Kasulikud nõuanded

Kuidas valida õmblusmasinat?

Vaata kõiki pakkumisi
28.09.2015
Õmblusmasin

Varasematel aegadel oli õmblusmasina juures põhiline selle kestvus ja vastupidavus, tänapäeval on rõhku pandud aga muudele tahkudele – programmide rohkus, disain, kasutusmugavus.

Enne õmblusmasina soetamist tuleb läbi mõelda, mis töid sellega tegema hakatakse. Kas plaanis on õmmelda erinevatest materjalidest kleite, pükse, tekikotte või on sooviks harrastada keerulisemaid töid? Kui palju aega sa reaalselt õmblusmasina taga veedad?

Enne ostmist võrdle erinevaid masinaid. Õmblusmasina tüübid ja kvaliteedid on väga erinevad. Odavamad õmblusmasinad sobivad hästi tavapäraseks õmblemiseks ja parandamiseks, kallimad masinad lasevad vaevata õmmelda ka mitmekihilisi ja polsterdatud materjale. Masinate hinnad ulatuvad sajast eurost kuni tuhande ja enam euroni.

Oluline on pistete kogus

Kui tead, palju oled otsustanud masinale kulutada, on aeg mõelda, mida sa ühelt õmblusmasinalt tegelikult vajad. Mida sa masinast vajad ja kui hea masin välja näeb on kaks väga erinevat asja. Edukaks õmblemiseks vajad sa vaid kahte pistetsirget ning siksakki. Need kaks pistet lubavad sul õmmelda peaaegu kõike, mida soovid. Kõik muud pisted sõltuvad, kuidas plaanid masinat kasutada.

Kas piste pikkust saab lisada?

Kui kasutad vaid sirget ja siksak pistet, siis nende pistete pikkuse reguleerimine on enam kui vajalik.  Kui enamikul õmblusmasinatest on võimalik piste pikkust korrigeerida, siis mõnedel odavamatel mudelitel pole see võimalik.

Millised lisad masinaga kaasa saad?

Mitme õmblusjala omamine muudab õmblemise palju mugavamaks, mistõttu on tähtis uurida, mis lisad masinaga kaasas on ning milliseid on võimalik eraldi juurde osta. Kui tahad riideesemeid valmistama hakata, on oluline, et masinaga oleks võimalik õmmelda nööbiauke, lukke ning samuti palistada.

  • Universaal- ehk siksak tald koos kiirkinnitajaga

Enamus uusi masinaid on tänapäeval varustatud selle, standardseks kujunenud taldade automaatkinnitussüsteemiga.

  • Joonõmbluse tald

Joon- ehk otseõmbluse tald on paljudele harjumuspäraseks õmblusmasina tallaks võimaldades täpsemalt jälgida serva, teha õmblust lähemale. See tald on ainukeseks tallaks paljudel vanadel õmblusmasinatel.

  • Overlok õmbluse tald

Overlok õmbluse-tald võimaldab sul igasuguseid üleääre-õmblusi teha ilma, et kangasse põikisuunal inetuid krookeid tekiks. Kui sinu masinal puudub overlok õmblus, siis aitab see ka tavalise siksaki korral. Talda saab kasutada kanga keskel: üht kangast teise peale/külge kinnitades ning miks-mitte ka muude suuremat siksaki laiust nõudvate õmbluste korral.

  • Otseõmbluse- ehk teksatald

Otseõmbluse tallaga saab teha vaid otseõmblust. Lai pind toetab paremini ja võimaldab teha ilusamat õmblust õhukestele ja venivatele kangastele, kuid on kasutusel ka paksude mitmekordsete kangaste õmblemisel, sellest ka vahel kasutatav teksatalla nimetus. Tihedate kihiliste kangaste õmblemise korral toimib masina nõelale ülisuur koormus ja nõel võib kihtidest läbimineku jooksul oma sihist kõrvale painduda ning sinu masinat vigastada. Just selle vältimiseks kasuta otseõmbluse-talda

  • Tõmblukutald

Tõmblukutald võimaldab õmblust jala paremalt poolt.. Talllaga saab nii tõmblukkude, kantide kui muid servale lähedasi õmblusi sooritada. Seda tüüpi tald on jäik, tallal puuduvad liikuvad osad ning tald püsib seega kindlalt ühes asendis, võimaldades kindlakäelist õmblemist.

Kui sinu välja valitud masinaga ei ole kõiki lisasid, mida soovid, kaasas, tee kindlaks, kas neid on võimalik eraldi juurde osta. Samuti võid uurida, kui kerge õmblusjalga vahetada on.

Mootori suurus

Mida suurem ja raskem mootor, seda kergemini saab masin oma ülesannetega hakkama, nii tihedalt kasutamisel kui ka raskete kangaste (teksas, polsterdatud kangas) õmblemisel. Masin, mis on valmistatud enamjaolt plastikust, ei pea nii kaua vastu, kui metallist osadega masin. Loomulikult on vaja masinat aeg-ajalt liigutada, mistõttu on vaja otsustada, kas valida täielikult metallist masin või kombineeritud – metallist sisu ja plastikust korpusega masin.

TOP õmblusmasinad


Masina tööheli

Vähesed inimesed mõtlevad masinat valides töötava masina hääle peale, kuid kui juba selle masinaga õmbled, võib selle hääl mõjutada sinu kasutusharjumust.

Enamus inimestel on aega õmmelda vaid õhtuti peale tööd, kui lapsed voodis on. Uut masinat kasutades võib imestada, kui kõva häält võib üks masin teha, äratades üles nii lapsed kui naabrid.

Kui muretsed masina hääle pärast, kasutad sa masinad tublisti vähem. Seega tasub igaks juhuks valida vaiksem masin. Pea ainult meeles, et kui masinat poes proovid, on seal üldiselt palju taustamüra, mistõttu on masina häält raske hinnata.

Klientidele meeldib see postitus

5/5
1 Kliendi hinnang

Kuidas hindate seda postitust?

Pigu grupp:
Internetinė parduotuvė Interneta veikals Kaledos.lt

© 2008-2020 DLB Trading OÜ | kaup24.ee ™
Informatsiooni kirjastamine ja paljundamine ilma loata keelatud.