Ostujuhendid

Kuidas valida sobivat pardlit?

Vaata kõiki pardlite pakkumisi
29.09.2015

Sadu aastaid tagasi oli põhiliseks habemeajamise vahendiks habemenuga, nüüdseks on selle välja vahetanud terapardlid ning elektripardlid. Žiletiga ajades on tulemus vaieldamatult parim, ent terasid peab pidevalt vahetama ning terad ärritavad ka nahka. Seetõttu on paljud mehed žiletid vahetanud elektripardli vastu. Pardel ise on üsna vana toode, seda on tuntud juba üle 80 aasta ning akudelt töötav pardel on samuti juba pool sajandit vana. Ehkki tundub, et kõik võimalik on pardlites juba olemas, esitletakse aina uusi mudeleid eelnevatest paremate omadustega. Pardlite hind ulatub paarikümnest eurost kahesajani ja üle selle. Ent pikemas perspektiivis on pardli soetamine tulusam kui žileti kasutamine. Pardli omadustes olulisi erinevusi pole - tippklassi mudelite paremus odavamatest on mõõdetav vaid paaritunnise habemekasvuga.

Lõua siledus ei sõltu vaid pardli tüübist. Nii pöördterade kui võrguga saadakse ühtviisi hea lõpptulemus. Ent kauaaegsed pardlikasutajad jagunevad kaheks: need, kes on veendunud pöörlevate lõikepeadega pardlite paremuses, ja teised, kes peavad paremaks võrkpeaga pardleid.

Pardlite TOP


Võrkteradega pardlid

Terad on kaetud võrguga ja liiguvad edasi tagasi lõigates võrgust läbi tulevaid karvu. Pardlil võib olla üks või kaks raseerimisvõrku. Kui sageli võrkpeaga pardli enim kuluvat osa, võrku, vahetama peab, sõltub habemekarva paksusest. Võrguga pardel on sirge peaga, lühemate karvadega saab masin kergesti hakkama, aga pikematega kulub aega. Masina jaoks on kõige raskemini aetavaks alaks lõua ja kaela vahele jääv piirkond. Võrkpeaga pardel ärritab nahka vähe või üldsegi mitte, tugevamalt vajutades ja pikemaid karvu lõigates hakkab ihu punetama, kuid see möödub kiiresti.

Pöördteradega masin

Pöördlõikesüsteemiga pardel on stabiilsem ja ei vibreeri käes. Sellise pardli terad pöörlevad ringjate liigutustega. Pöördlõikesüsteemiga pardel sobib hästi ka pikema habeme kandjale, ringlevate terade puhul satuvad habemekarvad igal juhul lõikepea ja lõiketera vahele. Sellisel elektrilisel pardil on tavaliselt kolm pöörlevat pead, mis lõikavates järgib näo kontuure. Kõik Philipsi pardlid ning mõned Remingtoni on pöördteradega. Pöördlõikepead ei pruugi sobida kõigile, tekitades mõnel kasutajal tugevat nahaärritust.

Viimase aja suurem uuendus pardlite seas on pardel, millega saab habet ajada kas või duši all olles. Enamasti aetakse sellega habet siiski kuivas ruumis, kasutades geeli või vahtu. Wet & Dry mudelite terad on veekindlad, kuid korpus ei pruugi tingimata üleni veekindel olla. Kuivajamisel pääseb pikapeale korpusesse tolm habemekarvadest ja surnud naharakkudest. Märgajamise geelist või vahust niiskuse lisandumisel on loodud kodu bakterite kasvamiseks. Märgajamisel peab masinat paremini hooldama, sest kuivanud vahujäägid halvendavad ka masina tööd.

Pardli puhastamine

Enamus pardleid on vaja karvade ja nahaosakeste eemaldamiseks puhastada. Seda võib teha käsitsi, harjates või koputades mustuse välja, paljusid pardleid on võimalik puhastada ka jooksva kraanivee all. Enne kasutamist loe kindlasti läbi pardli juhend, sest selline puhastamine ei sobi kõigile pardlitele. 

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2018 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.