofiiberkiust kotid, aga ka kotid allergikutele. Mõnele masinale sobivad universaalsed tolmukotid hästi, teistele aga üldse mitte.

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals

© 2008-2017 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.